Įsigijus naują kavos aparatą į jį dedame daug vilčių, kad gersime tokią skanią kavą it paruoštą puikiausio kavos meistro. Tačiau kartais viltys ima ir subliūkšta, nes kava iš naujo aparato nuvilia. Tam yra daug priežasčių: naudojamas netinkamas vanduo, aparatas buvo seniai valytas arba pasirinkote jūsų skoniui netinkančias kavos pupeles.

Trumpai apie kavos pupeles

Kavos veislių pasaulyje daug, bet populiariausios ir geriausiai žinomos yra dvi: arabika ir robusta. Arabikos pupelės yra labiau vertinamos, dėl to gamintojai dažnai ant pakuotės skelbia, kad jų kava yra šimtaprocentinė arabika. Šios pupelės turi mažiau kofeino, o priklausomai nuo regiono gali pasižymėti karamelės, šokolado ar įvairių uogų poskoniais.

Robustos kavos pupelės turi daugiau kofeino, kava iš tokių pupelių yra stipraus ir intensyvaus skonio. Gana dažnai arabikos ir robustos pupelės yra maišomos, siekiant išgauti dar geresnį skonį ir didesnį stiprumą. Tokio tipo kava rekomenduojama daryti pieniškiems kavos gėrimams. Jei norite pajusti gryną tam tikro regiono kavos skonį, tada geriau rinktis nemaišytas pupeles.

Reikėtų paminėti ir skrudinimo laipsnį – kuo labiau skrudintos pupelės, tuo intensyvesnis ir stipresnis skonis. Lengvo arba vidutinio skrudinimo pupelės labiau atskleidžia įvairių vaisių, šokolado ir t. t. poskonius. Ant kavos pakuočių paprastai būna skalė nurodanti skrudinimo laipsnį, tad atkreipkite į ją dėmesį.

Kava kavos aparatui

Specialios kavos rūšies, skirtos tik kavos aparatams, nėra, todėl paprastai naudojamos tos pačios arabikos arba robustos pupelės. Automatiniams ir pusiau automatiniams kavos aparatams tinkamos beveik visos kavos pupelės ar maltos kavos, tad ką rinktis priklauso nuo jūsų skonio. Vis dėlto, rinkdamiesi kavą kavos aparatui reikia šį tą žinoti.

Turintiems kavos aparatus rekomenduojamos tamsesnio skrudinimo pupelės, kurios geriau atskleidžia savo skonį nei tiesiog užplikytos karštu vandeniu. Kava pagaminta iš lengvai skrudintų pupelių gali įgauti rūgštelės ar kartumo.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kuo skiriasi espresso ir creme pupelės. Pastarosios tinkamos juodai arba amerikietiškai (it. caffe Americano) kavai, o espresso – pieniškiems kavos gėrimams ir espresui.

Geriausias skonio savybes visada atskleidžia šviežia kava. Todėl, jei jūsų kavos aparatas nemala kavos pupelių, verta įsigyti kavamalę. Kavamalė suteikia Jums galimybę mėgautis kiekvieną dieną šviežiai sumalta kava. Ką tik sumalta kava ypatingai praturtina skonį, o aromatas būna ypatingai išraiškingas.

Priklausomai nuo kavos aparato tipo galite rinktis kavos kapsules, pagalvėles arba tabletes. Pastarosios paprastai naudojamos pusiau automatiniams espreso kavos aparatams, kapsulės – kapsuliniams kavos aparatams, o pagalvėlės – pagalvėliniams ir pusiau automatiniams. Juose naudojama kokybiška malta kava iš arabikos ar robustos pupelių ar jų mišinio. Pagrindiniai tokios kavos privalumai – gausus skonių pasirinkimas, greita ir lengva priežiūra. Tačiau tokia kava gali būti brangesnė. Vis dėlto, tai geras pasirinkimas, norintiems paprasto kavos ruošimo ir puikaus skonio.

Taigi tam, kad nenusiviltumėte nauju kavos aparatu ir kad netektų daryti klaidingų išvadų, pirmiausia reikia susipažinti kavos skonių įvairove ir išsirinkti jums tinkamą. Jeigu nežinote, kokia kava jūsų mėgstamiausia, drąsiai leiskitės į jums geriausios kavos paieškas, nes tik tada sužinosite, koks kavos aparatas galės ją paruošti.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.