Šiltų orų ir su jais ateinančių vasaros lauko darbų viešosios įstaigos „Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims“ bendruomenė laukia nekantraudama ir be jokių baimių. Iki šiol neįgaliuosius ir jų globotojus gąsdindavęs namų teritorijoje augančios žolės šienavimas bus vienas malonumas.

„Gyvenimo namų“ direktorė Asta Rekštienė (kairėje) nuoširdžiai dėkojo Kėdainių moterų LIONS klubo prezidentei Sigitai Skarupskienei ir jos pavaduotojai Linai Adomaitienei už padovanotą žoliapjovę, mat šienavimo sezonas jau įgauna pagreitį.

„Gyvenimo namų“ direktorė Asta Rekštienė (kairėje) nuoširdžiai dėkojo Kėdainių moterų LIONS klubo prezidentei Sigitai Skarupskienei ir jos pavaduotojai Linai Adomaitienei už padovanotą žoliapjovę, mat šienavimo sezonas jau įgauna pagreitį.

Protinę negalią turinčius „Gyvenimo namų“ gyventojus nutarusios globoti Kėdainių moterų LIONS klubo moterys ne tik išklausė jų problemas, bet ir į jas įsiklausė. Veikliosios kėdainietės išgirdusios, jog šių namų gyventojams gana sunku įveikti teritorijoje augančią žolę, nutarė palengvinti jos šienavimą. „Kai su namų direktore Asta Rekštiene pakalbėjome apie neįgaliųjų gyvenimą, tapo aišku, kad šiai įstaigai reikia pagalbos labai paprastais dalykais – moteris paprašė padėti įsigyti žoliapjovę, maisto trintuvę ir puodų. Mūsų klubas dar tik žengia pirmuosius žingsnius, kol kas neturime nei storos piniginės, nei galimybių ją greitai užpildyti. Liko pasitikėti bičiulių geranoriškumu. Galiu tik pasidžiaugti, kad pirmasis mūsų klubo renginys – šventinė inauguracija – sulaukė dosnių svečių. Jų dėka šiandien klubo sąskaita nebėra nulinė. Šventės metu surinktų lėšų pakako ir „Gyvenimo namų“ gyventojų prašymą įgyvendinti, ir ištesėti pažadą, duotą keturmetės Simonos mamai – padėti silpnos sveikatos mergaitei nupirkti akinukus.
Esame laimingos, kad galime padėti tiems, kam reikia mūsų pagalbos ir paramos“, – sakė Kėdainių moterų LIONS klubo prezidentė Sigita Skarupskienė.

„Gyvenimo namų“ gyventojams dabar sriuba verdama naujuose puoduose, kuriuos padovanojo Kėdainių moterų LIONS narės.

„Gyvenimo namų“ gyventojams dabar sriuba verdama naujuose puoduose, kuriuos padovanojo Kėdainių moterų LIONS narės.

Reikiamą paramą gavusių „Gyvenimo namų“ vadovė Asta Rekštienė dėkodama už buitiškas dovanas sakė, kad šiuo metu jos vadovaujamoje įstaigoje gyvena 20 nuo gimimo neįgalių asmenų. „Tik gyvenant su neįgaliuoju galima suprasti, koks tai yra išbandymas. Mūsų namai yra paspirtis toms šeimoms, kurios nori atsikvėpti nuo sunkių ligonių. Be to, tarp mūsų gyventojų nemažai našlaičių, kurie net neturėtų, kas jais pasirūpina. Mūsų įstaigoje neįgalieji bando gyventi visavertį gyvenimą – daro tai, kas sveikajai visuomenei atrodo savaime suprantama: mokosi tvarkytis kambarius, šluostyti dulkes, susidėti drabužius, skusti bulves, virti arbatą. Kad ir kaip būtų apmaudu, tačiau valdžios institucijų dėmesio tokioms kaip mūsų įstaigoms nėra užtektinai. Mums tenka labai taupiai gyventi, kad užtektų lėšų ir maistui, ir buičiai, ir darbuotojų atlyginimams. Džiaugiamės, kad Kėdainiuose yra nemažai geraširdžių žmonių, kurie atjaučia sunkiau gyvenančius. Smagu, kad prie mūsų rėmėjų rato prisijungė „liūtės“ ir nupirko tai, ko mums šiuo metu labiausiai reikėjo – ne tik žoliapjovę, bet ir maisto trintuvę bei puodų“, – reikalingomis dovanomis džiaugėsi A. Rekštienė.
Kėdainių moterų LIONS klubo narės jau kuris laikas bendradarbiauja su vaikų globos namais „Saulutė“, lanko ten gyvenančius vaikus ir vienišas mamas.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.