Antradienio rytą Kėdainiuose veikianti gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ sulaukė neeilinio pagalbos prašymo. Pelėdnagių seniūnijoje į sodybą atklydo stirniukas, visiškai nebijantis žmonių, o tai sukėlė įtarimų, jog gyvūnas gali būti apsinuodijęs.

„Gavusi žinutę supratau, kad nepaisant pūgos ir sudėtingų sąlygų keliuose, reikia vykti ir įsitikinti: galbūt stirniukas prijaukintas, bet gali būti ir apsinuodijęs. Nuvykus paaiškėjo, kad situacija rimta, stirniukas visiškai nebijojo žmonių, net nereagavo į glostymą“, – pasakojo „Pifo“ gyvūnų globos koordinatorė Kėdainiuose Greta Linkė.

Labiausiai tikėtina priežastis, kad stirniukas buvo apsinuodijęs rapsais. Tai, pasak Gretos Linkės, pagrindinė priežastis, kodėl stirnos blogai jaučiasi. Po konsultacijos telefonu su kitoje laukinių gyvūnų globos organizacijoje dirbančiu kolega stirniukui buvo suteikta pirmoji pagalba ir nuspręsta palikti jį stebėti. „Stirnos patiria didelį stresą ir vežioti jas, kai nėra būtinybės, nerekomenduojama, tad palikome gyvūną stebėti. Nusprendėme atvykti kitą dieną ir, jei jo būklė pagerės, toliau vietoje lašinti lašines. O jei matysime, kad blogai jaučiasi, vešime į veterinarijos kliniką“, – pasakojo Greta. Stirniukui pas jį priglaudusius žmones sudarytos saugios globos sąlygos: jis įkurdintas tvartelyje, buvo atvežta šieno, šiaudų, grūdų.

Besirūpindami stirniuku, gyvūnų globotojai ir patys pateko į bėdą: pajudėję link namų, už kelių šimtų metrų nuslydo į pusnį. „Išsikapstėme per gerą valandą patys, pamojavę kastuvais“, – ekstremalią kelionę apibūdino Greta Linkė.

Gyvūnų globos koordinatorė dėkoja kėdainietei Dovilei, kuri iškvietė tarnybą ir priėmė stirniuką į globą. Trečiadienį gyvūnas jautėsi daug geriau, tad nuspręsta toliau lašinti lašines, o visiškai jam atsigavus – paleisti atgal į gamtą.

(Gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ nuotr.)

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.