getLietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai sekmadienį vykdė šalies policijos komisariatų ir policijos patrulių veiklos kontrolę. Specialiomis spalvomis nedažytu tarnybiniu automobiliu pareigūnai važinėjo šalies keliais, tikrino, kaip kelių policijos padalinių pareigūnai vykdo tarnybą, kontroliavo, ar tinkamas policininkų pasiruošimas tarnybai ir jos vykdymas.

Valanda po vidurnakčio pareigūnai buvo Kauno apskrityje, kur avaringumas kelia nerimą, o eismo įvykiai krašto keliuose, esant žiemiškoms oro sąlygoms, vis nesiliauja šiurpindami. Važiuodami keliu Aristava-Kėdainiai-Cinkiškiai 25 km, pareigūnai pastebėjo kelyje vaikščiojančius neblaivius vyrus, bandančius stabdyti pravažiuojančius automobilius. Šalikelėje ant šlaito buvo pasikabinęs automobilis „Opel Zafira“. Pareigūnai sustojo prie nuo kelio nuvažiavusio automobilio, o keturi ant kelio buvę vyrai puolė prašyti pagalbos iš griovio ištraukti jų automobilį.
Pamačius, kad automobilyje sėdi uniformuoti policijos pareigūnai, nelaimėliai labai nustebo, nusivylė ir bandė pasišalinti. Paaiškėjo, kad eismo įvykyje dalyvavo keturi sunkiai apgirtę piliečiai, automobilyje buvo primėtyta pigaus alaus plastikinių butelių. Vairuotojas bandė aiškintis, kad kelias buvęs slidus, o didžiausias įvykio kaltininkas – alkoholis. Vairuotojas net nebandė neigti vartojęs alkoholį. Vyrui buvo nustatytas vidutinis, 1,54 promilių, girtumas.
Laimei, šį kartą policijos pareigūnai atsidūrė laiku ir vietoje ir, galbūt, padėjo išvengti dar vienos tragedijos šalies keliuose.

Bandė papirkti

Per tris dienas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnams įkliuvo 12 neblaivių vairuotojų, 8 – neblaivūs dviratininkai. Taip pat buvo išaiškinti 7 asmenys, kurie transporto priemones vairavo neturėdami teisės jas vairuoti.

Sausio 16, 17, 18 dienomis buvo surengta tikslinė – policinė priemonė, skirta neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojams išaiškinti.

Savaitgalio kelių policijos laimikis – iš viso įforminti 139 Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Be to, priemonės metu 2 kartus bandyta papirkti kelių policijos pareigūnus. Buvo siūlyti 45 ir 50 eurų dydžio kyšiai. Abiem atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Šiais metais Kauno apskrityje eismo įvykiuose jau žuvo 3 eismo dalyviai, sužeista – 60. Tuo tarpu praėjusiais metais, per visą sausio mėnesį, eismo įvykiuose žuvo 3 eismo dalyviai, sužeista – 38.

Lietuvos kelių policijos tarnybos ir Kauno apskrities policijos inf.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.