Gerokai veidą pakeitęs Gegučių parkas tapo nemažos dalies kėdainiečių mėgiama poilsio vieta. Pastaruoju metu čia netrūksta nei žaidžiančių vaikų, nei jaunimo, nei vidutinio amžiaus miestelėnų, nei senjorų.

Senjoros dėkingos rajono vadovams už Gegučių parko sutvarkymą.

Vieni mėgaujasi ramiais pasivaikščiojimais, kiti smaginasi sūpynėmis, ne vienas džiaugiasi atgaiva prisėsti ant tvarkingų naujai pastatytų suoliukų.

Už atnaujintą ir sparčiai tvarkomą parką kėdainiečiai dėkingi rajono vadovams. O meras Saulius Grinkevičius už idėją tvarkdarius atsiųsti į šią vietą dėkoja skulptoriui Audriui Vasiliauskui.

„Smagu, kad pagrindiniai atnaujinimo darbai šiame parke baigti. Juk tas parkas yra greta daugiabučių namų, kur gyvena daug miestiečių, tai dabar žmonės turi kur gerai praleisti laisvą laiką. Jau matome, kad Gegučių parkas tampa traukos centru, ypač vakarais jis alsuoja gyvybe. Ačiū Audriui Vasiliauskui, kad jis parodė iniciatyvą sutvarkyti parką. Tokios iniciatyvos, kylančios iš pačių žmonių, mums, rajono vadovams, ypač brangios. Taip pat turime dėkoti jo bendraminčiams, padėjusiems atnaujinti skulptūras, bei rėmėjams, prisidėjusiems lėšomis. Gerų žodžių nusipelno ir miesto seniūnas, kuris puikiai tvarko šį parkelį. Dabar lieka tik tausoti ir branginti šią puikiai atgijusią vietą“, – apžiūrėjęs sutvarkytą parką sakė rajono vadovas Saulius Grinkevičius.

Rajono meras S. Grinkevičius nuoširdžiai dėkojo parko tvarkdariams už puikų darbą.

„Ryto“ progimnazijos technologijų mokytojas, skulptorius Audrius Vasiliauskas dar praėjusių metų pavasarį susitiko su rajono meru Sauliumi Grinkevičiumi bei mero pavaduotoja Olga Urboniene, kad pristatytų savo sumanymą atnaujinti Gegučių parko skulptūras.

Skulptorius siūlė ne tik atnaujinti senąsias laiko gerokai apgadintas skulptūras, bet ir sukurti naujų elementų, kurie leistų šias parko puošmenas padaryti funkcionalias. Rajono vadovai pritarė tokiam sumanymui ir vasarai įsibėgėjus buvo imtasi darbų. „Kadangi dirbu greta esančioje mokykloje, tai dažnai užsuku į Gegučių parką. Buvo gaila matyti, kaip nyksta kolegų skulptorių sukurtos skulptūros. Atsirado noras jas prikelti naujam gyvenimui. Džiugu, kad radau pritarimą ir ta idėja tapo tikrove. Iš viso yra atkurta trylika objektų su keliomis dešimtimis detalių. Džiaugiuosi skulptūrų atnaujinimu. Čia taip pat atsirado naujų kūrinių. Dalis skulptūrų tarnauja kaip laipynės ar treniruokliai, kitos – puikūs suoliukai. Gegučių parkas graži ir miestiečius viliojanti vieta. Šaunu, kad ji tampa patraukli. Juk parkas išvalytas, įrengtas apšvietimas“, – sakė parko atnaujinimo iniciatorius A. Vasiliauskas.

Dabar Gegučių parkas alsuoja gyvybe.

A. Vasiliauskui talkino R. Ramanauskas, V. Naujokienė, G. Galvanauskas, R. Sankauskas. Tvarkdariai dėkingi ir rėmėjams rajono savivaldybei, miesto seniūnijai, G. Gailiūnui, R. Piepaliui, R. Kriščiūnui.

Miesto seniūnijos vadovai sakė dar turinti minčių, ką reikėtų padaryti Gegučių parke. Yra prašymų čia įrengti tualetą, tad jau dabar ieškoma galimybių, kaip tai kuo skubiau padaryti. Taip pat kėdainiečiai prašo įrengti šuniukams pabėgioti aptvarą. Greičiausiai jis atsiras šiame parke. Be to, dar planuojama pastatyti papildomų šiukšliadėžių, o galbūt parke atsiras ir skelbimų lenta, nes jau dabar pasitaiko atvejų, kai apie pamestus daiktus informacinius skelbimus kėdainiečiai klijuoja ant naujųjų skulptūrų ar medžių.