Žvarboką, tačiau sniegu nenubalintą gruodžio 12-osios vakarą kėdainiečiai skubėjo į Didžiosios Rinkos aikštę, kur duotas kalėdinių švenčių startas.

Šįmet Kėdainius puošia ne natūrali, bet karkasinė žaliaskarė, kurią įžiebė traktoriumi atvažiavęs Kalėdų senelis.

Šįmet Kėdainius puošia ne natūrali, bet karkasinė žaliaskarė, kurią įžiebė traktoriumi atvažiavęs Kalėdų senelis.

Ilgai lauktas eglutės įžiebimas šįkart buvo kiek kitoks negu ankstesniais metais.
Šįmet Kėdainiai prisijungė prie miestų, kuriuos puošia ne natūralios, bet karkasinės eglės.
Pasak miesto seniūno pavaduotojo Algirdo Krivičiaus, kitokia eglė pasirinkta todėl, kad ieškota naujovių. „Nutarėme, kad gaila kasmet nupjaunamų didelių medžių, kurie atitarnavę per šventes virsdavo kuru. Tad pasirinkome kitokį sprendimą“, – sakė dabartinis miesto šeimininkas.
Per porą dienų karkasinę vienuolikos su puse metrų aukščio eglę sukonstravo ir, apkaišę Ąžuoloto girininkijos dovanotomis šakomis, miestelėnams neregėtais žaisliukais papuošė vilniečių bendrovės „Švenčių studija“ specialistai.
Miesto papuošimui rajono savivaldybė buvo nutarusi išleisti apie 30 tūkstančių litų.
Bene daugiausia plojimų kiek sušalę belaukdami eglės įžiebimo kėdainiečiai skyrė Kalėdų Senelio atvykimui. Jis šįkart pasikinkė ne greituosius elnius, ne nuolat pasiruošusius padėti ir talkinti ugniagesius, bet galingą naujutėlaitį traktorių „Case“. Netradicinę miesto gatvėmis riedėti transporto priemonę kilniam tikslui mielai paskolino bendrovė „Dotnuvos projektai“.

„Maltiečių sriubos“ akcija Kėdainiuose vyko penktąjį kartą – jos metu šįkart surinkta arti 400 litų.

„Maltiečių sriubos“ akcija Kėdainiuose vyko penktąjį kartą – jos metu šįkart surinkta arti 400 litų.

„Būkite laimingi laukdami švenčių ir sulaukę Kalėdų stebuklo. Tegul pildosi jūsų norai ir svajonės“, – kėdainiečiams eglės įžiebimo vakarą linkėjo Kalėdų Senelis.
Jau keleri metai eglės įžiebimo dieną kėdainiečiai kviesti skanauti „Maltiečių sriubos“. Deja, šią gražią akciją savotiškai sumenkino itin suaktyvėjusio ir dosnumu pratrūkusio koncerno „Vikonda“, glaudžiai siejamo su Darbo partija, išsišokimas nemokamomis vaišėmis pamaloninti kėdainiečius.
„Kadangi sužinojome, kad turėsime mums nelygų konkurentą su gerokai didesniais puodais sriubos, tai maltiečių akcijai skirto patiekalo šįkart išvirėme tik trylika litrų. Nesinorėjo su meile virtos sriubos išpilti lauk. Smagu, kad, nepaisant visų peripetijų, žmonės noriai ateina pas mus ir ragauja gardžios Giedrės Jakštienės virtos sriubos už ją aukodami kas kiek gali“, – neslėpdamos apmaudo, bet su šypsenomis pilstydamos sriubą kalbėjo „Maltiečių sriubos“ akciją nuolat rengiančios josvainietės. Jos liko patenkintos kraštiečių dosnumu, nes išdalinusios trylika litrų sriubos surinko arti 400 litų. Moterys sakė kviečiančios visus gruodžio 17-ąją į Josvainius, kur taip pat vyks miestelio eglės įžiebimo šventė ir dar kartą bus pakartota vienišų žmonių paramos akcija.

Panašios naujienos