Nuo ryto iki vėlyvos popietės penktadienį Kėdainių muzikos mokykloje karaliavo vienas populiariausių muzikos instrumentų – fortepijonas. Šį instrumentą „kalbino“ ir jo skambesiu klausytojus džiugino II-ojo respublikinio fortepijoninės ir kamerinės muzikos festivalio „Vaikystės perlai“ dalyviai – iš viso net pusantro šimto vaikų iš 16 Lietuvos muzikos ir meno mokyklų.

„Prieš keletą metų direktorė Rūta Kutraitė pasiūlė idėją: kiek galima važiuoti per visą Lietuvą, dalyvauti visuose festivaliuose, kodėl gi nesurengus ir pas save? Ji mums įkvėpė pasitikėjimo, tad prieš dvejus metus gimė pirmasis festivalis „Vaikystės perlai“. Ir jis pavyko puikiai, nes šiemet atvažiavo labai daug pirmojo festivalio dalyvių ir daug naujų vaikučių“, – šypsojosi Jurgita Čerenkovienė, Kėdainių muzikos mokyklos Fortepijono skyriaus koordinatorė.

O dalyvių skaičius išties įspūdingas – fortepijonu skambino pusantro šimto ir pačių mažiausiųjų, ir vyresnių vaikų, kurie atstovavo 16 muzikos mokyklų iš Ukmergės, Panevėžio, Kupiškio, Kauno, Kauno rajono Garliavos miestelio, Utenos, Raseinių, Radviliškio… Festivalio šeimininkai, Kėdainių muzikos mokyklos Fortepijono skyriaus mokytojai, taip pat paruošė savo mokinius atlikti po vieną kūrinį.

Šio festivalio idėjos autorė, Kėdainių muzikos mokyklos direktorė R. Kutraitė negailėjo gerų žodžių į mokyklos salę sugužėjusiems „perliukams“ ir juos išauginusiems mokytojams bei tėveliams. „Džiaugiuosi, kad šis festivalis jau antrasis, tikiuosi, kad jis tęsis ir toliau, o grosime – vis džiaugsmingiau. Nes visi jūs grojate gražiai, tad linkiu, kad grodami pajustumėte džiaugsmą ir šioje scenoje patirtumėte tik sėkmę. O jei pasitaikytų ir maža nesėkmė, tai nieko baisaus – juk jūs esate dar tik augantys perliukai“, – festivalio šeimininkų vardu dalyviams linkėjo mokyklos vadovė.

Pasak organizatorių, šio festivalio tikslas – ne konkuruoti, o pasidžiaugti vieni kitais. „Festivalis – ne konkursas, čia nėra nei amžiaus, nei kūrinių cenzo. Čia visi laureatai, visi renginio pabaigoje bus apdovanoti prisiminimo dovanėle“, – mažuosius muzikantus skatino J. Čerenkovienė.

Ramūs ir smagiai nusiteikę ant festivalio scenos lipo mokytojos Giletos Rasčiauskienės mokinukai Jokūbas, Romena ir Justina, visi drauge atlikę kūrinį „Linksmoji karuselė“. „Fortepijonu groju trečius metus, jo muzika man yra gražiausia“, – tvirtino besišypsanti Justina.

Žaismingais, svajingais ar rimčiai nuteikiančiais kūriniais klausytojus džiugino visi scenoje pasirodę jaunieji kėdainiečiai ir svečiai. O štai viešnios iš Garliavos meno mokyklos, Ugnė ir Erika, prisipažino, kad jauduliukas koncertuojant kito miesto scenoje virpino širdis. „Yra jaudulys, kad suklysi, bet kai paspaudi paskutinę natą, apima džiaugsmas, kad viskas pavyko. Ši instrumentą pasirinkau todėl, kad jis man labai patinka – man atrodo, kad fortepijonas geriausiai padeda išreikšti save. Kai liečiu klavišus rankų pirštais, jaučiu, kad išlieju visus susikaupusius jausmus“, – prisipažino Ugnė.

 

Panašios naujienos