Kėdainiuose dėl gražiausių titulo varžėsi 1 000 įvairių veislių šunų. Tradicinis dešimtasis konkursas į mūsų miestą sutraukė augintinių savininkus iš įvairių šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Baltarusijos ir Rusijos.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});


Pasak parodos sumanytojo ir organizatoriaus, Kėdainių kinologų klubo prezidento Sauliaus Radzevičiaus, maždaug pusė dalyvių yra lietuviai su savo augintiniais, kita pusė – svečiai iš užsienio. Jis pasidžiaugė, kad Kėdainiuose vis daugėja žmonių, kurie veisia ir augina šunis, taip pat užsiima jų dresūra.

Kėdainietė Ingrida Kutrienė su savo augintinėmis – levretėmis (italų kurtais) Diva ir Stela, kurių viena yra Baltijos šalių čempionė. Šios veislės šunys yra vieninteliai Kėdainiuose.

„Per dvi dienas pristatyta maždaug 110 skirtingų veislių šunų, iš kurių buvo išrinkti gražiausi. Turime tradiciją, kad renkame du nugalėtojus – parodos ir Kėdainių. Populiarių veislių yra daug, tačiau į madą ateina mažesni šunys, nes žmonės daug keliauja kartu su augintiniais“, – sakė S. Radzevičius.

Gražiausius šunis atrenka teisėjų komisija, sudaryta iš trijų lietuvių ir trijų užsienio šalių atstovų. Tad vienam teisėjui tenka įvertinti apie šimtą šunų, atsižvelgiant į veislės standartus, elgesį parodose ir kitus kriterijus.

Parodoje su dviem taksais dalyvavo radijo laidų vedėja Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė.

Pirmąją parodos dieną Kėdainių gražiausio šuns vardą pelnė Maltos bišonas, kurio savininkė Jioleta Abraitienė. Parodos nugalėtoju išrinktas trumpaplaukis nykštukinis taksas (šeimininkė – L. Bitsko – Baltarusija).

Antrąją dieną gražiausiu Kėdainių šunimi pripažintas Viltės Liaugminaitės Berno zenenhundo veislės šuo, o parodos nugalėtoju tapo Varul Marian iš Estijos augintinis trumpaplaukis senbernaras.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.