Kaip veikia Lietuvos socialinio draudimo sistema, kaip užsitikrinti socialinį saugumą, kodėl svarbu dirbti legaliai ir mokėti visus mokesčius? Atsakymais į šiuos klausimus domėjosi net 515 mūsų rajono gimnazistų, dalyvavusių „Sodros“ vykdomame projekte „Nepamiršk parašiuto“. O geriausi žinovai paaiškėjo „Atžalyno“ gimnazijoje vykusiose „Protų kovose“.

Kuo čia dėtas parašiutas

Jaunimo projektui „Nepamiršk parašiuto“ didelį dėmesį skyrė rajono meras Saulius Grinkevičius, pabrėžęs, kaip svarbu solidariai ir sąžiningai mokėti mokesčius.

„Šio bandomojo jaunimo pilietiškumo ir socialinės atsakomybės ugdymo projekto „Nepamiršk parašiuto“ tikslas – besiruošiant jaunuoliui savarankiškam gyvenimui, suteikti kuo daugiau žinių apie valstybinį socialinį draudimą, jo reikšmę ir naudą“, – sakė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Audronė Stadalnykienė.
Į projektą įsitraukė 11 ir 12 klasių mokiniai iš visų šešių rajono gimnazijų: Kėdainių šviesiosios, „Atžalyno“, Akademijos, Josvainių, Krakių Mikalojaus Katkaus ir Šėtos. „Sodra“ paruošė informacinę medžiagą, kurią perdavė mokytojams, kad supažindintų su ja gimnazistus. Tad buvo ir pamokų, ir filmų, ir simuliacinių žaidimų. Gimnazijos galėjo į svečius pasikviesti „Sodros“ atstovą, kad išsamiau papasakotų apie tai, kaip valstybinis socialinis draudimas gali apsaugoti nuo nemalonių netikėtumų.

Atstovaus rajoną Kaune

Na, o pasitikrinti savo žinių į „Protų kovų“ rajoninį turą susirinko šešios gimnazistų komandos iš visų projekte dalyvavusių gimnazijų. Visos komandos pademonstravo puikias žinias apie mūsų šalies valstybinio socialinio draudimo sistemą, tačiau geriausiai sekėsi „Atžalyno“ gimnazijos vaikinams, susibūrusiems į komandą „Sodrūs vyrukai“. Puse taško įveikę antroje vietoje likusius Josvainių gimnazistus, jie iškovojo teisę atstovauti mūsų rajonui regioniniame ture Kaune, kuris vyks lapkričio 16 dieną. Regioniniame ture trys geriausiai pasirodžiusios komandos vyks į galutinę kovą Vilniuje.

Susiejo su šalies gerove

„Protų kovų“ dalyvius pasveikino rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, kurio iniciatyva rajono gimnazijos tapo šio projekto dalyvėmis. Meras papasakojo, kodėl šis projektas jam pasirodė svarbus ir reikalingas jauniems žmonėms.

„Esu įsitikinęs, kad visos įmonės galėtų puikiai gyvuoti, jei sąžiningai mokėtų visus mokesčius. Ne tik įmonės, bet ir žmonės imasi įvairių būdų, kad išvengtų mokesčių, bet ar jie pagalvoja, kad pirkdami kontrabandines cigaretes, pildami be akcizų įsigytą kurą, stengdamiesi gauti atlyginimus vokeliuose, jie apgauna ne ką kitą, o save pačius. Turime suprasti, kad sąžiningas ir solidarus mokesčių mokėjimas tiesiogiai susijęs su bendra mūsų visų gerove“, – atvirai kalbėjo meras S. Grinkevičius, apgailestaudamas, kad šešėlis sudaro apie 30 procentų mūsų ekonomikos.
„Būkime sąžiningi, solidariai mokėkime mokesčius, ir pinigų daugės, galėsime padaryti daug daugiau darbų, kurie padidins gerovę. Taip funkcionuoja visos valstybės. Manau, kad apie tokių dalykų svarbą vaikams reikėtų kalbėti jau nuo pirmos klasės“, – pabrėžė rajono vadovas.

Projektas išbandytas dviejose apskrityse

Meras S. Grinkevičius padėkojo mokytojams, kurie savanoriškai vykdė tą programą, o gimnazistams – kad susidomėjo ir aktyviai sėmėsi žinių.
Projekto vykdytojo vardu gimnazistus pasveikino ir prizus komandoms įteikė Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyriaus Kėdainių klientų aptarnavimo poskyrio vedėjas Jonas Švedas.

Projekto „Nepamiršk parašiuto“ vykdytojas – Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba (trumpiau vadinama Sodra), partneriai – KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas, Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Kauno bei Utenos apskričių gimnazijos.

Panašios naujienos