Praėjusią savaitę Kėdainių klubas „Branda“ šventė 35-erių metų sukaktį. Gausią – aštuoniasdešimt narių turinčią, klubo bendruomenę sveikino rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, kolegos ir draugai iš kitų klubų, Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai.

Klubo narius sveikinęs Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius ne tik džiaugėsi aktyviais bei veikliais klubo nariais, bet ir kvietė mūsų krašto jaunimą sekti klubo senjorų pavyzdžiu, kaip reikia džiaugtis gyvenimu, nepaisant, kokio amžiaus esi

„Rajone šiuo metu turime net trylika įvairių, pagyvenusius žmones vienijančių organizacijų, o šis senjorų klubas yra ilgaamžiškiausias, savo veiklą pradėjęs dar sovietmečiu, – šnekėjo rajono vadovas S. Grinkevičius. – Taigi, praėjus 35-iems metams, klubas „Branda“ vis dar veikia ir tebeklesti. Čia susibūrė žmonės, kurie nenori būti namuose, bet trokšta domėtis, plėsti savo akiratį.

Pastebėjau, kad klubo nariai muzikuoja, kuria poeziją, keliauja, lankosi spektakliuose. Aš pats visada sakau jaunimui, kad žiūrėtų į mūsų senjorus, ir mokytųsi, kaip reikia džiaugtis gyvenimu. Sveikinu klubo „Branda“ narius ir linkiu jiems dar ilgų gyvavimo metų“.

Rajono vadovas buvusiai ilgametei klubui „Branda“ vadovei Irenai Stanislauskienei įteikė padėką už aktyvią organizacinę, kultūrinę, socialinę veiklą, telkiant klubo narius prasmingai veiklai, aktyviam poilsiui ir laisvalaikiui. Meras padėkojo ir dabartinei vadovei Bronei Aleinikovai, kuri klubui vadovauja antrus metus.

Narių tarpe – ne tik pedagogai

Net kelis dešimtmečius klubui vadovavusi I. Stanislauskienė iki šiol dalyvauja šio klubo gyvenime. „Aš klube atsiradau po 12 metų nuo jo įsikūrimo. Likimas lėmė, kad tapau ir jo vadove“, – šyptelėjo pašnekovė.

Klubas gyvuoja nuo 1983 m. lapkričio, kai 24 mokytojai, išėję į užtarnautą poilsį, susibūrė buvusioje 2-oje vidurinėje mokykloje (dabar „Atžalyno“ gimnazija). Vadovu išsirinkę pagrindinį iniciatorių Joną Sabaliauską, klubo nariai nutarė, kad drauge bus linksmiau vykti į ekskursijas, teatrus ir pagal galimybes užsiimti menine saviveikla, bendrauti. Vėliau, aktyvia veikla išsiskyrusi I. Stanislauskienė subūrė dar didesnį klubo narių ratą, į „Brandą“ pradėjusi kviesti ne tik pedagogus, bet ir kitų profesijų atstovus.

Postūmis – po susitikimo su S. Grinkevičiumi

I. Stanislauskienė išskiria vieną įvykį, kuris tapo kertiniu klubo veikloje. „Pradėjome galvoti, kad reikia pagerbti tuos klubo narius, kurie išėjo į Amžinybę. Tad surašiau visų mokyklų mokytojus, kurie buvo išėję į dangaus karalystę. Kadangi mūsų pensijos buvo mažos, paramos negaudavome, o pagerbti mirusiuosius vis tiek orėjome, nusprendėme kreiptis pagalbos į mūsų buvusius mokinius, kurių vienas – dabartinis meras S. Grinkevičius“, – pasakojo I. Stanislauskienė. Po šio susitikimo, įvykusio daugiau nei prieš dešimtmetį, klubo veikla labai pasikeitė.

„Jis mus paprotino, kad reikia klubą registruoti, tada bus galima gauti paramą, labiau vystyti savo veiklą. Kartu iš tuomečio „Daumantai LT“ vadovo gavome ir mums tuo metu labai ženklią paramą – 200 litų. Po šio susitikimo susikūrėme savo įstatus, antspaudą, atidarėme savo sąskaitą“, – sakė buvusi ilgametė klubo vadovė ir pridūrė, kad dabar esamą rajono vadovą gali drąsiai vadinti klubo „Branda“ krikštatėviu.

Nauja vadovė tęsia darbus

Pagrindinis klubo pajamų šaltinis – 2 proc. pajamų mokestis. Ši parama suteikė galimybę 74 klubo nariams tobulėti, plėsti savo veiklą: mokomasi kompiuterinio raštingumo, užsienio kalbų, vykstama į ekskursijas po Kėdainius, lankomasi įvairiose mūsų šalies vietose, artimose užsienio šalyse, teatruose, koncertuose. Be šios veiklos daug klubo narių lanko Trečiojo amžiaus universiteto paskaitas, sportuoja, dainuoja, kuria eiles, piešia, gamina širdžiai mielus įvairius rankdarbius.

Dabartinė klubo „Branda“ vadovė B. Aleinikova sakė, kad šiuo metu klubas vienija 80 veiklių ir aktyvių narių.

„Veikla per šiuos 35 metus nenutrūko – keitėsi žmonės, tačiau iki šiol veikiame ir gyvuojame. Mums svarbiausias tarpusavio ryšys su žmogumi: kad galėtume vienas kitam ir pasiguosti, ir pasidžiaugti, ir padėti. Žinoma, labai smagu kartu keliauti į ekskursijas po rajoną ar šalį, lankytis įvairiuose koncertuose. Klubo gretose yra nemažai ir vyresnio amžiaus žmonių, kurie jau nedalyvauja „Brandos“ veikloje, tačiau jie klubo narių yra nepamiršti bei nuolat aplankomi“, – šypsojosi B. Aleinikova.

[tribulant_slideshow gallery_id=“437″]

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.