Josvainių gimnazijos kolektyvas – mokiniai ir mokytojai – jau antrus metus prieš pat šv. Kalėdas renka paramą beglobiams gyvūnams, o ankstyvą ketvirtadienio rytmetį jie visas surinktąsias dovanas (kurių buvo net keliolika didelių dėžių) atvežė į Kėdainiuose veikiančios gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ patalpas.

Guvūs Josvainių gimnazijos septintokai ir šeštokai tikino, kad gyvūnai yra mažieji žmogaus draugai, tad kas daugiau jiems padės, jei ne žmogus?

Prisidėjo ir mokyklos bendruomenė

Laima Juškauskaitė, septintokų klasės auklėtoja sakė, kad vaikai apie akciją pradėjo teirautis dar lapkričio mėnesį ir nekantriai laukė jos pradžios.

„Paramos akciją gimnazijoje organizuojame jau antrus metus iš eilės. Pasiklausę, ko globos tarnybai labiausiai reikia, to stengėmės ir paaukoti: kraiko gyvūnams, maisto, vaikai dar pirko ir paklodėlių, kad gyvūnai šiltai gyventų. Akciją organizavo gimnazijos septintos klasės mokiniai ir, kas iš mokyklos bendruomenės norėjo, tas prie mūsų prisijungė. Praėjusiais metais su suaukotomis dovanomis važiavome į Kauną, į prieglaudą „Katino svajonė“. Iš ten negrįžome tuščiomis – vaikai išrinko katiną, kuris dabar gyvena pas mane. Jo vardas tada buvo Princas, bet dabar aš jį vadinu Zuikiu“, – nusijuokė mokytoja.

Prisidės prie gerovės 

Ji įsitikinusi, kad tokių akcijų dėka vaikai pasisemia gerumo ir meilės gyvūnams, įgauna vis daugiau atsakomybės bei suvokia, kad padėti silpnesniam – būtina.

„Po pirmosios tokios mūsų akcijos dar praėjusiais metais nusprendėme, kad tai taps mūsų klasės vizitine kortele ir ją mes organizuosime kiekvienais metais. Klasėje yra daug gyvūnų mylėtojų, didžioji mokinių dalis turi bent po vieną gyvūną. Tad tokios akcijos padeda jiems suvokti, kaip svarbu rūpintis ne tik savo, bet ir tokiais gyvūnais, kurie laikinai neturi šeimininkų“, – įsitikinusi pedagogė.

Net aštuoniolika Josvainių gimnazijoje besimokančių jaunuolių, atvykusių į „Pifą“ pasidžiaugė čia globojamomis katėmis, domėjosi, kaip sekasi dirbti.

„Mylime gyvūnus, tad negalime nepadėti jiems. Tikimės, kad ši mūsų parama padės jiems gyventi geriau“, – šypsojosi dvi gimnazistės – Gabrielė ir Ugnė.

Išmestų gyvūnų skaičius prieš šventes išauga

Ankstyvą rytmetį josvainiškius priėmusi „Pifo“ atstovė Greta Linkė tikino, kad visada labai malonu sulaukti žmonių dėmesio bei paramos.

„Josvainiškiai – tai antroji šiemet mus aplankiusi mokykla. Prieš kelias dienas pas mus atvyko mokinių iš Grinkiškio (Radviliškio raj.) mokyklos. Jie taip pat atvežė gausių dovanų mūsų globotiniams, pasidžiaugė mūsų katėmis ir išvyko pasigrožėti miestu. Deja, bet prieš šv. Kalėdas išmestų gyvūnų padaugėja: kasdien iš gatvių surenkame nemažai kačių bei šunų. Tai liūdina – galbūt Kalėdų senelis pažadėjo naują gyvūnėlį, o senasis keliauja į gatvę…“, – sakė G. Linkė.

Gyvūnų pasiima mažiau

Šiai dienai gerovės tarnyboje yra globojama daugiau nei 40 kačių, šunų – apie 30. „Stebina tai, kad maži šuniukai, kačiukai vis neranda namų, jie turi augti pas mus. Pasiimančiųjų gyvūnus skaičius sumažėjo – gal dėl to mes ir patys kalti, nes prieš pasiimant gyvūną, žmonėms vis aiškiname, kad būtų atsakingi, kad gerai pagalvotų, ar verta laikyti naują augintinį, akcentuojame, kiek tai jiems kainuos. Tad tikriausiai dėl to žmonės gyvūnus pradėjo rinktis žymiau atsakingiau, juos rečiau ir pasiima globai. Tačiau iš dalies tai yra gerai, nes paimtas iš prieglaudos gyvūnas jau nebegrįžta atgal pas mus. Pernai tokių atvejų buvo ne vienas ir ne du, kai, pasidžiaugę gyvūnu mėnesį ar kelis, naujieji savininkai grąžina mums jį atgal. Iš viso šiais metais buvo paimta virš 30 šunų ir virš 60 katinų. Ne visi iškeliavo į Kėdainius, dauguma jų įsikuria kituose šalies miestuose“, – pažymėjo pašnekovė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.