Gegužės 9-ąją, minint Europos dieną, Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje vyko protmūšis ir buvo pasodinta 12 magnolijų, kurias mokyklai padovanojo patys moksleiviai.

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Reoberas Šumanas iškėlė Europos integracijos idėją. Ši data yra laikoma Europos Sąjungos gimtadieniu. Šiemet sukanka 20 metų, kai Lietuvoje įvyko visuotinis referendumas, kuriame dalyvavo daugiau kaip 63 proc. balso teisę turinčių piliečių, iš kurių daugiau kaip 91 proc. pritarė Lietuvos narystei Europos Sąjungoje.

Lietuva prie ES oficialiai prisijungė 2004 metų gegužės 1-ąją, o jau 2013 metų antrąjį pusmetį pirmoji iš Baltijos valstybių pirmininkavo Europos Sąjungos Tarybai. Nuo to laiko prabėgo 10-metis. Šias datas „Atžalyno“ gimnazistai paminėjo dalyvaudami protmūšyje, po kurio skubėjo sodinti magnolijų alėjos.

Mokykla – EP ambasadorė

„Mūsų mokykla jau aštuntus metus yra Europos Parlamento ambasadorė. Turime subūrę MEPA komandą, kurią sudaro 8 gimnazistai. Jie visus metus rengia įvairius renginius, veda integruotas pamokas apie Europos Sąjungą, pilietiškumą, migraciją, aplinkos taršą, kitas aktualijas. Pavyzdžiui, Europos Parlamentas yra paskelbęs žaliąjį kursą, tad mokykloje irgi buvo daugiau nei 20 renginių šia tema. Taip pat buvo integruotos ekonomikos ir anglų kalbos pamokos apie ilgalaikį ES biudžetą.

Moksleiviai patys ruošiasi pamokoms ir renginiams, aukodami savo laisvalaikį, o aš kartu su dviem mokytojomis koordinuojame jų veiklą. Komanda ganėtinai daug dirba, todėl šiemet buvome įvertinti, laimėjome kelionę į Strasbūrą, moksleiviai turėjo galimybę padirbėti Europos Parlamente, diskutuoti svarbiomis temomis. Kiek žinau, buvome vieninteliai Kėdainių rajone, laimėję tokią kelionę. Į ją vykome kartu su Vilniaus ir Anykščių moksleiviais. Mūsų gimnazistams šiandien įteikti EP vadovės Robertos Metsolos pasirašyti sertifikatai, bylojantys apie kėdainiečių gimnazistų darbą Europos Parlamente“, – apie „Atžalyno“ gimnazijos MEPA komandos veiklą pasakoja viena iš šios komandos koordinatorių, mokytoja Inga Liubinienė.

„Tapti MEPA komandos nariu man pasiūlė mokytoja. Lūkesčiai pasiteisino, įgijau darbo komandoje, renginių vedimo patirties“, – teigė MEPA komandos narys Benas.

„Jau antrus metus dalyvauju MEPA veikloje. Mūsų komandoje yra 1–3 klasių moksleiviai. Mokykloje vesdami integruotas pamokas, išmokstame bendradarbiauti, dirbti komandoje, praplečiame žinių akiratį. Pastebėjome, kad jaunimo susidomėjimas Europos Sąjunga ir su tuo susijusiais dalykais vis auga, galbūt, tam įtakos turi ir mūsų vykdoma veikla.

Buvome nuvykę į Europos Parlamentą, kur diskutavome apie moterų teises. Kelionės metu aplankėme keletą Europos miestų. Buvo smagu. O šiandien sodiname magnoliją. Prižiūrėsime ją, kad ji, kaip ir pernai sodinta, prigytų ir džiugintų savo žiedais“, – kalbėjo MEPA narė Gabija.

Alėjoje – jau bus 13 magnolijų

„Pernai, minint Europos dieną, „Atžalyno“ gimnazijos kieme šalia stadiono buvo pasodinta pirmoji magnolija. Ji gražiai prigijo, tad nutarėme šiemet pasodinti dar vieną medelį, o po to pagalvojome, kad gal ir kiti norės pasodinti savąsias magnolijas, tad paskelbėme akciją „Pasodink Europos parką“.

Į kvietimą atsiliepė beveik visos gimnazinės klasės, tad šiandien pasodinsime dar 12 magnolijų. Bus graži alėja-parkas“, – džiaugėsi mokytoja Inga Liubinienė.

Kad medeliai būtų pasodinti tinkamai, patarimų negailėjo gimnazijos direktorius Gintaras Petrulis. Moksleiviai magnolijas pirko savo lėšomis ir jas patys sodino. Vieni kasė žemę, kiti nešė vandens, treti skubėjo įamžinti šią gražią, mokyklos bendruomenę suvienijusią akciją. Visi išreiškė norą, kad magnolijos savo žiedais džiugintų ne vienerius metus.