VšĮ Kėdainių PSPC Terapijos skyriaus bendrosios praktikos slaugytojos ūkininko Jono Talmanto kvietimu kartą vyko į Pelėdnagių seniūnijoje, Kudžionių kaime (Kėdainių r.) esantį ūkį ir vietoje ten dirbančius darbuotojus paskiepijo nuo erkinio encefalito.

Jonas Talmantas ne tik pats pasiskiepijo nuo erkinio encefalito, bet ir pasirūpino, kad būtų paskiepyti ūkio darbuotojai.

Jonas Talmantas ne tik pats pasiskiepijo nuo erkinio encefalito, bet ir pasirūpino, kad būtų paskiepyti ūkio darbuotojai.

Šiai iniciatyvai pritarė ir kiti ūkio savininkai – Ovidijus Talmantas bei Paulius Pikšrys.

Ankstesniais kartais patys ūkio darbuotojai atvykdavo į Kėdainių PSPC procedūrų kabinetą, kur būdavo paskiepijami.

Ne vienadienė akcija

,,Kadangi esu medžiotojas, priklausau rizikos grupei, kai tikimybė, kad tau įsisiurbs erkė, ir gali susirgti erkiniu encefalitu yra didelė, todėl skiepijuosi. Po paties procedūrų kilo mintis nuo šios infekcijos apsaugoti ir savo ūkio darbuotojus, kurie dirba laukuose, šalia miškų. Mūsų darbo sėkmės garantas yra sveiki darbuotojai. Esu skaitęs apie erkių platinamą nervų sistemos susirgimą – encefalitą, kuris neretai baigiasi sunkiu paralyžiumi, sugriautu gyvenimą arba net mirtimi. Norėjau, kad mano ūkio darbuotojai būtų paskiepyti ir išvengtų šios pavojingos ligos. Darbuotojai skiepijami ne tik nuo erkinio encefalito, bet pavasarį buvo paskiepyti ir nuo gripo.

Kėdainių PSPC Terapijos skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Vilma Grigolėnienė Jono Talmanto ūkio darbuotoją Sigitą Vansevičių nuo erkinio encefalito paskiepijo jau trečiu skiepu.

Kėdainių PSPC Terapijos skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Vilma Grigolėnienė Jono Talmanto ūkio darbuotoją Sigitą Vansevičių nuo erkinio encefalito paskiepijo jau trečiu skiepu.

Tai ne vienadienė akcija, rūpinsimės savo darbuotojų sveikata ir ateityje. Juk sveikas darbuotojas yra didelė vertybė. Mes negalime leisti, kai pavasarį ar rudenį, prasidėjus didžiajam darbymečiui – sėjai ar javapjūtei, susirgtų bent vienas darbuotojas, kuris tuo metu labai reikalingas. Žinodami, kokios grėsmės kyla susirgus erkiniu encefalitu, pasitarę su kitais ūkio savininkais, nutarėme geriau užsiimti savo darbuotojų sveikatos profilaktika, kuri kainuoja žymiai pigiau negu pats gydymas. Mes tuo ir vadovaujamės“, – sprendimą ūkio darbuotojus paskiepyti nuo erkinio encefalito komentavo ūkio savininkas J. Talmantas.

J. Talmantas ragina sveikatos saugojimo pavyzdžiu pasekti ne tik Kėdainių krašto, bet ir kitų rajonų ūkininkus, kurie pasirūpintų laukuose, pamiškėse ar miškuose dirbančių savo darbuotojų sveikata.

Norintys pasiskiepyti, eilėse nelaukia

VšĮ Kėdainių PSPC direktorės pavaduotoja Laima Juodeikienė nuramino tuos pacientus, kurie mano, jog norint pasiskiepyti nuo erkinio encefalito, gripo ir kitų infekcijų, turėtų ilgai laukti eilėse prie gydytojo kabineto. Norintiems pasiskiepyti, tereikia ateiti į registratūrą, pranešti apie skiepą, o šeimos gydytojas priims be eilės, kadangi apie skiepą turi padaryti įrašą paciento asmens kortelėje. Medikai tik primena, kad efektyvaus gydymo nuo erkinio encefalito nėra, todėl labai svarbu susirūpinti dėl šios ligos dar esant visiškai sveikam ir pasiskiepyti.

Svarbi informacija: norintiems turėti visišką imunitetą, reikalinga atlikti trijų skiepų programą – praėjus mėnesiui po pirmojo skiepo, reikalingas antrasis skiepas. Po metų būtinas trečiasis skiepas. Norint turėti nuolatinį imunitetą, reikalinga revakcinacija kas 3 metus po vieną skiepą.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.