Trečiadienį Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino ir už originalumą, pilietiškumą, gebėjimą sutelkti bei meilės Tėvynei puoselėjimą Lietuvos valstybės vėliavomis apdovanojo sumaniausius akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ idėjų iniciatorius. Jų tarpe – ir talentingasis akordeonininkas, šešiolikametis Povilas Neliupšis, kuris apdovanotas už per 2018 metus surengtus 100 akordeono koncertų savo šaliai.

Jis 2018 metų pradžioje išsikėlė sau nemenką iššūkį ir kilnų tikslą – atlikti šimtą pasirodymų per metus. Tai buvo jaunuolio dovana valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejų mininčiai Lietuvai.

Simbolinį, 101 koncertą jis atliko Lietuvos prezidentūroje susirinkusiems kitiems laimėtojams bei prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Apdovanota 16 iniciatyvų

„Nuoširdžiai dėkoju, kad savo prasmingomis iniciatyvomis pasveikinote naują šimtmetį skaičiuojančią valstybę. Svarbu, kad visi jūsų sumanymai kyla iš širdies, uždega meilės Tėvynei liepsną ir perduoda kitiems – nuo mažiausių iki vyriausių, kad ji išliktų visiems laikams“, – sakė šalies vadovė.

Septintą kartą vykusios akcijos metu sulaukta daug kūrybingų idėjų, kuriomis ir buvo paminėtos 101-osios valstybės atkūrimo metinės. Prezidento rūmuose vykusioje ceremonijoje pasidalinta ryškiausiomis ir nuoširdžiausiomis šventės akimirkomis bei apdovanoti 16-os iniciatyvų sumanytojai.

Išskirtinė Prezidentės dovana – Trispalvė, nepriklausomos Lietuvos ir jos žmonių simbolis, įteikta ir kėdainiečiui P. Neliupšiui, Šviesiosios gimnazijos antros klasės mokiniui. Jis iškilmėse dalyvavo kartu su mama Ingrida Baltušyte, Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos anglų kalbos mokytoja.

„Apdovanojimą iš prezidentės rankų gavau pats paskutinis, šešioliktas. Paspaudusi ranką, prezidentė paklausė, kodėl mano tokios šaltos rankos? Po šio klausimo ir pats kiek sunerimau, juk vos po kelių minučių reikės koncertuoti susirinkusiems! Tačiau rankas greit susišildžiau ir koncertas pavyko puikiai“, – įspūdžiais iš susitikimo su prezidente dalinosi P. Neliupšis.

Prezidentės inicijuotos akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ metu iš viso paskelbta beveik 4 tūkst. šventinių sumanymų, o vėliavomis įvertinta ir į Prezidento rūmus pakviesta per pusantro šimto iniciatyvų autorių.

Tikslas – garsinti Lietuvą

„Jaučiuosi labai gerai, gavęs tokį solidų įvertinimą iš prezidentės rankų, – iš karto po apdovanojimų ceremonijos kalbėjo jaunasis talentas. – Užsibrėžiau tikslą surengti 100 koncertų, skirtų Lietuvos šimtmečio jubiliejui, ir to link ėjau tolygiai ir nuosekliai. Tik pradėjus koncertų ciklą galvojau, kad viskas vyks gana sklandžiai, tačiau bėgant laikui jau pradėjau nuogąstauti, kad šimto koncertų surengti nepavyks. Tačiau užsispyriau ir labai džiaugiuosi, kad planą pavyko įgyvendinti.“

Po intensyvių praėjusių metų, kuomet P. Neliupšis daugiausiai dėmesio skyrė koncertinei veiklai, dabar gabiojo akordeonisto karjeroje ateina naujas etapas, kuomet didžiausias dėmesys bus skiriamas konkursinei veiklai. „Dabar intensyviai ruošiuosi įvairiems tarptautiniams konkursams Vokietijoje, Italijoje, taip pat ir pasaulio taurei. Noriu ne tik pelnyti svajonių titulus, bet ir garsinti Lietuvos vardą pasaulyje“, – kalbėjo P. Neliupšis.

Šimtasis koncertas – saviems

Vasario 14-ąją, per Šv. Valentino dieną, šimtąjį savo koncertą Povilas atliko Kėdainių daugiakultūriame centre. Koncertas buvo skirtas 101 gimtadienį švenčiančiai Lietuvai.

Po jubiliejinio koncerto Povilas paklaustas, kokiose netikėtose vietose teko koncertuoti, atsakė: „Na gal ne tiek netikėtose, kiek įdomiose. Malonu koncertuoti Kėdainių arenoje, Kauno filharmonijoje, visada malonu sugrįžti į Daugiakultūrį centrą. Teko keletą kartų pagroti visai netikėtai ir taip kažkam padaryti gimtadienio staigmeną. Tie pasirodymai, ko gero, patys maloniausi ir netikėčiausi, nes nežinai, kam grosi. Pasirodymas, turėjęs mažiausiai žiūrovų, vyko senelių namų palatoje ir jis buvo skirtas vienam klausytojui, o gausiausiai žiūrovų ir klausytojų žinoma buvo Kėdainių arenoje“, – pasakojo pašnekovas .

Labiausiai dėkingas savo mamai

Labiausiai Povilas dėkingas savo mamai, nes į visus koncertus jį lydėdavo bei veždavo mama.

Pasidomėjus, ar vaikinas koncertavęs tik Kėdainių rajone, jis papasakojo, jog pasirodymus rengęs daugelyje vietų: Kėdainiuose bei rajone – Dotnuvoje, Labūnavoje, taip pat Kaune, Vilniuje, Radviliškio raj. Skėmiuose, Kulautuvos reabilitacijos ligoninėje, net Čekijoje bei Lenkijoje. Grojo senelių namuose, mokyklose, įvairiose organizacijose, renginiuose, konkursuose.

„Džiaugiuosi, kad mano muzika patinka klausytojams ir ja galiu papuošti daugelį švenčių. Didžiuojuosi būdamas lietuvis“, – ištarė šešiolikmetis, su akordeonu draugaujantis jau dešimtus metus.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.