„Pėsčiųjų perėjos tik didina pavojų – jose žūsta daugiau žmonių negu kitose gatvių vietose“, – penktadienį vykusiame rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijos posėdyje pareiškė „Kauno regiono kelių“ Kėdainių tarnybos inžinierius Tomas Glebavičius.

„Kauno regiono kelių“ Kėdainių tarnybos inžinierius Tomas Glebavičius (pirmas iš kairės) įsitikinęs, kad perėjos nėra saugumo garantas.

„Kauno regiono kelių“ Kėdainių tarnybos inžinierius Tomas Glebavičius (pirmas iš kairės) įsitikinęs, kad perėjos nėra saugumo garantas.

Posėdyje diskutuota, ar galima išpildyti labūnaviškių prašymą prie maršrutinių autobusų stotelės įrengti pėsčiųjų perėją per visą gyvenvietę kertančią gatvę, kuri kartu – ir gana intensyviai naudojamo plento iš Kėdainių į Babtus atkarpa.

Perėjos – dėl žmonių ar taisyklių?
Labūnaviškių prašymą perdavęs Pelėdnagių seniūnas Valentinas Tamulis sakė, kad gyventojai jaustųsi saugesni, eidami ne kur papuola, o tam skirta pėsčiųjų perėja.
Tačiau „Kauno regiono kelių“ Kėdainių tarnybos inžinierius Tomas Glebavičius prašymą atrėmė teiginiu, esą pėsčiųjų perėjos nėra saugumo garantas.
„Būtent perėjose žūsta gana daug žmonių, tad saugumo eismo dalyviams jos tikrai nepriduoda.
Nemanau, kad perėją toje vietoje tikslinga rengti, juolab, kad to negalima daryti ir pagal kelininkų taisykles, nes toje vietoje gatvė šaligatvį teturi iš vienos pusės.
O perėjas leidžiama rengti tik tose vietose, kur šaligatviai pėstiesiems įrengti iš abiejų gatvės pusių“, – samprotavo T. Glebavičius.

Ko labiau stinga?
Pratęsus kelininkų samprotavimus, išeitų, kad, panaikinus pėsčiųjų perėjas, keliuose taptų saugiau. Išties įdomi logika.
Posėdyje bandyta prieštarauti, kad perėjose žmonių daugiau žūsta todėl, kad būtent jose dažniausiai ir einama per gatvę. Jas panaikinus, pėstieji imtų vaikščioti bet kur ir bet kada, o tai tik dar labiau padidintų pavojų.
Greičiausiai T. Glebavičius prieš perėjas agituoja todėl, kad Labūnavoje ją rengti tektų būtent „Kauno regiono kelių“ Kėdainių tarnybai. O kas gi nori papildomų rūpesčių ir išlaidų?
Nereiškia kelininkai noro ir prie plento Kėdainiai–Dotnuva įrengti nurodomąjį ženklą į Daumantų sodus – esą trūksta lėšų.
Lėšų, žinoma, niekada nebūna per daug, tačiau visų pirma reikia noro. Rajono savivaldybės Saugaus eismo komisija dėl šių klausimų nutarė kreiptis į „Kauno regiono kelių“ vadovus.

Prie ,,Maximos“ – tik dviem valandoms
Dar praėjusiame posėdyje komisija svarstė, leisti ar ne miestelėnams ilgesniam laikui palikti automobilius prie Chemikų gatvėje esančio prekybos centro „Maxima“.
Aplinkiniams gyventojams ten itin patogu palikti automobilius nakčiai. Tačiau sklypas prie „Maximos“ priklauso būtent šiam prekybos centrui. O jo savininkai nenori, kad automobiliai ten būtų paliekami ilgiau kaip dviem valandoms ir į derybas nesileidžia.
Posėdžio metu kalbėta ir apie prašymą pramonės rajone, Cukraus ir Biochemikų gatvių sankirtoje, įrengti žiedinę sankryžą.
Statistika byloja, kad toje vietoje per dešimt metų įvyko septyni įskaitiniai autoįvykiai, per kuriuos žuvo ir sužalota keliolika žmonių.
Šiuo atveju reikia tikrai nemažų investicijų. Klausimą, ar statyti žiedinę sankryžą, ar tik iškilius kalnelius, nutarta svarstyti rajono Taryboje.

Sirutiškyje – ,,Gyvenamoji zona“
Gana ilgai diskutuota, kaip suvaldyti situaciją Josvainių gatvėje – ties seniūnija ir prekyviete: mat ten statomi automobiliai dažnai sunkina eismą sunkiasvoriam specialiųjų tarnybų transportui.
Nutarta, kad automobilių bus neleista statyti vienoje Josvainių gatvės pusėje, maždaug 200 metrų ilgio atkarpoje.
Kalbėta ir kaip sudrausminti miestelėnus, kurie automobilius stato ant žalių vejų. Komisijos patarimas – kreiptis dėl pažeidimų į policijos pareigūnus, kurie už tai skiria baudas.
Smilgos gatvėje automobilių aikštelę įrengusiems buvusios vaistinės savininkams leista pasižymėti kelias vietas, skirtas pastato nuomininkų klientams.
Nutarta atstatyti greitį ribojantį susidėvėjusį kalnelį Lakštingalų gatvėje, ties sankirta su A. Kanapinsko gatve.
O Sirutiškyje atsiras ženklas „Gyvenamoji zona“ – tam, kad greičio mėgėjai neprarastų budrumo ir nekeltų aplinkiniams pavojaus.
Netrukus bus uždrausta įvažiuoti į Labūnavos stadioną bei apribotas stovėjimas prie Mindaugo gatvės 12-ojo namo, kurio kiemą itin pamėgo „Jaunatvės“ turgelio lankytojai.

Panašios naujienos