Dėl didžiulio kiekio nelegaliai į miesto kanalizaciją išleistų chemikalų sutrikęs vandenvalos įrenginių darbas po truputį grįžta į savo vėžes. Tam, kad teršalus skaidančios bakterijos visiškai atsigautų – reikia bent mėnesio, konstatuota šiandien Kėdainių rajono savivaldybėje vykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo ir Aplinkos ministerijos atstovai.

Kalbant apie nelaimės priežastis buvo konstatuota, kad teršalus skaidančių mikroorganizmų kolonijas nužudė nelegaliai į kanalizaciją išleisti didžiuliai koncentruotų teršalų kiekiai.

Šį kartą viešai įvardintas ir pagrindinis galimas teršėjas – ant išlikimo ribos balansuojanti bendrovė „Kėdainių oda“. Konstatuota, jog leistina chromo koncentracija šios gamyklos išleidžiamose nuotekose leistinas normas viršija nuo 2 iki 16 kartų.

„Ekstremalių situacijų komisija neturi įgaliojimų sustabdyti įmonės veiklos. Mes galime tik įpareigoti bendrovę „Kėdainių vandenys“ peržiūrėti santykius su bendrove „Kėdainių oda“, – sakė komisijos pirmininkas, rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Posėdyje dalyvavęs bendrovės „Kėdainių oda“ direktorius Jonas Adomavičius paties taršos fakto neneigė. Jis tikino, kad išvalyti nuotekas iki reikiamos chromo koncentracijos leistų tik papildomos investicijos į nuosavus valymo įrenginius. Turimi duomenys leidžiam manyti, jog nuosavo kapitalo įmonė neturi, ji balansuoja ant išlikimo ribos.

„Šiuo metu keičiasi savininkai“, – sakė bendrovės vadovas.

Kokie procesai šiuo metu vyksta bendrovėje „Kėdainių oda“, ką apie mestus kaltinimus gamtos nuodijimu mano vienas pagrindinių jos akcininkų, žinomas šalies verslininkas, skaitykite antradienio „Kėdainių mugės“ numeryje.