Konkurse dalyvavo „Aušros“ progimnazijos 3B klasės mokinių komanda, kurią ruošė auklėtoja R. Grigaitienė.

Konkurse dalyvavo „Aušros“ progimnazijos 3B klasės mokinių komanda, kurią ruošė auklėtoja R. Grigaitienė.

Kėdainių rajono policijos komisariate vyko miesto ir rajono ugdymo įstaigų trečiųjų klasių moksleivių teisinių žinių konkursas „Būk saugus“. Jo metu net septynios miesto ir rajono mokyklų komandos varžėsi dėl galimybės pasirodyti tolimesniame konkurso etape Kaune.

„Šis konkursas yra labai reikšmingas ir reikalingas todėl, kad ruošdamiesi jam moksleiviai įgyja daug įvairių žinių apie saugumą iš įvairių sričių. Jie sužino ne tik kaip būti saugiam kelyje, namuose, bet ir svarbių žinių, susijusių su priešgaisrine gelbėjimo tarnyba. Be to, šiais metais mokyklos mūsų labai aktyviai prašė, kad atvyktume ir padėtume pasiruošti, paskaitytume paskaitėles. Mes su mielu noru jiems padėjome“, – sakė bendruomenės pareigūnė Aušra Pupkutė.

Šiais metais žinių konkurse dalyvauti pareiškė norą septynios mokyklos. Ankstesniais metais norinčiųjų dalyvauti mokyklų atsirasdavo kiek mažiau – keturios ar penkios.

Vaikai konkurse tradiciškai turėjo atlikti keturias užduotėles: pasisveikinti ir pristatyti savo šūkį, taip pat parodyti sukurtą plakatą tema „Aš saugus“. Po to dalyviai turėjo įveikti kiek sudėtingesnę praktinę užduotį – 16 klausimų testą. Ir galiausiai parodyti paskutinę užduotį – atsisveikinti.

Trečiokai konkursui ruošėsi atsakingai – scenoje šoko, dainavo, vėliau sprendė testą, kuriame parodė savo turimas žinias, kaip būti saugiam.

Trečiokai konkursui ruošėsi atsakingai – scenoje šoko, dainavo, vėliau sprendė testą, kuriame parodė savo turimas žinias, kaip būti saugiam.

Šiais metais konkurse dalyvavo panašus skaičius tiek miesto, tiek ir kaimiškųjų vietovių ugdymo įstaigų: konkurse varžėsi Lietuvos sporto universiteto Kėdainių Aušros progimnazijos trečiokėliai, taip pat Labūnavos, Truskavos pagrindinės mokyklos, Šėtos ir Krakių gimnazijos, Juozo Paukštelio ir „Ryto“ progimnazijų mokiniai.

„Maloniai nustebino, kad šiemet iš kaimiškųjų vietovių buvo gana nemažai norinčiųjų dalyvauti, iš jų pusės rodyta didelė iniciatyva“, – pažymėjo A. Pupkutė.

Konkursas vyksta jau ne vienerius metus iš eilės ir jame kėdainiečiams sekdavosi labai gerai – Kėdainių rajonui atstovaujančios mokyklos tolimesniame etape yra ne kartą pelniusios prizines vietas.

Geriausią komandą rinko speciali komisija, kurioje buvo policijos komisariato, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, savivaldybės vaikų teisių apsaugos skyriaus bei viešosios tvarkos skyriaus atstovai. Nugalėtojai buvo išrinkti atsižvelgiant į pademonstruotas žinias bei meniškumą.

Visos komandos konkursui ruošėsi labai atsakingai, besiruošdamos įdėjo daug pastangų ir laiko. Viena tokių – „Aušros“ progimnazijos 3B klasės komanda.

Pirmieji pasirodė jaunieji truskaviškiai.

Pirmieji pasirodė jaunieji truskaviškiai.

„Šis konkursas organizuojamas kiekvienais metais. Gavome žinią ir nusprendėme sudalyvauti. Konkursui pasiruošti padėjo atvykusi bendruomenės pareigūnė, suteikusi daug svarbių ir naudingų žinių. Žinoma, domėjomės ir patys – besiruošdami konkursui apie saugumą sužinojome labai daug ko naujo“, – sakė „Aušros“ progimnazijos 3B klasės auklėtoja Rita Grigaitienė.

Galiausiai, susumavus visus rezultatus, paaiškėjo, kad šiųmečiais nugalėtojais tapo Labūnavos pagrindinės mokyklos mokinių komanda. Antra liko Juozo Paukštelio progimnazijos komanda, treti buvo Krakių gimnazijos trečiokėliai.

Pirmosios vietos laimėtojas atstovaus Kėdainių rajonui Kaune vyksiančiame konkurse, gruodžio 12 dieną.

Paskatinamaisiais prizais buvo apdovanotos visos septynios konkurse dalyvavusios trečiokėlių komandos.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.