Kėdainiečiai piktinasi, kad Kėdainių geležinkelio stotyje jie negali įsigyti traukinio bilietų, nes kasa neveikia. Be to, užrakinta ir laukiamoji salė. Kaip „Kėdainių mugei“ sakė kėdainietė Jurgita, ne visi vyresnio amžiaus žmonės moka naudotis internetu ir todėl negali įsigyti traukinio bilieto. Anksčiau keleiviai tą galėjo padaryti geležinkelio stoties kasose.

Artėjant šiltajam sezonui ir daugėjant į pajūrį važiuojančių žmonių išankstinio bilieto problema tampa dar aktualesnė, mat pačiame traukinyje gali tiesiog nebūti laisvų vietų.

Žmonėms nepatogu ir dėl to, kad traukinio nebegalima laukti laukiamojoje salėje, ypač kai lauke – šalta. Kėdainių geležinkelio stotyje per garsiakalbius nebepranešama apie atvykstančius traukinius. Jurgita sako pastebėjusi, kad, laukiant traukinio, per bėgius laksto ir vaikai, tad iki nelaimės čia gali būti tik nedidelis žingsnis.

Kėdainių geležinkelio stotyje per garsiakalbius nepranešama apie atvykstančius traukinius.

Kaip „Kėdainių mugei“ sakė bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ komunikacijos partnerė Kotryna Dzikaraitė, įvertinus iš šios stoties vykstančių keleivių ilgalaikius įpročius, dar 2021 m. liepos 16 d. buvo sustabdyta kasų veikla Kėdainių traukinių stotyje.

Galimybės įsigyti traukinio bilietą stoties kasoje nėra. (R. Valionio nuotr.)

„Praėjusią vasarą klientai buvo informuoti apie tuo metu planuojamus pokyčius: informacija buvo pranešama informacinėse lentose, taip pat besikreipiantiems tikslinama klientų informavimo kanalais (informacijos telefonu arba el. paštu). Nuo šio laiko klientų aptarnavimas ir bilietų pardavimas užtikrinamas internetu (nuo 2022 m. kovo 30 d. – jau naujoje patogesnėje svetainėje www.ltglink.lt) bei traukiniuose, kuriuose klientams nėra taikomas papildomas dviejų eurų administravimo mokestis“, – teigė įmonės atstovė.

Pasak K. Dzikaraitės, šiemet sausio 23 d. Kėdainių traukinių stotyje buvo įvykdytas padegimas – kilo gaisras. Dėl jo stoties laukiamoji salė buvo laikinai uždaryta: „Šiuo metu joje yra atliekami remonto darbai. Planuojama, kad atnaujinta laukiamoji stoties salė klientams bus atidaryta per artimiausius porą mėnesių. Klientai su traukinių atvykimo bei išvykimo grafikais visuomet gali susipažinti tiek bendrovės svetainėje, tiek stoties perone iškabintuose tvarkaraščiuose.“

Titulinė nuotrauka: Kėdainių geležinkelio stoties laukiamoji salė – užrakinta