Vasario 7 dieną Gudžiūnuose, buvusios mokyklos antrame aukšte, duris atvėrė vaikų dienos centras. Tai – džiugus įvykis vietos bendruomenei, nes nuo šiol čia savo laisvalaikį turiningai galės leisti vaikai, kartu bursis šeimos.

Burs ir šeimas

Vaikų dienos centre po pamokų jaunieji gudžiūniečiai galės atlikti namų darbus, žaisti stalo ir kitus žaidimus, kartu gaminti maistą. Jiems skirtos dvi buvusios klasės ir virtuvėlė. 

„Čia vaikai mokysis įgyti socialinių įgūdžių, kurie bus ugdomi per kūrybiškumo lavinimą, laikysis tvarkos, vadovausis pačių suformuotomis taisyklėmis. Bus svarbus ir pilietiškumo ugdymas, minimos valstybinės šventės. Taip pat centras burs šeimas, nes jame vaikai galės užsiimti ir žaisti su tėvais ir senoliais. Norėčiau, kad šis centras taptų traukos centru ir savotišku kultūros židiniu, suburiančiu visus gyventojus bendrai veiklai“, – kalbėjo Gudžiūnų bendruomenės pirmininkė Vilma Povilauskienė.
Centre su vaikais dirbs pedagogė Akvilė Makasejeva ir soc. darbuotoja Regina Žiupsnienė.

Trūko užimtumo

Pasak V. Povilauskienės, užimtumas vaikams – labai svarbus, o Gudžiūnų seniūnijoje vaikams jo trūksta.

„Vaikų miestelyje turime, tačiau jie nematomi, sugrįžę iš mokyklų, iš mėlynų ir geltonų autobusų, jie pabyra į namus. Norisi, kad jie džiugintų savo piešiniais, koncertais tėvelius ir seniūnijos bendruomenę. Todėl dedame visas viltis, kad tai prisidės prie bendros vaikų gerovės kūrimo ir bendruomenės stiprinimo, gero ir teisingo vaikų auklėjimo bei augimo“, – kalbėjo bendruomenės pirmininkė.

Bendro darbo vaisius

Pasak Gudžiūnų bendruomenės pirmininkės V. Povilauskienės, šis centras atsirado neatsitiktinai. Postūmį imtis konkrečių darbų davė Daivos Šeškauskaitės idėja ir Sargelių vaikų dienos centro, Raseinių rajone gyvuojančio jau dešimtmetį, pavyzdys.

Bendruomenės pirmininkė parašė ir laimėjo finansavimą projektui pagal programos „Socialinių paslaugų ir integracijos plėtra“ priemonės „Įgyvendinti priemones šeimos ir vaiko gerovei“ priemonę „Skatinti ir plėsti vaikų dienos centrų savivaldybėse veiklą, teikiant nestacionarias dienos socialinės priežiūros paslaugas vaikams ir šeimoms, organizuojant Vaikų dienos centrų veiklos projektų finansavimo 2019–2021 metais atrankos konkursus“.

„Prie vaikų dienos centro atidarymo prisidėjo projekto savanoriai, bendruomenės nariai, žmonės ir įmonės, nelikę abejingi ir atskubėję į pagalbą. Projekto ir savivaldybės lėšos dar nėra gautos, todėl centras atidarytas gerų žmonių ir rėmėjų dėka. Atidarymui supirktos pagrindinės priemonės, reikalingos vaikų užimtumui ir jų priežiūrai, kosmetiškai atnaujintos patalpos“, – sakė V. Povilauskienė.

Pasidalinti, kuo turi

Vaikų dienos centrų vykdoma veikla, jų darbuotojų pasiaukojimas bei žmonių noras padėti miestelio vaikams ir jų šeimoms yra be galo svarbus siekiant stiprinti Gudžiūnų bendruomenę. 

„Manau, kad kiekvienas iš mūsų turi kažko šiek tiek per daug: vienas – išminties ir patarimo, kitas – gerumo, dar kiti – materialinių išteklių, kiti – laiko, žinių. Ir jei visi, nors mažumėlę, pasidalintume tuo, ką turime, turėtume nuostabią bendruomenę su dar nuostabesniais rezultatais. Nes laimingi vaikai – mūsų ateitis“, – kalbėjo V. Povilauskienė.

Geradarių sąrašas

Aktyvioms Gudžiūnų moterims pradėjus vystyti vaikų dienos centro idėją, iš pradžių neturėta aiškaus plano, nenumatyta patalpų, biudžeto įsikūrimui, tačiau pradėta ieškoti pagalbos ir dirbti.

„Mūsų siekiai drąsūs, tačiau dabar jau žinome, kad einame teisingu keliu. Apie tai mums patvirtina ne tik moralinė, bet ir materialinė aplinkinių parama: gavome labdarą iš Norvegijos paramos fondo „ The place for hape“. „Rotary“ klubo dėka atnaujintos vienos klasės grindys, padovanota indaplovė. Už langų uždangas virtuvėlei dėkojame bendrovei „TN Baltic“. Neliko abejingi ir ūkininkai: Algimantas Kriščiūnas, Vaidotas ir Aurika Žičiai, Algimantas Kižauskas, Justina Gikniūtė Kočetova“, – vardijo V. Povilauskienė.

Už pagalbą atidarant centrą bendruomenės pirmininkė taip pat dėkinga Elenai ir Lendrūnai Makasejevoms iš Airijos, Feliksui ir Gitanai Jarušaičiams, Gudžiūnų soc. darbuotojai Rasai Kielienei, bendrovėms „Šlapaberžės konditerija“ (Daliai Draudvilienei), „Drivita“ (Andriui Dryžiui), „Šamų ūkiui“ ir krautuvėlei „Gurkė“ (Justinai Gikniūtei Kočetovai), Daivai Polikaitienei, Gudžiūnų bendruomenės moterims, už prisidėjimą prie atidarymo šventės vaišių stalo.

Prisidėjo ir padėjo seniūnas Regimantas Valiauskas, seniūnijos darbuotojai, Miegėnų mokyklos bendruomenė, projekto savanoriai: Vilė Butkienė, Valdas Šimokaitis, Vaida Glembockienė, Raimonda Vaičiukynienė, Jovita Polikaitienė, Vilma Povilauskienė.

„Dėkoju mūsų vyrams, sudėjusiems grindis ir prisidėjusiems prie turimo inventoriaus remonto: Vytautui Žiupsniui, Arvydui Polikaičiui, Augiui Makasejevui ir visiems, kurie rado laiko prisidėti prie centro įkūrimo. Be šios pagalbos nebūtume galėję šiandien atidaryti taip reikiamo vaikų dienos centro mūsų miesteliui“, – teigė V. Povilauskienė.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.