Kėdainių šilumos tinklus renovuojančios Marijampolės bendrovės „Žemkasta“ nerangumas baigia perpildyti kėdainiečių kantrybės taurę. Gyventojai priversti klampoti per purvynais virtusius kiemus, kęsti kitus pradėtų ir niekaip neužbaigiamų darbų nepatogumus. Darbus atliekančios ir aplinkos sutvarkyti nesugebančios bendrovės vadovas teisinasi, esą vasarą emigravo nemažai darbininkų, todėl nespėjama visko laiku pabaigti.

Situacijos tragizmą iliustravo plakatu

Daugiau nei mėnesį Kėdainių miesto Sodų gatvės gyventojams tenka kęsti nepatogumus, kai jų namo prieigas išrausė šilumines trasas rekonstruojančios bendrovės „Žemkasta“ technika.

Paklojus vamzdynus, aplinkos sutvarkyti niekas nesirengia. Nors tai numatyta sutartyje, kurią ši bendrovė pasirašė su darbus užsakiusia „Panevėžio energija“. Kol buvo sausa, situacija Sodų gatvėje dar buvo pusėtina, tačiau ėmus lyti, o vėliau – snigti, gyventojų kiemai virto vientisa purvo bryde.

„Kiemą niokoja Žemkastos cirkas. Užsakovas vyr. klounas Mižutavičius. Rėmėjas ES“, – plakatas su šiuo turiniu neseniai buvo įkastas purvynu virtusiame Sodų gatvės kieme.

Algimanto Mižutavičiaus, „Panevėžio energijos“ Kėdainių šilumos tinklų rajono viršininko pavardė plakate paminėta ne veltui. Būdamas darbų užsakovo atstovu jis privalo kontroliuoti, kad darbai būtų atlikti laiku bei tinkamai, kad juos baigus – sutvarkyta aplinka.

Deja, taip toli gražu nėra. A. Mižutavičius pripažįsta – esama situacija, kai konkursą laimėjusi bendrovė neturi pajėgumų atlikti darbums, jį veda į neviltį. O svertų, kuriais būtų galima efektyviai „paspausti kreivarankius“, jis tikina neturintis…

Sutvarkyti purvyną privalo iki lapkričio 1-osios

„Kėdainiuose dirbo keturios įmonės, visos jos seniai darbus baigė ir aplinką sutvarkė, išskyrus vieną. Su šia bendrove „Žemkasta“ mes kankinamės jau kuris laikas. Jie nesilaiko nustatytų grafikų, nesutvarko aplinkos, dėl to kyla natūralus gyventojų pasipiktinimas“, – „Kėdainių mugei“ guodėsi „Panevėžio energijos“ atstovas Kėdainiuose A. Mižutavičius.

Vėluojant sutvarkyti aplinką A. Mižutavičius sakė jau pradėjęs skaičiuoti darbų rangos sutartyse numatytas baudas – po 200 eurų už kiekvieną pradelstą dieną. Pavyzdžiui, Chemikų gatvėje asfalto danga suniokotame kieme turėjo būti paklota dar prieš mėnesį, tačiau darbai iki šiol nepadaryti. A. Mižutavičiaus teigimu, už tai bus paskaičiuota 6 tūkst. eurų siekianti bauda.

Nors plakato su savo pavarde A. Mižutavičius tikino nematęs, tačiau problema, su kuria dėl vientisu purvynu virtusio kiemo susiduria gyventojai, jam puikiai žinoma. Kaip ir bėda Chemikų gatvėje, kur net ir nubausta baudomis „Žemkasta“ niekaip nesugeba baigus darbus sutvarkyti aplinką – iki šiol nesutaisytas išlaužytas asfalto sluoksnis.

„Visi darbai Sodų gatvėje turi būti baigti iki spalio pabaigos. Patys paskaičiuokite, kiek dienų liko. Pamačius, kaip ten viskas atrodo, nekyla net klausimų – jie tikrai viso to purvyno nesutvarkys“, – piktinosi A. Mižutavičius.

Už pradelstą dieną – 200 eurų

„Panevėžio energijos“ Kėdainių šilumos tinklų rajono vadovas konkursą keisti šilumos vamzdynus laimėjusią „Žemkastą“ prilygino stichinei nelaimei.

Anot A. Mižutavičiaus, ši bendrovė tiesiog neturi darbuotojų, dėl to nesugeba susitvarkyti su darbais, kurių ėmėsi konkurse siūlydama žemiausią kainą. Bendrovei paliekant purvynus, išlaužytą asfaltą daugiabučių kiemuose ir apkasus primenančias tranšėjas Kėdainių senamiestyje, su nerangiais suvalkiečiais bandoma kovoti baudomis. Jau skirtos dvi nedidelės baudos, jas „Žemkasta“ sumokėjo, ruošiamasi skaičiuoti kur kas didesnes baudas už kiekvieną pradelstą dieną, atsilikimą nuo grafiko.

