Šėtos gatvės 101 namo gyventojai puikiai žino, koks yra gyvenimas šalia nevalyvų kaimynų. Šiame name – 50 butų ir du iš jų – pirmasis bei paskutinis – probleminiai. 

Šėtos gatvės 101 namo 50–asis butas nė iš tolo neprimena tvarkingų namų – jis paverstas dvokiančiu, parazitų kupinu sąvartynu.

Šėtos gatvės 101 namo 50–asis butas nė iš tolo neprimena tvarkingų namų – jis paverstas dvokiančiu, parazitų kupinu sąvartynu.

Abiejų butų gyventojai turi polinkį į namus nešti įvairius daiktus. Jei su pirmuoju butu problemų kiek mažiau, jo šeimininkas gyvena pirmame aukšte ir vis leidžia seniūnijos darbuotojams iškuopti būstą, tai su penkiasdešimtuoju butu – bėdų daugiau. „Juk tas butas viršutiniame aukšte. Tik pagalvokit, kas buvo, kai pavasarį jame trūko vamzdžiai, o specialiosios tarnybos per užgriozdinimą net negalėjo iki jų prasibrauti. Jau tada seniūnijos darbuotojai išnešė iš to buto porą priekabų šlamšto, tačiau tai netapo jo šeimininkams dingstimi tvarkytis“, – sakė Šėtos gatvės 101 namo bendrijos pirmininkė Ona Liuda Šemežienė. Moters teigimu, problemų kyla ir kiekvieną rudenį, kai tenka pradėti šildymo sezoną ir būtina nuorinti radiatorius: „Mes tapome šio gyventojo įkaitais. Turime daugybę nepatogumų, be to, mus puola parazitai – bute baisi nešvara ir netvarka.“

Seniūnijos vyriausioji specialistė A. Nugarienė dėkinga seniūnijos darbuotojams ir bendrovei „Skongalis“ už pagalbą tvarkant nevalyvo miestelėno būstą.

Seniūnijos vyriausioji specialistė A. Nugarienė dėkinga seniūnijos darbuotojams ir bendrovei „Skongalis“ už pagalbą tvarkant nevalyvo miestelėno būstą.

Šėtos gatvės 101 namo 50-aisis butas priklauso gana garbaus amžiaus moteriai, tačiau jau daugelį metų šiame būste gyvena šeimininkės pusamžis sūnus Kęstutis. Vyras į namus tempia įvairų „turtą“ ir nė nemato reikalo paisyti tvarkos bei švaros. Bute už skolas išjungtas vanduo, elektra, dujos.
Kaimynai bandė Kęstutį įkalbėti pradėti kuopti savo namus, tačiau to padaryti nepavyko. Tada bendrijos pirmininkė kreipėsi į savivaldybės administraciją ir sulaukė pagalbos. „Kai tik pranešėme apie mus kankinančią bėdą, sulaukėme miesto seniūnijos vyriausiosios specialistės Aurelijos Nugarienės apsilankymo. Ši moteris puikiai suprato, kas mums nutiko. Nieko nelaukusi Aurelija nuėjo pas Kęstutį ir jį įkalbėjo leisti padėti jam išvalyti jo butą. Praėjusią savaitę atvažiavę darbininkai net dvi dienas iš jo namų nešė šlamštą – buvo išvežtos keturios priekabos atliekų į sąvartyną. Dabar darbai tęsiami“, – liepos 13-osios ankstų rytą sakė namo bendrijos pirmininkė.

Šiukšles tenka maišais nešti ir krauti į priekabą, kuri vėliau nuvežama į sąvartyną.

Šiukšles tenka maišais nešti ir krauti į priekabą, kuri vėliau nuvežama į sąvartyną.

Pats Kęstutis paklaustas, kas nutiko su jo gyvenamąja vieta nekalbiai patraukė pečiais: „Viskas prasidėjo nuo kolekcionavimo: ką rasdavau tą nešdavau namo, o vėliau situacijos nebesuvaldžiau.“
Kėdainių miesto seniūnijos vyriausioji specialistė A. Nugarienė neslepia, kad tokių problemų Kėdainiuose – ne viena. „Turime skaudulių, kai dėl nevalyvų kaimynų kenčia ne tik daugiabučių, bet ir privačių namų gyventojai. Deja, įstatymai yra tokie, kad mes nelabai ką galime padaryti – privati valda yra savininko rūpestis. O į savo namus, net ir jų išvalyti ne visi įsileidžia. Džiaugiamės, kai mums pavyksta rasti kompromisą ir tokius prišnerkštus būstus išvalome, tačiau neretai tai tik laikina pagalba. Mat polinkis kaupti yra liga ir ji vienu sutvarkymu nepraeina. Tokie atvejai mums labai rimta problema – juk gaištame laiką, naudojame visų bendras lėšas privačių būstų švarinimui. Tačiau atsisakyti padėti negalime – teisę į saugų ir patogų gyvenimą turi turėti visi. Kiek galime, tiek padedame, tačiau panašu, kad tokius atvejus reikia kuo dažniau kelti viešumon ir aukščiausia valdžia turi keisti įstatymus dėl nevaleikų sutramdymo“, – įsitikinusi A. Nugarienė.
Tvarkant Šėtos gatvės 101 namo 50-ąjį butą seniūnijos darbuotojai iki pirmadienio ryto buvo pradirbę 76 valandas, o į sąvartyną buvo išvežta apie penkias tonas atliekų, už kurių vienos priėmimą tenka sumokėti po 58,65 euro.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.