Vasario 21 d. šalies sostinėje Nacionalinėje bibliotekoje įvyko Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso laureatų apdovanojimų ceremonija. Tarp apdovanotųjų – ir įmonė iš Kėdainių rajono, dotnuvių kepyklėlė ,,Miltuotos rankos”.

Gražiausi 2023 m. lietuviškų įmonių pavadinimai: „Kvepia nuotykiais“, „Man ramu“, „Medžio spalvos“, „Minčių sala“, „Pamirkyk nosį“, „Vėjo pagauti“, „Vyšniniai skruostukai“ iš Vilniaus, „Gėlėti linkėjimai“, „Metalo istorijos“ iš Kauno, „Bilduko studija“, „Pūkuotas vėjas“ iš Kauno r., „Debesų palėpė“, „Pelytės palata“ iš Klaipėdos, „Žvirblio puota“ iš Klaipėdos r., „Upės teka“ iš Šiaulių, „Žalčio žymė“ iš Panevėžio, „Linksmai“, „Tyka“ iš Anykščių r., „Miltuotos rankos“ iš Kėdainių r., „Stačiaausis“ iš Šilutės.

„Delfyje” surengtame gyventojų balsavime daugiausia balsų surinko pavadinimas „Žalčio žymė“.

Skatindama verslininkus rinktis lietuviškus, taisyklingus, originalius vardus, konkursą jau šešioliktą kartą organizavo Valstybinė kalbos inspekcija. Iš daugiau kaip 14 tūkstančių mažųjų bendrijų ir uždarųjų akcinių bendrovių pavadinimų komisija atrinko 20 taisyklingų, įdomiausių, nesunkiai ištariamų ir įsimenamų pavadinimų.

Nugalėtojus sveikino Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys, Valstybinės kalbos inspekcijos vadovas Audrius Valotka, Seimo narys Vytautas Juozapaitis.

Viršelio nuotr.: (Iš kairės) „Miltuotų rankų” atstovas Rokas Balandis ir Valstybinės kalbos inspekcijos vadovas Audrius Valotka. (Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos nuotr.)