„Jie norėjo ir kitoje vietoje pradėti kasinėjimus, bet mes neleidome. Juk akivaizdu, kad baigę paliks betvarkę ir purvynus. Tegul pirmiausia sutvarko tas vietas, kurias privalo, o paskui galės imtis naujų darbų“, – sakė A. Mižutavičius bei pripažino tapęs savotišku Marijampolės bendrovės nerangumo įkaitu.

Daugiau nei mėnesį Kėdainių miesto Sodų gatvės gyventojams tenka kęsti nepatogumus, kai jų namo prieigas išrausė šilumines trasas rekonstruojančios bendrovės „Žemkasta“ technika.

Vėluojant sutvarkyti aplinką A. Mižutavičius sakė jau pradėjęs skaičiuoti darbų rangos sutartyse numatytas baudas – po 200 eurų už kiekvieną pradelstą dieną. Pavyzdžiui, Chemikų gatvėje asfalto danga suniokotame kieme turėjo būti paklota dar prieš mėnesį, tačiau darbai iki šiol nepadaryti. A. Mižutavičiaus teigimu, už tai bus paskaičiuota 6 tūkst. eurų siekianti bauda.

„Aš bijau tik vieno, jog darbininkų neturinti ir susitvarkyti su įsipareigojimais nespėjanti „Žemkasta“ bankrutuos. Tada būtų tikra nelaimė. Tektų skelbti naują konkursą, atrinkti rangovus, o per tą laiką – „nuplauktų“ rekonstrukcijai skiriamos Europos Sąjungos paramos lėšos“, – kalbėjo „Panevėžio energijos“ atstovas A. Mižutavičius.

Vieniems darbininkams emigravus, kitų neberandama

Dėl paliekamų purvynų ir netvarkomos aplinkos kėdainiečius piktinančios bendrovės „Žemkasta“ direktorius Robertas Botyrius neslėpė – jam taip pat gėda.
Pasak verslininko, tiek gyventojų, tiek darbus užsakiusios „Panevėžio energijos“ priekaištai tikrai yra pagrįsti, nustatytų grafikų laikytis nepavyksta, darbų pabaigimas – vėluoja.

„Mums trūksta darbininkų, dėl to šios problemos ir kyla. Vasarą daug darbuotojų emigravo į užsienį, o naujų rasti ne visada pavyksta“, – pripažino R. Botyrius.

Verslininkas minėjo gavęs užsakymą dirbti Kėdainiuose darbininkų ieškojęs ir vietoje – kreipęsis į Darbo biržą, publikavęs skelbimus. Deja, norinčių dirbti atsirado vos vienas kitas, tačiau ir tie patys savo pomėgius atspindinčia išvaizda ir darbinių įgūdžių nebuvimu neretai sukelia tik aplinkinių pasipiktinimą.

„Visi darbai stringa dėl to, kad samdo alkoholikus, į dieną jiems mokėdami po kelis eurus. Jiems dirbti jokio motyvo nėra, stengiamasi tik kaip nors dieną „prastumti“, – „Žemkastos“ problemas apibūdino darbų užsakovo, „Panevėžio energijos“ atstovas A. Mižutavičius.

Asfaltavimui sukliudė sniegas

Viešąsias erdves prižiūrinčios miesto seniūnijos vadovas Valentinas Tamulis patikslino, kad viena baudų, kuri seniūnijos iniciatyva buvo skirta „Žemkastai“, siekė vos 15 eurų. Pasak seniūno, tai juokinga suma, kuria įmonė buvo nubausta už tai, kad laiku nesutvarkė aplinkos Chemikų gatvėje.

„Mes mažai ką galime padaryti. Išduodame leidimus žemės kasimo darbams, tačiau pas juos rangos sutartis su „Panevėžio energija“ baigiasi tik kitais metais. Tai kaip reikalauti sutvarkyti aplinką anksčiau, nei galioja leidimas darbams“, – svarstė V. Tamulis. Pasak jo, bendrovės atstovas pažadėjo sudarkytoje Sodų gatvės atkarpoje laikinai papilti skaldos, kad žmonėms nereikėtų klampoti purvo brydėmis.

„Aplinkos tvarkymo darbai vėluoja, nes visas turimas pajėgas metėme į vamzdynų remontą. Norėjome, kad visus kėdainiečius nustatytu laiku pasiektų šildymas. Tai padaryti pavyko, gal tik vienoje vietoje vėluota keliomis dienomis“, – sakė bendrovės „Žemkasta“ vadovas R. Botyrius.

Verslininkas minėjo, jog šiuo metu bus stengiamasi sutvarkyti kasinėjimų vietas taip, kad likę purvynai bei išlaužyto asfalto plotai kiemuose nepiktintų kėdainiečių.

„Chemikų gatvėje asfalto danga jau turėjo būti liejama šiomis dienomis. Suradome asfaltuotojus, tačiau jiems sukliudė iškritęs sniegas“, – sakė R. Botyrius, pripažinęs, jog dėl darbų vėlavimo jo vadovaujama bendrovė yra gavusi bei sumokėjusi dvi baudas, kurių viena – vos 15 eurų.

Panašios naujienos