Šią savaitę Lietuvoje pradedama rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės. Pirmieji orlaiviai su specialiai paruoštomis vakcinomis rugsėjo 28-ąją pakilo iš Paluknio aerodromo, Trakų rajone. Darbai bus vykdomi iki gruodžio mėnesio.

Kasmet nuo 2006 metų rudenį ir pavasarį vykdoma vakcinacija padėjo pasiekti, kad Lietuvoje pasiutlige nebeserga nei naminiai, nei laukiniai gyvūnai, tačiau užsikrėtusių gyvūnų dar aptinkama Baltarusijoje, Rusijos Federacijoje, Ukrainoje ir Lenkijoje. Šiose valstybėse pasiutligė paplitusi ir tarp naminių gyvūnų, ir laukinėje faunoje, todėl rizika, kad į mūsų šalį užsikrėtusių laukinių gyvūnų atkeliaus iš kaimyninių valstybių, išlieka. Būtent todėl šio rudeninio etapo metu daugiau nei pusė milijono jaukų su vakcinomis bus išmėtyta pasienio teritorijose.

Būtina vakcinuoti ir naminius gyvūnus

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai primena, kad šunų, kačių ar šeškų šeimininkai savo augintinius nuo pasiutligės privalo paskiepyti kartą per 12 mėnesių, arba, jei naudojama ilgo veikimo vakcina, – pagal jos gamintojo instrukciją. Vakcinavimą atlikęs veterinarijos gydytojas į gyvūno vakcinacijos pažymėjimą arba gyvūno augintinio pasą turi įrašyti informaciją apie vakciną, vakcinavimo datą ir galiojimo laiką.

Įvežant gyvūnus augintinius (šunis, kates) į Lietuvą iš Baltarusijos, Rusijos Federacijos privaloma vakcinacija nuo pasiutligės, o įvežant gyvūnus augintinius iš Ukrainos, Gruzijos, Moldovos ir daugelio kitų ne ES šalių – be privalomos vakcinacijos nuo pasiutligės turi būti atliktas ir gyvūnų augintinių kraujo mėginio pasiutligės antikūnų titravimo tyrimas (ne mažesnis kaip 0,5 TV/ml).

Kėdainių mugės“
ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija