Žinoma, prie kiekvieno žmogaus neprisiderinsi, netgi prie kiekvieno traukinio atvykimo ne taip paprasta. Vis dėlto… Štai vieną vakarą pas mane traukiniu iš Vilniaus į Kėdainius atvyko draugė. Apžiūrėjusi Vilniuje tvarkaraštį ji sužinojo, kad 17 val. traukinys į Klaipėdą Kėdainiuose nestoja, vadinasi, lieka tik paskutinis – 18.40 val. iš Vilniaus. Ir šis traukinys eina greitai ir į Kėdainius atvyksta 20.08 val. Turi atvykti.

Savo ruožtu apžiūrėjusi Kėdainių autobusų tvarkaraštį, sužinau, kad belieka vienintelis ir jau paskutinis 1-asis autobusas, iš geležinkelio stoties išvažiuojantis 20.15 val. Septintas autobusas nuo poliklinikos į miestą seniai išvykęs, na, yra dar ketvirtas, kurio paskutinis maršrutas (buvo šeštadienis) iš Vilainių – 20.31 val., bet nemenkas galiukas nueiti iki geležinkelio viaduko (darbo dienomis nuo ten dar būtų trys ketvirti autobusai), todėl ir į jį galima nespėti. Taigi kad tik nepavėluotų traukinys. Bet, žinoma, jis pavėluoja. Skambinu draugei, kad ta kuo greičiau pasiruoštų išlipti, eitų prie durų, o išlipusi pagal savo jėgas (nes nėra jauna) bėgte bėgtų iki autobuso. Laimei, spėjam.

Kitas epizodas. Su tuo pačiu traukiniu. Maždaug po savaitės. Traukinys vėluoja kiek daugiau. Draugė jau iš traukinio mato, kad autobusas stovi stotelėje. Bet ji dar neišlipusi iš traukinio. O dar važiavo pirmame vagone, kuris pačiame traukinio priekyje. Irgi beveik bėgte į autobusą. Du kartus per tą laiką užsidarė autobuso priekinės durys, bet vis kažkas atbėgdavo iš traukinio, tai durys vėl atsidarydavo. Draugė jau nesitikėjo įsėsti į autobusą, todėl skubėdama be perstojo mojo vairuotojui. Ir šįkart pavyko. Vairuotojas buvo toks malonus, kad palaukė.

Išvažiuojant 15 val. traukiniu iš Kėdainių į Vilnių, pirmo maršruto autobusas iš stoties miesto centro link pajuda jau 15.05 val. Jeigu atvažiuoji iš Šiaulių pusės, nelengva spėti į autobusą. Ypač jei nors kiek traukinys vėluoja (į stotį jis turi atvykti 14.59 val.).

Na, nuo 15 val. dar galima laukti kitų, tolimesnių, autobusų reisų, bet jei vakaras…. Tada lieka tik viena išeitis – užsisakyti taksi. Bet tai toli gražu ne visiems įkandama.

Suprantu, kad ne taip paprasta pritaikyti autobusą ir atvykstantiems, ir išvykstantiems keleiviams, tuo labiau, jei juos aptarnauja tas pats pirmasis Kėdainių maršrutas, tačiau gal galima nors penkiomis minutėmis pavėlinti išvažiavimą iš geležinkelio stoties? Nes traukiniai labai dažnai vėluoja, o į autobusų stotelę atkakti iš jų ne kiekvienas greitai sugeba.

Kėdainietė (redakcijai pavardė žinoma)


Atsakymas


Pagal pateiktą AB ,,Lietuvos geležinkeliai“ traukinių tvarkaraštį yra priderinti miesto maršruto Nr. 1 autobusų eismo grafikai. Kadangi traukiniai labai dažnai vėluoja, tai kaitalioti grafikų nėra tiek galimybės, nes jie yra pritaikyti prie gyventojų pageidavimų. Šiuo metu papildomai perspėsime vairuotojus, kad neatvykus traukiniui palauktų keletą minučių. Nuo 2020 m. rugpjūčio 3 d. 21.12 val. į geležinkelio stotį užsuka miesto maršrutas Nr. 4 (iš Vilainių išvyksta 21.08 val.).

Kilus klausimams prašome skambinti (8 347) 60 333, Nijolei Milerienei.
UAB ,,Kėdbusas“, Vyresn.dispečerė-stoties viršininkė

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.