Šiandien, spalio 5 dieną, Panevėžyje, Juozo Balčikonio gimnazijoje kėdainiečiui, advokatui Ignui Meškauskui iškilmingai bus įteiktas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“.

Seimo sudaryta komisija išrinko 2020 m. G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatus. Tarp penkiolikos apdovanotųjų – ir kėdainietis I. Meškauskas, kuris įvertintas už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą.

Trumpai apie laureatą
I. Meškauskas mokėsi Anykščių gimnazijoje, ją baigęs 1946 įstojo į Lietuvos žemės ūkio akademiją. Po vienerių metų perstojo į Vilniaus valstybinio universiteto Teisės mokslų fakultetą. 1952-aisiais jį baigus, paskirtas notaru Kėdainiuose.
Nuo 1962 – Kėdainių juridinės konsultacijos advokatas. Nuo 1973 – konsultacijos vedėjas. 1995 įsteigė savo kontorą. Buvo Kėdainių persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, Kėdainių P. Lukšio šaulių kuopos vadas.
Rašė apybraižas, kurias spausdino „Vakarinės naujienos“, „Komjaunimo tiesa“, kiti laikraščiai. Prasidėjus Atgimimui, rašė apie pokario laisvės kovas. Surinkęs iš periodinės spaudos apybraižas, išleido dviejų dalių knygą „Kraupūs žodžiai“ (D.1.–1994; D.2.–1997).

Už ką skiria

2020 m. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliui „Tarnaukite Lietuvai“ gauti buvo pateikti 34 kandidatai. Medalis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę ir užsienio lietuvių bendruomenę neatlygintinai dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.

Medalis už visuomeninę veiklą skiriamas fiziniams ir juridiniams asmenims – Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams, piliečių bendruomenėms, asociacijoms ir kitiems asmenims, atitinkantiems medalio skyrimo kriterijus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.