Gražiausio lietuviško įmonės pavadinimo rinkimuose, kuriuos organizuoja Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir portalas ,,Delfi”, dalyvauja ir dotnuvių kepyklėlė ,,Miltuotos rankos”. Balsuoti už mūsų krašto atstovus galima iki antradienio vidurdienio.

Trumpai apie įmonę „Miltuotos rankos“ ir jų savininką

,,Miltuotos rankos” – šeimos įmonė. Andrius Balandis yra universalus meistras, domisi istorija, archeologija, fotografija. Dotnuvos bendruomenės pirmininkas, sumaniai tvarko bendruomenės namus (viename iš buvusio vienuolyno pastatų).

Duonos ir bandelės kepami malkomis kūrenamoje krosnyje. Ypatingas kepinys yra ,,Žardinsko baronkos” – beigeliai, Dotnuvoje kepti dar tarpukariu. Išsaugotu receptu pasidalino vienas dotnuvis.

Neįprasta ir namo, kuriame įsikūrusi kepyklėlė, istorija: autentiška troba perkelta iš Pasvalio rajono. Andriaus tėvas Jonas Balandis ištapė langines. Išsaugotos autentiškos girnos. Trobos koridoriuje – senų plytų asla. Senos plytos iš Kėdainių krašto sumūrytos ir krosnies sienelėje. Kiemas grįstas seniai tašytais akmenimis. Ties veranda guli dubeniuotasis akmuo, prieš bene 11 metų atitemptas iš laukų į vieną vienkiemį (apie jį galite paskaityti www.dotnuviai.lt).

Dotnuviai varžosi su beveik 20 konkurentų

Šešioliktą kartą šalyje vykstančiam Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursui iš daugiau kaip 14 tūkstančių mažųjų bendrijų ir uždarųjų akcinių bendrovių pavadinimų komisija atrinko 20 taisyklingų, įdomiausių, nesunkiai ištariamų ir įsimenamų pavadinimų.

Išrinkti šie pavadinimai: „Kvepia nuotykiais“, „Man ramu“, „Medžio spalvos“, „Minčių sala“, „Pamirkyk nosį“, „Vėjo pagauti“, „Vyšniniai skruostukai“ iš Vilniaus, „Gėlėti linkėjimai“, „Metalo istorijos“ iš Kauno, „Bilduko studija“, „Pūkuotas vėjas“ iš Kauno r., „Debesų palėpė“, „Pelytės palata“ iš Klaipėdos, „Žvirblio puota“ iš Klaipėdos r., „Upės teka“ iš Šiaulių, „Žalčio žymė“ iš Panevėžio, „Linksmai“, „Tyka“ iš Anykščių r., „Miltuotos rankos“ iš Kėdainių r., „Stačiaausis“ iš Šilutės.

Už labiausiai patikusį lietuvišką įmonės pavadinimą galima balsuoti iki vasario 20 dienos 12 valandos. Konkurso laureatai bus pagerbti, o nugalėtojas apdovanotas portalo „Delfi“ prizu vasario 21 dieną 14 valandą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

B a l s u o t i galima https://t.ly/FRyrD

Parengta pagal organizatorių, Kėdainių TVIC ir R. Tamašausko inf.

Nuotr. iš Kėdainių TVIC feisbuko