Penktadienis, 18 spalio, 2024
6.3 C
Kėdainiai
PradžiaSirenosGudžiūnuose užsidegė trąšos, o Šukionių gyventoją išgąsdino dūmai iš krosnies

Gudžiūnuose užsidegė trąšos, o Šukionių gyventoją išgąsdino dūmai iš krosnies

-

Trečiadienį rajono ugniagesiams teko reaguoti į du pagalbos prašymus. Vienu atveju pavojus buvo gan rimtas.

Prieš vidurdienį pranešta, kad Gudžiūnų sen., Gudžiūnų k., Krakių g. lauke dega trąšų maišai, už 30 m – garažas, baimintasi, kad liepsnos gali pasiekti ir šį statinį.

Pasak Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresniosios specialistės Džiugintos Vaitkevičienės, degė metalinėje statinėje sukrauti maišai su trąšų ir grūdų likučiais. Ugnis užgesinta. Ūkio traktoriumi metalinė 3×3 m dydžio statinė atversta, perlieta vandeniu. Įvykio metu apdegė ir aprūko šalia augantys krūmai, sudegė apie 50 propileno maišų.

Išsigando dėl besiveržiančių dūmų

Vakar į ugniagesius pagalbos kreipėsi ir Truskavos sen., Šukionių k. gyventojai, pranešdami, kad užkūrus seniai kūrentą krosnį pasirodė daug dūmų, manyta, kad gali degti suodžiai kamine. Atvykus ugniagesiams išsiaiškinta, kad pavojaus nebuvo, kaminas buvo šaltas“, – teigė ugniagesių atstovė spaudai, tuo pačiu informuodama, kad dūmų detektorius name, kai ir yra reikalaujama, buvo.

Specialistų teigimu, priežasčių, kodėl dūmai iš kūrenimo įrenginio sklinda ne į kaminą, o į patalpų vidų, gali būti ne viena.

Nepakankamas oro srautas dūmtraukyje. Jeigu patalpoje visi langai uždaryti, vėdinimo kanalai užsikimšę ir veikia prastai, tuomet dūmai pradeda judėti atbula kryptimi – iš krosnies į patalpą. Susidaro atgalinė trauka. Norint to išvengti, reikia sukurti teisingą oro judėjimo kryptį kambaryje. Tam prieš uždegant malkas atidaromi langai, o praėjus 10-15 minučių po to, kai ugnis užsikurs, langai uždaromi.

Kamino anga užkišta arba jis apsinešęs suodžiais. Malkų degimo procese susidaro suodžiai – tai degimo produktų dalelės, kurios susilimpa ir nusėda ant vidinių dūmtraukio sienelių, sukeldamos jo skersmens susiaurėjimą. Dėl to apsunkinamas oro judėjimas ir dūmų pasišalinimas laukan.

Suodžių sluoksnį reikia reguliariai šalinti arba kūrenimui naudoti kokybiškai išdžiovintas malkas ir kitą kurą, turintį labai mažai drėgmės (pvz., presuotos medienos briketus) – taip galima išvengti suodžių susidarymo ir padidinti trauką kamine.

Taip pat reikėtų apžiūrėti, ar kamino anga nėra užkimšta paukščių suneštų daiktų, nes sparnuočiai kartais mėgsta ant kamino susukti lizdus.

Šalto lauko oro slėgis. Kamino trauka gali sumažėti ir nukritus lauko oro temperatūrai. Kadangi šaltas oras yra sunkesnis už šiltą, šaltos masės nusileidžia apačion ir slegiasi į kamino vidų. Ši problema dažnai susidaro, esant abejoms ankstesnėms priežastims: kai dūmtraukis užkimštas suodžiais ir kai oro srautas kamine per silpnas.

,,Kėdainių mugės“ ir PAGD prie VRM Kauno PGV inf.

Asociatyvi nuotr.

reklama

Taip pat skaitykite