Daug veiklos, užimtumo, naujų draugų ir emocijų – visa tai, kas atitraukia per antrąjį karantiną užsisėdėjusius vaikus nuo išmaniųjų įrenginių ir suteikia tikros vasaros pojūtį, galima rasti vasaros stovyklose. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, rūpindamasis vaikų fiziniu aktyvumu, trečius metus organizuoja tokias veiklos kupinas dienines stovyklas 11–14 metų amžiaus vaikams.

Nuo mankštų iki vandens karo

Pirmoji stovyklos pamaina vyko birželio 28 – liepos 2 dienomis, joje dalyvavo dvi dešimtys vaikų. Stovyklautojų laukė judrieji žaidimai, išvykos, žygiai, estafetės, įvairūs konkursai, o su vaikais dirbo stovyklos vadovai Domantas Tiškus ir Donatas Maselskis.

Kas rytą vaikai rinkdavosi į Kėdainių krepšinio sporto aikštyną, kuriame atlikdavo rytinę mankštą, rungtyniaudavo estafetėse, žaidė judriuosius žaidimus. Vaikai išbandė lėkščiasvydį, rengė paplūdimio rakečių, „Kvadrato“ turnyrus. Po pietų ir ramesnių užsiėmimų pirmąją dieną laukė krepšinio treniruotė, kitomis dienomis – lobio ieškojimas, dviračių ir paspirtukų, lengvosios atletikos, badmintono varžybos.

Vaikų labai laukiamas – žygis parku ir mišku iki Babėnų vandens karjero, piknikas, maudynės. Dar viena smagi veikla stovyklos metu – vandens karas.

Jaučia poreikį

Pirmosios pamainos stovyklos dalyviai pasisėmė puikių įspūdžių ir energijos likusiai vasarai.

Stovyklos organizatoriai džiaugiasi ne tik dalyvių gausa, bet ir tėvelių atsiliepimais, kurie rodo didelį tokių stovyklų vaikams poreikį.

„Puiki ir graži Kėdainių visuomenės sveikatos biuro idėja organizuoti tokią stovyklą. Dukra dalyvauja trečius metus, labai džiaugiasi puikiais stovyklos vadovais, veikla ir susiranda naujų draugų. Tai aktyvi ir veikli stovykla, puikus vaikų užimtumas“, – sakė stovyklautojos Viltės mama. 

Už gerai ir turiningai praleistą laiką dėkojo ir Lukos bei Aro mama Lina, kuri pasakojo: „Vaikai grįždavo  laimingi, nors ir pavargę. Sakė, kad kitais metais vėl dalyvautų. Jiems patiko didelis užimtumas, įvairios veiklos, ypač maudynės.“

„Stovykla vaikams labai patiko, susirado naujų draugų. O ir tėveliai labai džiaugiamės, kad vaikai ne prie išmaniųjų įrenginių sėdi, o lauke aktyviai leidžia laiką“, – atkreipė dėmesį dar viena mama, Sigita.

Orientuota į fizinį aktyvumą

Tokią fizinio aktyvumą skatinimo stovyklą Kėdainių VSB organizuoja trečią kartą. Praėjusiomis vasaromis vykusi stovykla buvo labai sėkminga, tad, įsitikinus jos poreikiu, toks užimtumas vaikų vasaros atostogų metu pasiūlytas ir šiais metais.

Pasak Kėdainių VSB direktorės Danguolės Avižiuvienės, stovykla buvo finansuota iš valstybės tikslinės dotacijos lėšų, tad tėveliams ji nekainavo. „Ši nemokama stovykla orientuota į fizinį aktyvumą, aktyvų užimtumą ir skirta tiems vaikams, kuriems reikia daug judėti, būti gamtoje. Tad stovyklos tikslas – kad vaikai patirtų įvairias fizinio aktyvumo veiklas“, – teigė Kėdainių VSB direktorė Danguolė Avižiuvienė.

Rugpjūčio 2–6 dienomis biuras organizuos antrą stovyklos pamainą.

(Organizatorių nuotraukos)

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.