Po rinkimų nauji Kėdainių rajono valdantieji suskubo pasirūpinti savo gerove – pritarus savivaldybės tarybos valdančiajai daugumai buvo ženkliai padidinti atlyginimai. Tačiau algos gerokai padidėjo ne tik pirmiesiems rajono asmenims, bet ir patarėjams, kurie gali džiaugtis ne dešimtimis ar šimtu eurų, o beveik dvigubai išaugusiais atlyginimais.


Uždirba daugiau nei pirmtakai

Apie dabartinės Kėdainių rajono valdžios atstovų norą gyventi sočiau ir ženkliai padidėjusius jų atlygimus rašyta ne kartą.

Neseniai savivaldybė paviešino darbuotojams mokamų atlyginimų vidurkius. Pažvelgus į šiuos skaičius, galima išvysti, jog sočiau gyvena ne tik dabartiniai rajono vadovai, bet ir naujojo mero komandos nariai – patarėjai, padėjėja, tarybos sekretorė.

Atlyginimai padidėjo ir kitiems savivaldybės darbuotojams – skyrių vedėjams, jų pavaduotojas bei specialistams.

Šiuos pokyčius galima paaiškinti ir tuo, jog nuo šių metų pradžios nuo 132,5 iki 173 euro padidėjo bazinė pareiginė alga. Be to, valdininkams mokamas 1 procento priedas už kiekvienus valstybės tarnyboje išdirbtus metus.


Kiek uždirba meras ir jo patarėjai?

Savivaldybė skelbia, jog dabartiniam rajono mero V. Tamulio vidutinis paskirtas darbo užmokestis šių metų antrame ketvirtyje siekė 3 tūkst. 675 eurus prieš mokesčius. Tai net 1 tūkst. 225 eurais daugiau už tą atlyginimą, kuris buvo skaičiuojamas buvusiam rajono merui S. Grinkevičiui, kurio vidutinė mėnesio alga prieš mokesčius siekė 2 tūkst. 449 eurus.

Taigi, V. Tamulio atlyginimas padidėjo 1,5 karto. O skirtumas per metus sudaro nei daug, nei mažai – 14,7 tūkst. eurų.

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra SWrLfkXi.jpg
Savivaldybės svetainėje nurodyta, kad jog mero V. Tamulio patarėjos ryšiams su visuomene Jorūnės Liutkienės atlyginimas 650 eurų didesnis už tą, kuris buvo mokamas praėjusią kadenciją. O Astijus Krauleidis už patarėjo darbą gauna 783 eurais daugiau, nei praėjusią kadenciją.

Tačiau dar didesniu atlyginimų šuoliu gali pasidžiaugti du mero patarėjai. Savivaldybės tinklapyje nurodyta, kad V. Tamulio patarėjos ryšiams su visuomene atlyginimas 650 eurų didesnis už tą, kuris buvo mokamas praėjusią kadenciją. Šioje politinio pasitikėjimo pozicijoje šiuo metu dirba Jorūnė Liutkienė, pakeitusi buvusią S. Grinkevičiaus patarėją Aušrą Malinauskienę.

Kitas mero patarėjas – Astijus Krauleidis. Jis savivaldybėje, toje pačioje patarėjo pozicijoje, dirbo ir praėjusią kadenciją, po rinkimų į šį postą grįžo deleguotas valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos.

Tačiau dabar, remiantis savivaldybės pateiktais skaičiais, A. Krauleidis už tą patį patarėjo darbą gauna 783 eurais daugiau nei praėjusią kadenciją. Pernai mėnesinis atlyginimo vidurkis siekė 964 eurus, o šiais metais jis pakilo iki 1 tūkst. 747 eurų, padidėjo net 1,81 karto.


Pavaduotojų atlyginimai – beveik dukart didesni

Pagrindinis ir svarbiausias postas savivaldybės administracijoje – jos direktorius. Tai žmogus, kuriam tenka ne tik didžiausias darbo krūvis, bet ir atsakomybė. Natūralu, jog už šį darbą turi būti deramai atlyginama.

