Kėdainių Liaudies gatvės gyventojai sunerimę dėl to, kas įsikurs jų kaimynystėje. Kėdainių savivaldybės vadovai į gyventojų klausimus neatsako.

Į Kėdainių mugės“ redakciją kreipėsi Liaudies gatvės gyventojai (pavardės redakcijai žinomos), pamatę daugelį metų buvusiame laisvame parduodamame žemės sklype (Liaudies g. 17) darbus vykdančius žemės matininkus ir iš jų išgirdę, jog toje vietoje bus statoma gal degalinė, gal automobilių plovykla, o gal – ir viena, ir kita. Tokios kaimynystės, pasak į redakciją besikreipusiųjų, nenorėtų nei šalia sklypo esančių daugiabučių, nei individualių namų gyventojai.

Dar neramiau gyventojams, kai jie negauna jiems rūpimos informacijos iš vietos valdžios. Liaudies gatvės gyventoja Ona Šulcienė redakciją patikino, jog elektroniniu paštu išsiuntė laiškus rajono merui Valentinui Tamuliui, savivaldybės administracijos direktoriui Arūnui Kacevičiui bei vyr. architektui Ryčiui Vieštautui.

Gyventojai reikalauja informacijos

„<…> Apie šalia gyvenamųjų daugiabučių ir vienbučių gyvenamųjų namų ir „Aušros” progimnazijos statomą objektą jokios informacijos iš savivaldybės administracijos negavome, – po jos kieme apsilankiusių matininkų į rajono vadovus kreipėsi O. Šulcienė. –  Padidėjus automobilių srautui, padidės oro tarša, triukšmas, o pėsčiųjų perėjose atsiras autoavarijų pavojus ir sumažės gyvenamojo ploto vertė. Vadovaujantis Orhuso konvencija, prašome pateikti informaciją apie numatytą  statyti statinį, nes Orhuso konvencijos tikslas – apsaugoti kiekvieno dabartinės ir būsimų kartų  żmogaus teisę gyventi jo sveikatai ir gerovei palankioje aplinkoje, užtikrinti teisę gauti informaciją, teisę dalyvauti priimant sprendimus bei teisę kreiptis į teismus aplinkos klausimais. <…>”.

Atsakymas: ieškokite patys

Pasak O. Šulcienės, iš trijų valdininkų, į kuriuos prieš savaitę kreipėsi Liaudies gatvės gyventoja, jai atsakė tik vienas.

Kėdainių rajono savivaldybės administracija prašymų dėl planuojamų statybų ar rengiamų projektinių pasiūlymų Jūsų minėtame sklype nėra gavusi. 

Informacija apie STR1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ nurodytų visuomenei svarbių statinių projektavimą, susipažinimo bei pasiūlymų teikimo tvarką skelbiama Kėdainių rajono savivaldybės svetainėje https://kedainiai.lt/veiklos-sritys/urbanistika-ir-architektura/statiniu-projektai/214.

Pagarbiai. Rytis Vieštautas, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas, vyr. architektas”.

Seksime įvykius

Ne lengviau iš Kėdainių valdininkų gauti informacijos yra ir „Kėdainių mugės” redakcijai.

 Iki šiol visais savivaldybės klausimais žiniasklaidai atsakinėjusi mero patarėja Jorūnė Liutkienė šįkart nukreipė pas administracijos direktoriaus pavaduotoją Gintautą Muzniką, mat A. Kacevičius atostogauja. Bet nei pavaduotojas, nei savivaldybės vyr. architektas žurnalistams telefono ragelio darbo metu nepakėlė.

Kol kas lieka aišku tik tiek, kad sklypas prieš savaitę perėjo į naujas rankas. Vienos iš didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto ir plėtros valdymo bendrovės „Baltish house” atstovė patvirtino, jog jų bendrovė sklypą, esantį Kėdainių Liaudies g. 17, neseniai pardavė. Tačiau pardavėjas nesutiko atskleisti šio nekilnojamojo turto pirkėjo nei jo planų.

Panašios naujienos