Kėdainių stadione bei arenoje buvo girdėti šūksniai ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba. Čia vyko jau antrą kartą Kėdainiuose organizuojamas projekto „Jaunimas gali“ baigiamasis sezono renginys. Į sporto šventę jaunuoliai atvyko iš visos Lietuvos – su jais bendravo ne tik lietuviai savanoriai, bet ir Karo akademijos kadetai iš JAV.

Į renginį taip pat atvyko ir garsaus lietuvių verslininko, filantropo dr. Juozo Kazicko šeimos nariai John Kazickas ir Lucy Kazickas, kurie kartu su visa Kazickų šeima koordinuoja „Kazickų šeimos fondo“ veiklą, o programa „Jaunimas gali“ yra didelė fondo ir šeimos dalis.

Mokėsi ir medicinos pagalbos įgūdžių

Programa „Jaunimas gali“ – tai gyvenimo įgūdžių ugdymo programa Lietuvos regionų jaunimui. Visus mokslo metus trunkančių savaitinių nemokamų užsiėmimų metu per sportą, diskusijas ir edukacines išvykas ugdomas kritinis mąstymas, atsakomybė už savo veiksmus, produktyvus ir sveikas gyvenimo būdas. 2015 m. pradėta programa vykdoma 16-oje vietovių.

Kėdainiuose viešėjo ir pačius geriausius įspūdžius iš mūsų miesto išsivežė filantropo Juozo Kazicko šeimos nariai: sūnus John Jazickas ir brolio žmona Lucy Kazickas.

Iš viso į Kėdainius atvyko apie 300 jaunuolių, žinoma, šanso dalyvauti renginyje nepraleido ir mūsų kraštiečiai – sportinėse rungtyse varžėsi Kėdainių pagalbos šeimai centro jaunuolių komanda. Paaugliai savo jėgas išbandė įvairiose sportinėse bei edukacinėse rungtyse, kurių metu mokėsi svarbių gyvenimiškų įgūdžių: kantrybės, darbo komandoje, orientavimosi, taip pat ir pirmosios medicinos pagalbos žinių.

Skirta regionuose augančiam jaunimui

„Programa „Jaunimas gali“ šiemet buvo kupina pačių įvairiausių iššūkių, nes prieš tai ketverius metus vykdėme programą „Krepšinio galia“ ir viską vykdėme per sportą. O šiemet pakeitėme pavadinimą, siekdami įtraukti daugiau sportinių rungčių, daugiau jaunimo, daryti tai, kas jiems labiau patinka bei išlyginti balansą tarp programoje dalyvaujančių mergaičių ir berniukų“, – kalbėjo šios programos vadovas Arminas Vareika.

Ji skirta regionuose augančiam jaunimui, kuris galimai susiduria su įvairiais iššūkiais savo kasdienybėje, todėl šiems jaunuoliams suteikiama galimybė vystyti savo gyvenimo įgūdžius, kurių ugdymas integruojamas į sportą ir per kitas įdomias veiklas.

„Taip mes jaunuolius ruošiame gyvenimui, karjerai. Sporte tu gali būti pirmas, tačiau realiame gyvenime reikia pačių įvairiausių įgūdžių. Džiugu, kad per visus programos užsiėmimus turėjome daug įvairių veiklų, svečių, renginių, projektų, partnerių. Kitiems metams mes jau keliame sau dar didesnius tikslus“, – kalbėjo pašnekovas.

Puoselėja Kazickų šeimos vertybes

Kazickų šeimos fondas buvo įkurtas prieš 20 metų ir vienas iš šio fondo tikslų – padėti Lietuvos jaunimui. Fondo nariai – Kazickų šeima – į Lietuvą iš JAV atvyksta dažnai, patys aktyviai prisideda prie įvairių programų, skirtų ne tik jaunimui, kuravimo.

„Mano tėvas, sugrįžęs į Lietuvą, norėjo tokios veiklos, kuri suburtų visą šeimą draugėn, tad įsitraukėme į kultūrinių, edukacinių, medicinos programų organizavimą, vykdymą. Į veiklą įsitraukė mano vaikai, broliai ir sesuo, kurie dažnai atvyksta į Lietuvą, nes mums labai svarbu čia išlaikyti savo šaknis. Džiugu, kad programa „Jaunimas gali“, skirta jauniems žmonėms, yra išties sėkminga. Na, o mes visada ieškome partnerių, su kuriais kartu galėtume dirbti ir kartu prisidėti prie Lietuvos ateities kūrimo“, – kalbėjo J. Kazickas, Juozo Kazicko sūnus.

Kartu atvykusi L. Kazickas teigė, kad nėra lietuvė, tačiau yra ištekėjusi už J. Kazickas brolio. „Bet aš labai myliu Lietuvą ir be galo džiaugiuosi galėdama prisidėti prie projekto „Jaunimas gali“. Svarbu, kad į jį yra įtraukiami jauni žmonės, kurie ne visada turi tokias galimybes, kurias turi kiti jaunuoliai. Projekto metu siekiame puoselėti tas vertybes, kurios buvo svarbios Kazickų šeimai: tai charakterio stiprumas, bendruomeniškumas, atsakomybė už save bei kitus“, – kalbėjo L. Kazickas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.