Praėjusią kadenciją savivaldybės administracijai vadovavusio Ovidijaus Kačiulio atlyginimas buvo mažesnis už respublikinį vidurkį. Tad nauji valdantieji, į šį postą delegavę Arūną Kacevičių, atlyginimą suskubo padidinti. Jis padidėjo ne tik administracijos direktoriui, bet ir abiem jo pavaduotojams – Danutei Mykolaitienei ir Gintautui Muznikui.

Savivaldybės tinklapyje skelbiama, kad jų atlyginimai, palyginus su tais, kurie praėjusią kadenciją buvo mokami pirmtakams, pakilo daugiausiai, net 1,9 karto.

Jeigu pernai dviejų administracijos direktoriaus pavaduotojų mėnesinio atlyginimo vidurkis siekė 1 tūkst. 620 eurų, tai šiais metais jis pakilo iki 3 tūkst. 71 euro.


Solidžiu atlyginimu, tik kiek mažesniu už tą, kuris mokamas rajono merui, gali pasidžiaugti ir A. Kacevičius. Mėnesinis jo algos vidurkis siekia 3 tūkst. 415 eurus, kai pirmtakui O. Kačiuliui buvo priskaičiuojama 2 tūkst. 116 eurų. Palyginus su pirmtako atlyginimu, A. Kacevičiaus alga padidėjo 1,61 karto, o mėnesinis skirtumas sudaro 1 tūkst. 298 eurus.

Objektyvumo dėlei reikia paminėti, jog savivaldybės administracijos vadovų atlyginimų padidėjimą žymiai nulemia jiems mokami priedai už valstybės tarnyboje praleistus metus. Tiek A. Kacevičius, tiek jo pavaduotojai G. Muznikas ir D. Mykolaitienė valstybės institucijoje dirbo gana ilgai. O kiekvieni stažo metai prie solidaus atlyginimo prideda po vieną procentą priedo.

Kukliausias pokytis – vicemero atlyginime

O kam iš dabartinių savivaldybės vadovų mėnesinio atlyginimo vidurkis padidėjo mažiausiai? Tai vicemeru tapęs politikos naujokas, judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ atstovas, šio darinio ideologe vadinamos įtakingos savivaldybės tarybos narės Nijolės Naujokienės žentas Paulius Aukštikalnis.

Mero pavaduotojui priskaičiuojamo mėnesinio atlyginimo vidurkis siekia 2 tūkst. 624 eurus, kai praėjusiais metais jis siekė tik 2 tūkst. 90 eurų.

Tad atlyginimas padidėjo 1,26 kartus, tai mažiausias rodiklis tarp visų naujo mero komandos narių.

Pavyzdžiui, savivaldybės tarybos sekretorės atlyginimo vidurkis padidėjo 1,38 karto ir šiuo metu siekia 1 tūkst. 698 eurus (pernai buvo 1 tūkst. 231 euras). Mero padėjėjos – pakilo 1,48 karto ir siekia 1 tūkst. 536 eurus (pernai buvo 1 tūkst. 35 eurai).

3 komentarai

 1. Rinkėjas

  Mes, per rikimus balsavusieji būtent už tuos, kurie dabar yra savivaldybės tarybos daugumoje nepaprastai džiaugiamės, kad jums pagerėjo gyvenimas, šuoliais išaugus atlyginimams.Gi ne veltui taip stengėtės per rinkimus.
  O mes, už jus balsavusieji per rinkimus , tai jau kaip nors išgyvensim ir be pagerėjimo. Vis pakeiksnodami buvusį merą Saulių.

  Atsakyti
 2. Zita

  Atlyginimai…..ką jūs skaitot, popierinius atlyginimus, o ir mokutojams,pilicininkams taip pat padidėjo, visus ant šakių.o Saulius ir taip turtingas, gal iš savo kišenės dalino, pusė jo žmonių pas jį ir dirba.

  Atsakyti
 3. Zitai

  Tik nereikia p. Zita nesamoniu rasyti faktu nepatikrinus. Saulius is tu paciu kaip dabartiniai mokejo gerokai mazesnes algas. o sitie sau issikele. Ir pas Sauliu dabar ne vienas is su juo dirbusiu savivaldybeje jo fabrike nedirba

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.