Kėdainiečiai niekuo nesiskiria nuo kitų šalies patriotų – vos pradėta kalbėti apie galimą pavojų šalies saugumui, visuomeniški vyrai pradėjo domėtis galimybe papildyti šaulių gretas. 

Šaulių gretas papildę (iš kairės) Vidmantas Valantiejus, Rimas Žilinskas, Donatas Petrokas, Dovydas Sagaitis ir Rolandas Bikulčius pasiruošę mokytis karybos, kad esant reikalui galėtų ginti Tėvynę.

Šaulių gretas papildę (iš kairės) Vidmantas Valantiejus, Rimas Žilinskas, Donatas Petrokas, Dovydas Sagaitis ir Rolandas Bikulčius pasiruošę mokytis karybos, kad esant reikalui galėtų ginti Tėvynę.

„Kiekvienas turime būti pasiruošę ginti savo Tėvynę, jei jos saugumui iškiltų pavojus. Gyvename gana įtemptu laiku, vis dažniau girdime kalbų, kad gali tekti ginti šalies laisvę. Kaip tai darytume, jei nebūtume pasiruošę. Nors esu gana užimtas žmogus, tačiau turiu ambicijų ir noro išmokti karybos pagrindų“, – sakė šaulių gretas kovo 11-ąją papildęs kėdainietis Vidmantas Valantiejus.
Veiklų gausoje vos spėjąs suktis Dovydas Sagaitis šaulių kuopą pasirinko kaip tarpinę stotelę, kad susipažintų su karyba ruošiantis savanoriškam stojimui į kariuomenės savanorių gretas. „Visi norime jaustis saugūs. Kai kyla grėsmė saugumui, negalima laukti, jog kažkas už mus juo pasirūpintų. Patys turime mokėti apginti Lietuvą ir save. Manau, kad kiekvieno vyro garbės reikalas būti pasiruošus ginti tėvynę“, – sakė D. Sagaitis. Be šių vyriškių, kovo vienuoliktąją Kėdainių Povilo Lukšio 5-osios šaulių kuopos gretas papildė Donatas Petrokas ir Rolandas Bikulčius. Jie kartu su kiek anksčiau šauliu tapusiu Rimu Žilinsku bus trečiojo būrio nariais ir dirbs su jaunimu.

Kėdainių Povilo Lukšio 5-ojoje šaulių kuopoje – trys būriai: du senjorų ir vienas jaunimo.

Kėdainių Povilo Lukšio 5-ojoje šaulių kuopoje – trys būriai: du senjorų ir vienas jaunimo.

Pasak kėdainiečių šaulių kuopos vadės Kristinos Župerkienės, Kėdainiuose yra trys šaulių būriai. „Daugiausia turėjome garbių senjorų šaulių. Esame dėkingi likimui, kad atsirado veiklių vyrų, norinčių papildyti šaulių gretas ir galėsiančių daugiau laiko skirti jaunimo ugdymui. Pastaruoju mūsų veikla daugiausia apsiribojo dalyvavimu renginiuose, kolegų lankymu bei teorinėmis paskaitomis jaunimui. Dabar galėsime suaktyvinti pratybas, organizuoti išvykų jauniesiems šauliukams, kurių mūsų kuopoje susirinkę apie dvidešimt. Labai smagu, kad kėdainiečiai nestokoja ambicijų ir patriotiškumo ir turi noro būti pasiruošę ginti šalies saugumą“, – sakė K. Župerkienė.
Kovo 11-ąją, minint Lietuvos nepriklausomybės atgavimo 25-ąsias metines, šalyje iškilmingai prisiekė daugiau kaip 300 naujų šaulių.
Lietuvos šaulių sąjunga – savanoriška pilietinio ugdymo ir pilietinės savigynos visuomeninė organizacija, kuri dabar vienija daugiau kaip 8 tūkst. narių.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.