Karpiniai – išskirtinio kruopštumo ir skrupulingumo reikalaujanti meno rūšis. Kėdainių tradicinių amatų centre Arnetų name atidaryta uteniškės Vaidos Svigarienės karpytų darbų paroda, tad kiekvienas norintis savo akimis gali įsitikinti, kiek kruopštumo ir kūrybiškumo reikia dirbant su paprasčiausiu popieriaus lapu ir žirklėmis.

Vaida Svigarienė.

Vaida Svigarienė.

O rezultatas dažniausiai gaunasi stulbinantis.

„Parodos autorės V. Svigarienės darbai buvo eksponuojami Prancūzijoje, Lenkijoje, Rusijoje ir visur sutikti su pasigėrėjimu. Lietuvoje ji buvo surengusi šešias personalines darbų parodas“, – sakė Albina Mackevičienė, Arnetų namo kultūrinių renginių organizatorė.

V. Svigarienės darbai yra profesionalūs, alsuoja dideliu meistriškumu, skrupulingu darbu. Pagrindiniai motyvai yra paimti iš gamtos. „Atrodo, kad paukšteliai patys gieda, o gėlės tarsi šoka liaudies šokį“, – vaizdžiai apibūdino kaprinius A. Mackevičienė.

Parodos autorė karpo ne tik paveikslus, bet ir atvirukus, užuolaidėles langams, iliustruoja knygas. IMG_6102

Tradicinių amatų centre Arnetų name jau gerokai įsibėgėjęs kultūrinis gyvenimas: po šios, karpinių parodos, jau žinoma, kokia bus sekanti paroda, taip pat būsianti atvira visiems lankytojams.

„Arnetų namas yra skirtas tautodailės amatams, todėl čia turėtų veikti gerų, profesionalių amatininkų, tikrų savo amato meistrų, parodos“, – pridūrė A. Mackevičienė.

 

 

IMG_6092 IMG_6099

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.