Visai neseniai per šalį nuvilnijo žinia, kad Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) trečiąsyk vykusiame Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2015“ finaliniame etape jaunųjų inžinierių iš spagečių pastatytas nė kilogramo nesveriantis tiltas atlaikė net 251 kilogramo apkrovą ir praėjusiais metais pasiektą šalies rekordą pagerino daugiau nei du kartus.

Makaronų tiltus gimnazistai konstravo dvi valandas.

Makaronų tiltus gimnazistai konstravo dvi valandas.

Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokiniai nepasikuklino mesti studentams iššūkį ir trečiadienį surengė kėdainietišką makaronų tiltų statymo čempionatą. Jame jėgas bandė aštuonios komandos: septynios šeimininkų gimnazistų ir svečiai iš Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos.

Pasak renginyje teisėjavusio VGTU statybos fakulteto lektoriaus Eugenijaus Gudonio, jaunieji konstruktoriai gimnazistai neišvengė klaidų tuščiai iššvaistę bemaž pusę laiko galvojimams, ką ir kaip statyti. „Galiu tik pagirti gimnazistus už jų entuziazmą ir įsiklausymą į pastabas, kaip sėkmingiau statyti tiltus. Kėdainiai turi šaunaus jaunimo, kuriems daug kas rūpi. Būtų smagu, kad jie pasirinktų inžinerines studijas ir savo sumanymus įgyvendintų tiek studijuodami, tiek pabaigę mokslu“, – sakė E. Gudonis.

Kartu su šviesiosios gimnazijos mokiniais tiltus konstravo ir jaunieji Krakių M. Katkaus gimnazijos konstruktoriai.

Kartu su šviesiosios gimnazijos mokiniais tiltus konstravo ir jaunieji Krakių M. Katkaus gimnazijos konstruktoriai.

Po dviejų valandų trukusių tiltų konstravimo ir maždaug valandą vykusių bandymų, kuriais rinktas tvirčiausias tiltas (laimi tas tiltas, kuris pats sveria mažiausiai, tačiau išlaiko didžiausią apkrovą), paaiškėjo, jog nugalėjo 1A klasės komanda „Karolina ir berniukai“. Šie jaunuoliai sukonstravo tiltą, atlaikiusį 1 kilogramą 200 gramų svorį. Antroji vieta teko nugalėtojų bendraklasiams „Galvadaužiams“, sukūrusiems tiltą, išlaikiusį lygiai kilogramo svorį. O treti liko „Zenito“ konstruktoriai, pastatę tiltą, kuris pajėgė išlaikyti 600 gramų apkrovą.

Pasak Šviesiosios gimnazijos direktoriaus pavaduotojos Vilmos Sakalauskienės, gimnazija jau kuris laikas bendradarbiauja su VGTU, o nuo šių mokslo metų pradžios kėdainiečiai subūrė specializuotą klasę su specialiuoju intergruotu gamtos mokslų moduliu. 15 gimnazistų labiau gilinasi į fizikos, chemijos, biologijos mokslus ir vis susitinka su VGTU dėstytojais bei studentais.

 „Zenito“ komandos tiltas atlaikė 600 gramų apkrovą ir užėmė trečiąją vietą.

„Zenito“ komandos tiltas atlaikė 600 gramų apkrovą ir užėmė trečiąją vietą.

„Mes turėjome labai naudingų susitikimų. Vilniečiai atvykdavo pas mus ir skaitydavo mokiniams paskaitas, vėliau mūsų gimnazistai važiuodavo į Vilnių ir universiteto laboratorijose atlikdavo įvairius bandymus. Mūsų vaikai labai šauniai pramynė kelią į inžinerinius mokslus. Tikime, kad ne vienas ir kitais metais norės pratęsti pradėtus darbus, o baigę mokyklą pasirinks studijas, kuriose reikės išsamių gamtos mokslų žinių“, – bendradarbiavimu su VGTU džiaugėsi V. Sakalauskienė.

Kėdainių šviesioji gimnazija pirmoji tarp bendrojo lavinimo mokyklų, kuriose pakartotas universiteto studentų bandymas konstruoti makaronų tiltus ir rinkti jų nugalėtoją.

Panašios naujienos