Prieš keletą dienų Kėdainių mieste ir rajone startavo gatvių remonto darbai, kuriems šiais metais skirta beveik 200 tūkstančių eurų. Nors duobės bus tvarkomos kelis ateinančius mėnesius, tačiau didelių nepatogumų gyventojams nepridarys. Priešingai – kelio darbininkai nuogąstauja, kad dėl gyventojų netvarkingai paliktų automobilių darbai gali užsitęsti, mat sunkiasvoriams kelininkų automobiliams sudėtinga manevruoti tarp kėdainiečių kelio pakraščiuose paliktų lengvųjų automobilių.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius pabrėžė, kad gatvių remonto darbai kraštiečių patogumui šiemet pradėti daug anksčiau.

Kelių duobių ir išdaužų užtaisymo darbams atlikti iš viso skirta netoli 200 tūkst. eurų. 101 tūkst. eurų skirta miesto kelių tvarkymui, dar 89 tūkst. eurų skirta šių darbų atlikimui kaimiškosiose seniūnijose.

Duobes pradėjo tvarkyti labai anksti

Duobės Kėdainiuose bus tvarkomos pagal Kėdainių miesto seniūnijos teikiamas paraiškas. Nors darbų sutartis pasirašyta kovo 12 dieną, duobių remonto darbai pradėti vykdyti tik nuo balandžio 9 dienos, kadangi dėl oro sąlygų tik dabar pradėjo veikti asfaltbetonio gamybos gamyklos.

Pasižiūrėti, kaip startuoja duobių remonto darbai, atvyko Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius. Meras pasidžiaugė, kad darbai startavo gana anksti pavasarį.

„Buvo prašoma, kad šiemet kuo anksčiau būtų suorganizuotas konkursas gatvių duobių tvarkymui. Sutartis pasirašyta kovo viduryje, o dabar „Ukmergės versmė“ darbuotojai jau pluša miesto gatvėse. Taip anksti duobių tvarkymo darbai dar niekada nebuvo pradėti. Seniau tekdavo išgirsti nemažai nusiskundimų iš gyventojų, kad duobės baigiamos tvarkyti rugsėjo mėnesį, todėl žmonės nepajusdavo to pagerėjimo“, – pabrėžė S. Grinkevičius ir pridūrė besitikintis, kad darbai vyks sklandžiai.

Eismo nestabdys

„Esame įsipareigoję sutvarkyti 4 tūkstančius kvadratinių metrų gatvių, taisant juose esančias duobes, – sakė Kėdainiuose darbus vykdančios bendrovės „Ukmergės versmė“ darbų vykdytojas Gintas Imbrasas. – Pirmiausiai pasirinkta vieta yra išfrezuojama ir naujai išliejama karštu asfaltu. Toks duobių sutaisymas vidutiniškai išsilaiko apie tris-keturis metus. Tikimės darbus pabaigti per ateinančius kelis mėnesius, tačiau darbams gali sutrukdyti ir nepalankios oro sąlygos – lietingos dienos, tad dirbame ten, kur yra sausa. Drėgna gali būti, tačiau negali būti balų. Labai trukdo ir automobiliai – ypač sudėtinga kiemų pravažiavimuose dirbti, mat sunku pravažiuoti su sunkiąja technika. Dėl to kai kur į tą pačią vietą gali tekti važiuoti kone penkis kartus, kad būtų sutvarkyta konkreti atkarpa. Manome, kad remontuojamose atkarpose eismo stabdyti neteks, na, nebent laikinai, iki penkiolikos minučių.“

Išdaužos tvarkomos ir kitose seniūnijose

Darbai pradedami ir kaimiškosiose seniūnijose. „Pirmoji į šiuos darbus įsijungė Pernaravos seniūnija. Darbus kaimiškosiose seniūnijose atliks UAB „Helanas“. Taigi, šiemet duobių užtaisymo darbai bus užbaigti daug anksčiau“, – pabrėžė meras.

Duobės ir išdaužos bus sutvarkytos:

  • Dotnuvos seniūnijoje 1500 kv. m už 30 660 Eur;
  • Gudžiūnų seniūnijoje 244 kv. m už 4 998 Eur;
  • Josvainių seniūnijoje 500 kv. m už 10 220 Eur;
  • Pernaravos seniūnijoje 350 kv. m už 7 154 Eur;
  • Pelėdnagių seniūnijoje 200 kv. m už 4 258 Eur;
  • Šėtos seniūnijoje 450 kv. m už 9 581 Eur;
  • Truskavos seniūnijoje 150 kv. m už 3 194 Eur;
  • Vilainių seniūnijoje 900 kv. m už 19 161 Eur.

 

Panašios naujienos