Palydėdama 2017-uosius metus, Kėdainių fotografų draugija tradiciškai pakvietė kraštiečius į savo darbų parodą, kuri šįkart žavi įvairove, nuotaikomis, spalvomis, variacijomis. Šių metų parodos tema – „Gatvės fototerapija 2017“. Tai iš anksto nerežisuoti siužetai, o kiekviename iš jų užfiksuotos ne tik Kėdainių, Lietuvos, bet ir užsienio didmiesčių žmonių gyvenimo istorijos.

„Gatvės tema vienija daug žanrų: portretą, reportažą, urbanistinį peizažą. Todėl ši paroda ir yra tokia įvairi, – pristatydama savo ir dar devynių fotografų darbus, sakė draugijos vadovė Aistė Čerenkovienė. – Džiaugiuosi, kad joje tokia spalvų ir temų įvairovė.“

Daugiakultūrio centro erdvėse eksponuojamose fotografijose kėdainiečiai gali pamatyti užfiksuotas mūsų miesto švenčių, sporto renginių, religinių iškilmių akimirkas ir netgi – atpažinti jose save! Kituose darbuose vyrauja portretai, o, pavyzdžiui, parodos dalyvio Arvydo Kantauto fotografijose užfiksuoti socialinių paribių žmonės: benamiai, miegantys ar prašantys išmaldos gatvėje. A. Čerenkovienės ir kelių kitų kolegų darbai išsiskiria ryškiais ir emociškai stipriais užsienio šalių urbanistiniais peizažais.

Parodoje, kuri veiks iki kitų metų sausio 15 dienos, dalyvauja dešimt autorių: A. Čerenkovienė, A. Kantautas, Daiva Amalevičienė, Algis Bareika, Regina Bagdonienė, Žilvinas Menčikovas, Irina Jurkėnienė, Loreta Pankūnienė, Genė Sereikienė bei Vytautas Valatka.

Pasak Daugiakultūrio centro vadovės Audronės Pečiulytės, prieš 15 metų atkurta Kėdainių fotografų draugija pastaruosius dešimt metų parodas rengia būtent Daugiakultūriame centre, kuriame yra įregistravusi savo buveinę. „Džiaugiuosi, kad kasmet į jūsų draugijos veiklą įsitraukia naujų narių, tačiau per tuos metus patirta ir daug netekčių. Šiais metais draugija ir Kėdainiai neteko iškilaus menininko Stasio Padalevičiaus, kuris man buvo vienas didžiausių autoritetų, be galo šiltas ir talentingas žmogus. Jis rasdavo žodžių taikliai apibūdinti kiekvieno parodų dalyvio darbus“, – prisiminė A. Pečiulytė. Menininko atminimą gausiai susirinkę parodos dalyviai, jų artimieji, draugai pagerbė tylos minute.

Fotografus pasveikino rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai Viačeslavas Čerenkovas ir Antanas Pavolis, kolegos fotografai iš Alytaus.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.