Šviesiosios gimnazijos mokinys Ignas Grikša.

Šviesiosios gimnazijos mokinys Ignas Grikša.

Kėdainietis, Šviesiosios gimnazijos mokinys Ignas Grikša – vienas iš 75 dalyvių, sėkmingai įveikęs Europos egzamino antrąjį turą ir patekęs į paskutinį, finalinį etapą.

Jaunasis gimnazistas puikiai pasirodė praėjusią savaitę vos 15 minučių trukusiame ir internetu vykusiame egzamine, todėl dabar intensyviai ruošiasi finaliniam etapui, kuris vyks gegužės 22 dieną, Vilniuje.

„Planuoju nuo pirmadienio visą savaitę papildomai skaityti vadovėlius apie Europos Sąjungą, skaityti oficialius internetinius puslapius, na, ir kas be ko, išmokti tai ko dar nemokėjau iki šiolei“, – sakė I. Grikša.

Jis sakė, kad sunkiausia mokytis apie Europos Sąjungos sutartis, be to, gana paini ir sudėtinga tema yra ir apie ES institucijas bei jų veiklą.

I. Grikšui pasiruošti finalui padeda, duoda literatūros ir vis skatina mokytis geografijos mokytojas Tomas Bičiūnas bei istorijos mokytojas Linas Mankus.

 

Šiais metais egzamine dalyvavo apie 20 tūkst. mokinių iš 350 Lietuvos mokyklų.

Europos egzaminas – nuo 2010 m. rengiamas nacionalinis žinių apie Europą konkursas, kuriame jėgas kviečiami išmėginti moksleiviai, studentai ir visi norintieji. Egzaminas vyksta gegužės mėnesį ir yra skirtas Europos dienai paminėti. Konkurso dalyviai turi galimybę išmėginti savo žinias, atsakydami į įvairius klausimus apie ES istoriją, institucijas, kultūrą, kalbas bei kitas temas. Kasmet Europos egzamine dalyvauja daugiau nei 20 tūkst. žmonių.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.