Pelėdnagių ir Pašilių gyventojai kelyje „Kėdainiai-Babtai“, einančiame per jų gyvenvietes, norėtų pėsčiųjų perėjos. O Tiskūnų gyventojams rūpi kur dingo greitį ribojantis kalnelis.

Nebeteko prasmės?

Laišką dėl greičio ribojimo kalnelio „Kėdainių mugei“ atsiuntė Tiskūnų, Vilainių seniūnijoje, gyventojai: „Tiskūnuose, prie mokyklos, buvo „gulintis policininkas“, skirtas vaikų saugumui užtikrinti, bet jis staiga dingo“. Tiskūniečiai susirūpinę, nes toje vietoje vairuotojai neretai viršija greitį, todėl klausia – kodėl kalnelis buvo panaikintas?

Pasak Vilainių seniūnijos seniūno Antano Bružo, nuimti Tiskūnuose buvusį greičio ribojimo kalnelį, kuris buvo įrengtas dėl vaikų saugumo, jau seniausiai prašė gyventojai.

„Tiskūnuose užsidarius mokyklai ir ten likus tik bibliotekai, greičio ribojimo kalnelis nebeteko prasmės. Toje teritorijoje važiavimo greitis yra 50 km/h, o greičio ribojimo kalnelis buvo itin status ir agresyviai kirsdavo per automobilių važiuoklę. Tokio tipo greičio ribojimo kalnelis gali būti statomas tik ten, kur greitis apribojamas iki 20 km/h. Kol mokiniai eidavo į mokyklą, kalnelio tikrai reikėjo, bet dabar jis jau nebeturi jokios prasmės, dėl to ir buvo panaikintas“, – aiškino A. Bružas.

Dėl šioje vietoje buvusio greičio ribojimo kalnelio tiskūniečių nuomonės išsiskyrė?

Perėjos dar nebus

Pelėdnagių ir Pašilių gyvenvietes kerta kelias Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai, kurį atnaujinus labai padidėjo automobilių srautai. Kadangi per abi gyvenvietes eina ilgoka šio kelio atkarpa, todėl gyventojai norėtų, kad dėl vaikų ir suaugusiųjų saugumo prie autobusų stotelės atsirastų bent viena papildoma pėsčiųjų perėja.

Pelėdnagių seniūnijos seniūnas Edvinas Pagirskas sako žinąs tokius gyventojų pageidavimus, tačiau šis kelias yra valstybinės reikšmės rajoninis kelias Nr. 1 906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai, kuriam keliami tam tikri reikalavimai.

„Turime Lietuvos automobilių kelių direkcijos raštą, kuriame informuojama: „Šio kelio 40,123 km pėsčiųjų perėja negalėtų būti įrengiama, nes neatitiktų pėsčiųjų perėjimo per kelius ir gatves organizavimo taisyklių įrengimo kriterijų, susijusių su eismo intensyvumu. Transporto priemonių eismo intensyvumas tame vastybinės reikšmės rajoniniame kelyje apie 40,123 km yra apie 250 automobilių per valandą, o pėsčiųjų eismo intensyvumas nėra didesnis nei 60 pėsčiųjų per valandą. Tačiau gali būti svarstomi kiti perėjimo per kelią organizavimo būdai, pvz., nežymėtų perėjų įrengimas. Šią informaciją vertinsime planuodami naujų perėjų poreikį ateityje. Atkreipiame dėmesį, kad naujas perėjas taip pat rengsime tik pagal prioritetinę eilę“, – Lietuvos automobilių kelių direkcijos dokumentą pacitavo E. Pagirskas. 

Kol kas daugiau pėsčiųjų perėjų Pelėdnagiuose neatsiras. (Algimanto Barzdžiaus nuotr.)