Kėdainių savivaldybės gydymo įstaigos pastaraisiais metais sulaukė nemažai dėmesio. Pakeisti langai, pagaliau baigta įrengti automobilių stovėjimo aikštelė, nupirktas keltuvas, atnaujintas odontologijos kabinetas, investuota į šiuolaikinę medicinos įrangą. Visa tai daroma tam, kad rajono gyventojai gautų dar kokybiškesnes sveikatos priežiūros paslaugas.

Išspręsta automobilių statymo problema

Prieš keletą metų buvusioje pievoje šalia dviejų medicinos įstaigų – Pirminės sveikatos priežiūros centro ir Kėdainių ligoninės – įrengta 175 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Jos rajono gyventojai laukė seniai, nes atvykus pas medikus automobilių palikti tiesiog nebūdavo kur.

Šalia dviejų Kėdainių medicinos įstaigų – Pirminės sveikatos priežiūros centro ir Kėdainių ligoninės – įrengta 175 vietų automobilių stovėjimo aikštelė.

Dėl to kildavo konfliktinių situacijų, policijos pareigūnai bausdavo draudžiamose vietose automobilius palikusius vairuotojus, pasitaikydavo ir eismo įvykių.

Automobilių aikštelę įrengė viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė ,,Jonavos hidrotechnika“. Šių darbų vertė – apie 295 tūkst. eurų. Atvykstančiųjų į gydymo įstaigas patogumui taip pat sumontuoti šeši suoliukai, šešios šiukšliadėžės, taip pat dviračių stoginė.

Priimamąjį pasiekia dar greičiau

„Aikštelė buvo reikalinga seniai. Padaugėjus automobilių, tiek pacientams, tiek medikams buvo sudėtinga pravažiuoti ir pastatyti automobilį, būdavo visko – eismo įvykių, nesusipratimų ir policijos nuobaudų. Dabar patogu visiems – aikštelė įrengta kiek galima arčiau ligoninės priėmimo skyriaus ir įėjimo į Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centrą. Be jokios abejonės, kad ši aikštelė pagerina gyventojų aptarnavimo kokybę“, – kalbėjo Kėdainių ligoninės vadovas Stasys Skauminas.

Sutvarkius prieigas prie pagrindinių rajono sveikatos priežiūros įstaigų, pagerėjo ir pacientų aptarnavimo operatyvumas. O tai labai svarbu, nes kritiniais atvejais svarbi kiekviena minutė.
„Dabar greitosios pagalbos automobiliai su pacientais iki priėmimo skyriaus galės pravažiuoti be kliūčių“, – sakė Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė A. Rimkevičienė.

Pacientų patogumui – keltuvas

Kryptingai investuojant į sveikatos priežiūros paslaugų kokybę rajono savivaldybės lėšomis Pirminės sveikatos priežiūros centre sumontuotas modernus keltuvas.

Pakeitus senus, šilumą laukan išleisdavusius langus naujais, nebereikia kęsti šalčio, kai medikų kabinetuose žiemos metu temperatūra svyruodavo tarp 8 ir 10 laipsnių šilumos.

16,5 tūkst. eurų kainavusiu įrenginiu iš pirmojo aukšto į antrąjį gali keltis sunkiai vaikštantys pacientai ar sėdintieji neįgaliųjų vežimėliuose.

Odontologijos kabinete – nauja įranga

18 tūkst. eurų iš rajono savivaldybės biudžeto buvo skirta medicininės įrangos atnaujinimui. Už šias lėšas įsigyti du komplektai modernios odontologinės įrangos – kėdė pacientui bei gydytojui odontologui ir kiti priedai.

Nauja įranga įrengta tame kabinete, kuriame gydytojos naudojosi seniausia įranga, įsigyta beveik prieš dešimtį metų.

Pasak medikų, vienas gydytojas odontologas per dieną priima apie 15, net 18 pacientų, tad intensyviai naudojama odontologinė įranga greitai nusidėvi. Todėl, esant galimybei, kai atsiranda papildomų lėšų, stengiamasi atsinaujinti.

Už 18 tūkstančių eurų įsigyti du komplektai modernios odontologinės įrangos – kėdė pacientui bei gydytojui odontologui ir kiti priedai.

Pakeitė 84 langus

Kėdainių medikai ir jų pacientai jau gali džiaugtis civilizuotomis darbo sąlygomis. Pakeitus senus, šilumą laukan išleisdavusius langus naujais, nebereikia kęsti šalčio, kai medikų kabinetuose žiemos metu temperatūra svyruodavo tarp 8 ir 10 laipsnių šilumos.

Visų senųjų langų keitimas, kurio medikai laukė daugiau nei dešimtmetį, kainavo 90 tūkst. eurų. Šią sumą skyrė Kėdainių rajono savivaldybė.

Pakeitus langus sumažėjo šildymo kaina, o medikams ir jų pacientams nebereikia kęsti šalčio. Pagaliau normalizavosi darbas laboratorijose, kur įrengti itin tikslūs bei temperatūrai jautrūs prietaisai. Medikai skundėsi, jog dirbdami šaltyje įrenginiai išsiderindavo, jų rodmenys keldavo abejonių atliktų tyrimų tikslumu.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.