Geriausi kaimynai Kėdainių rajone gyvena Kėdainių miesto P. Lukšio gatvės 14-uoju numeriu pažymėtame name. Šauniausių mūsų krašte kaimynų bendrijos atstovams atminimo dovaną laimėjus konkursą įteikė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Robertas Mackevičius ir Aušra Mickevičienė.


Vyko pirmą kartą

Pasak bendruomenės pareigūno R. Mickevičiaus, konkursas, skirtas paminėti Kaimynų dienai, visoje Lietuvoje vyko pirmą kartą.

„Geras kaimynas – dovana! Todėl mes, pareigūnai, džiaugiamės ir dėkojame visiems dalyvavusiems konkurse. Taip pat tikimės, kad dėmesys kaimynams ir jų geriems darbams taps gražia tradicija. Juk visai nesvarbu ar nuosavame name, ar daugiabutyje žmogus gyvena, kaimynai yra arčiausiai, kurie mus supa. Gero kaimyno sampratą kiekvienas interpretuotumėme savaip ir šį sąrašą galėtume plėsti iki begalybės. Tad nuoširdžiai tikime, kad aplink tikrai yra žmogus, vertas kaimynų kaimyno vardo“, – sakė R. Mackevičius.

Gegužės mėnesį Kauno AVPK bendruomenės pareigūnai kvietė atsiliepti visus, kurie turi dovaną – gerą kaimyną (kaimynų kaimyną). Pareigūnams atidžiai perskaičius ir įsigilinus į visus aprašymus geriausiais kaimynais Kėdainiuose buvo išrinkti P. Lukšio g. 14 kaimynai.

Konkurso „Geriausias kaimynas“ nugalėtojus iš Kėdainių miesto P. Lukšio gatvės 14-ojo namo (nuotr. kairėje) ir prizininkus iš Respublikos g. 22-ojo namo pasveikino Kėdainių bendruomenės pareigūnai R. Mackevičius ir A. Mickevičienė.


Ir varge, ir džiaugsme

Paskelbus konkursą „Geriausias kaimynas“ reikėjo nufilmuoti ar nufotografuoti kaimyną, aprašyti trumpą istoriją, kodėl jis vertas šio vardo ir siųsti ją Kauno AVPK. Vėliau pareigūnai išrinko Kauno apskrities savivaldybių metų kaimynus ir pasidalino sėkmės istorijomis.

Bendruomenės pareigūno R. Mackevičiaus teigimu, Kėdainių rajone konkursą „Geriausias kaimynas“ laimėjo miesto P. Lukšio gatvės 14-ojo namo gyventojai: „Visi mes esame lyg vienas kumštis ir visi drauge mes sudarome pačių geriausių kaimynų komandą. Niekas kitas, taip nesuburia kaimynų, kaip bendras tikslas, o jų kėdainiškiai turi daug. Kaimyniški metai prasideda nuo Kalėdų eglės puošimo kieme. Ją puošia visi kaimynai – nuo mažiausio iki didžiausio, drauge susitinka ir prie naujametinio ir Joninių laužo, visi kartu gieda tautišką giesmę, pradedant senolių balsams.

Kiekvieną pavasarį tvarkoma aplinka ir laukiama grįžtančių paukščių į naujus namus, kuriuos sumeistrauja kiemo vyrai su vaikais. P. Lukšio g. 14 ojo namo kaimynai ne tik kartu švenčia šventes, puoselėjame tradicijas, bet ir drauge keliaujame po Lietuvą, lankomės koncertuose, dalyvaujame krepšinio varžybose. Esame dideli krepšinio gerbėjai. Jei nekeliaujame žiūrėti varžybų „gyvai“, tai išsinešame į kiemą didžiulį televizorių ir „sergame“ už mylimas komandas visi drauge.

Drauge minime ir šeimų šventes – išlydime jaunuosius vestuvių dieną, pasitinkame vaikučiai, kuriuos ūgtelėjus prižiūri kiemo močiutės ir seneliai. Rūpinamės ir vaikų gerove bei užimtumu: prižiūrime, kad netrūktų smėlio žaidimams, rengiame jiems šventės vasaros pabaigoje.

Prie P. Lukšio g. 14-ojo namo kaimynų prisijungia ir aplinkinių namų gyventojai, visi yra subūrę ir saugios kaimynystės grupę, taip saugodami vienas kitą ir kaimyno turtą.

Beje, mes ne tik dalinamės savo gyvenimo akimirkomis, bet ir kviečiame užsukti, pamatyti mūsų gyvenimą iš arčiau bei primename, kad geras pavyzdys visada užkrečia, jei pirmas ištarsi kaimynui „labas“, paklausi „kaip sekas?“, visada sulauksi to paties ir niekada neliksi vienas bėdoje“.

Vita ir Asta – Dievo dovana

Konkursas taip pat sulaukė daugiau laiškų apie puikius kaimynus. Štai Kamilė iš Kėdainių konkursui „Geriausias kaimynas“ džiaugėsi savo kaimynėmis: „Kaimynės Vita ir Asta – lyg Dievo dovana. Vita yra puiki kulinarė, kuri visada atneša „padegustuoti“ savo gaminius, pradedant nuo tortų, keksiukų ir baigiant mėsos gaminiais. Jeigu reikia pagalbos, visada galima kreiptis į Vitą, kai reikia pabūti su vaiku ar prižiūrėti būstą išvykstant. Kepti, taip skaniai kaip Vita, nemoku, todėl jai atsidėkojam dukros piešiniais, dėmesiu, šiluma, kai reikia pavežėjame susitvarkyti reikalų. Mums su vyru kaimynė Vita tapo lyg šeimos dalimi, gyvenanti vos už poros metrų nuo mūsų.

Kaimynė Asta atsikraustė maždaug prieš trejetą metų. Susipažinusios iškart radome bendrų interesų – tiek dėl vaikų, tiek dėl darbų. Kartu tvarkydavome kiemo aplinką, įtraukdamos ir aplinkinius gyventojus.

Asta – ta kaimynė, nuo kurios visada pasikraunu energijos, optimizmo, motyvacijos, ji išklauso, kai sunku, pataria, pasidalina savo patirtimi ir patarimais. Išskirtinis mūsų su Asta kaimyniškumo bruožas – dalinimasis daiktais: knygomis, papuošalais, šaukštu grietinės ar stikline miltų. Abi mano kaimynės yra lyg nužengusios iš tobulo amerikietiško filmo, kur kaimynai vaizduojami gyvenantys visiškoje ramybės ir gėrio idilėje. Taip galiu apibūdinti savo nuostabias kaimynes Vitą ir Astą. Tai – tobula kaimynystė, kuria džiaugtųsi ir pavydėtų kiekvienas“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.