Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus specialistai praėjusį savaitgalį tikrino Kėdainių miesto įstaigas dėl sušvelnintų karantino sąlygų reikalavimų laikymosi. Patikrinus 17 grožio paslaugų teikimo vietų ir 2 prekybos vietas, pažeidimų dėl karantino režimo reikalavimų nenustatyta.


Patikrinimų metu grožio paslaugų teikimo vietose vertinta, ar vienam paslaugos vartotojui skiriamas ne mažesnis nei 10 kv. m. paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tarp paslaugų teikėjų darbo vietų būtų ne mažesnis kai 2 metrų atstumas, į paslaugos teikimo vietą įleidžiama tik apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones dėvintys vartotojai, ar paslaugos teikiamos tik dėvint asmens apsaugos priemones ar jos tinkamai naudojamos ir dezinfekuojamos. Paslaugų teikimo patalpos tinkamai vėdinamos ir užtikrinamas paviršių valymas ir dezinfekcija.

Prie įėjimo į paslaugų teikimo vietą pateikiama informacija: kad paslaugų teikimo vietoje nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims, apie vartotojų asmens higienos laikymosi būtinybę. Gerai matomoje vietoje pakabintos vartotojų ir lankytojų rankų dezinfekcijai skirtos priemonės.

Už minėtų reikalavimų nesilaikymą taikoma administracinė atsakomybė. Asmenims gresia bauda nuo 500 iki 1500 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims  nuo 1500 iki 6000 eurų.

NVSC Kėdainių skyriaus inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.