Iškritus pirmajam sniegui į Kėdainių miesto ir Bartkūniškių kaimo, Kėdainių miesto seniūnijoje, gatves išriedėjo trys keturračiai. Juos vairuojantys vyrai ne mėgavosi gausiu sniegu, bet valė gatves ir šaligatvius, kad žmonėms būtų patogiau. Šį darbą jie tęsė ir praėjusią savaitę, kai be perstojo snigo dvi paras.

Dykai ir neprašytas

Keletą metų veikiančiai ir bendraminčius keturratininkus vienijančiai „ATV Kėdainiai“ bendruomenei priklausantys kėdainiečiai Marius Sakalauskas ir Rimas Giedraitis bei bartkūniškietis Sergej Šimon tvirtina, kad gerais darbais visuomenėje stengiasi pakeisti keturračių vairuotojų įvaizdį.

„Patys nusprendėme valyti sniegą, norime padėti žmonėms. Norime pakeisti visuomenės nuomonę, jog keturratininkai važinėja tik  savo malonumui. Esu įsitikinęs, kad gera daryti gera. Todėl sniegą valau ne už pinigus ir neprašytas. Man smagu pagelbėti. Siekiu parodyti, jog keturratininkai – ne miškų ar pakrančių niokotojai, nes viskas juk priklauso nuo kiekvieno žmogaus, ką ir kaip jis daro, ir nesvarbu ar jis vairuoja keturratį, ar mašiną“, – sakė M. Sakalauskas.

Išbandė techniką

Devynerius metus keturratį vairuojantis pašnekovas prieš keletą metų įsigijo specialią įrangą sniegui valyti – specialų peilį, buldozerį, tačiau ankstesnėmis žiemomis, kai sniego buvo labai mažai, jų neprireikė. O šiemet jau nuo pirmo snygio M. Sakalauskas išbandė turimą techniką. Jis ne kartą valė Justinavos ir Rasos sodų bendrijų gatveles – Sodininkų, Ramunių, Skardžio, Žaros, Gulbių Vingio, taip pat Nuokalnės gatvę ir jos šaligatvį, besitęsiantį pusantro kilometro, iki pat Dariaus ir Girėno gatvės.

„Paskaičiavau, kad iš viso esu nuvalęs apie 45 kilometrus. Matau, kaip sunkiai šaligatviais mamos stumia vežimėlius ar klampoja senukai, tai pralekiu ir nustumiu sniegą. Turiu tam techniką, todėl man atrodo, kad būtų kvaila, jeigu tik sau valyčiau kiemą, o mūsų soduose gyvenantys žmonės negalėtų išvažiuoti iš savo kiemų“, – šypsosi M. Sakalauskas.

Prašo pagalbos

Du pašnekovo draugai: R. Giedraitis ir S. Šimon taip pat valo teritorijas, kuriose jie gyvena. Šėtos gatvės privačių gyvenamųjų namų kvartale gatveles švarina R. Giedraitis, S. Šimon prižiūri Bartkūniškių kaimą. Jų kolega keturratininkas, mažosios bendrijos „Kėdainių akmenukas“ savininkas Valdas Končius prižiūri Sirutiškio kaimo šaligatvius, kelią į kapines.

„Ankstesnės žiemos buvo be sniego, todėl mūsų pagalbos ir nereikėjo. Manęs asmeniškai neprašo pagalbos, bet Sergejaus – taip. Žmonės išeina su kastuvais prie savo kiemų ir mojuoja jam, laukia kol privažiuos keturračiu ir išvalys kiemą ar nubrauks keliuką“, – pasakojo M. Sakalauskas.

Rinks šiukšles

Pasibaigus žiemai geri keturratininkų darbai nesibaigs. Vyrai turi planų. Pavasarį jie prisijungs prie akcijos „Darom“ ir švarins Babėnų šilą.

„Prisikabinsime priekabą iš surinksime šiukšles“, – sakė M. Sakalauskas.

(M. Sakalausko asmeninio archyvo nuotr.)

Panašios naujienos