Antradienio vakarą miesto Rotušės salėje paskelbta, kas tapo 34-uoju Kėdainių krašto kultūros premijos laureatu.

Šiais metais pripažinimą pelnė Kėdainių krašto dailės draugijos pirmininkė, tautodailininkė Albina Mackevičienė.

Prisipažinusi, jog pirmuosius karpinius pradėjusi kurti dar vaikystėje šiam menui ji paskyrė kone 45 metus. Jos karpinių yra Estijoje, Latvijoje, Danijoje, Lenkijoje, Kanadoje, JAV, Rusijoje, Ukrainoje, Kazakstane, Izraelyje ir Vatikane, netgi pas patį popiežių Benediktą XVI-ąjį.

„Jei nebūtų visuomenės, parodų lankytojų, ko gero, taip intensyviai nebūčiau karpiusi. Sunkiausia būna po pertraukos pradėti karpyti. Atrodo, kad ir viena, ir kita technika išbandyta, tačiau išsirutulioja procesas savaime taip, kad nesinori nieko kito veikti. Tampa sunku atsitraukti, nors ant pirštų lieka nuospaudos… Tačiau tai tik laikini dalykai“, sakė įvertinimu besidžiaugianti A. Mackevičienė.

Menininkė premijai pasiūlyta už etninės kultūros puoselėjimą, kultūrinį švietėjišką darbą su rajono gyventojais, ypač su jaunimu bei aktyvią kūrybinę ir kultūrinę meninę veiklą.

2021 metų Kėdainių kultūros  premijos laureatėmis pretendavo tapti dar trys kandidatės. Tai Kėdainių kultūros centro režisierė Asta Bartkuvienė, kurią  pristatė Kėdainių kultūros centras. Taip pat Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnėdailininkė, tekstilininkė, Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos kuratorė, Kėdainių dailės mokyklos tekstilės mokytoja, fotomenininkė bei Kėdainių fotografų draugijos narė, kurią pristatė Sigita Janavičienė. Dar viena pretendentė literatė, pirmojo rajone literatų klubo „Varsna“ įkūrėja, bibliotekininkė, mokytoja, katechetė Genė Sereikienė, kurią pristatė šv. Jurgio bažnyčios parapijos bendruomenė.

Kėdainių krašto kultūros premija skiriama kasmet iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšų už pastarųjų trejų metų nuolatinę rajonui reikšmingą kūrybinę, kultūrinę, meninę veiklą ar pasiekimus literatūros, muzikos, scenos, kino, vizualiojo meno, etninės kultūros, dainų švenčių tradicijos puoselėjimo srityse.

Apdovanojimo ceremoniją lydėjo šventiška kalėdinė atmosfera, kurią padėjo kurti
fortepijoninio trio „META“ atliekami muzikiniai kūriniai su Marija Pranskute (smuikas), Deividu Dumčiumi (violončelė), Julija Bagdonavičiūte (fortepijonas) ir Ciuricho operos soliste Lina Dambrauskaite.