Plaukimo treneris Tomas Pakštys neslepia džiaugsmo dėl savo auklėtinio Simo Jurevičiaus pasiekimų.
Sunkus vaikinuko darbas treniruotėse vis dažniau vainikuojamas pergalėmis plaukimo takeliuose.
Dusyk pirmas, kartą antras
Paskutinį ir vieną svarbiausių medalių Simas parsivežė iš vaikų žiemos pirmenybių, kur sėkmingai baigė net tris plaukimus: pirmąsias vietas iškovojo 100 metrų plaukdamas krūtine ir kompleksiniu plaukimu, o antras liko 50 metrų plaukdamas peteliške. Pagal geriausių varžybų plaukikų reitingą S. Jurevičius užėmė antrąją vietą. „Tai vienas iš perspektyviausių Lietuvos vaikų plaukikų, plaukiančių krūtine. Simas daug dirba, yra kantrus ir užsispyręs. Smagu, kad šį didelį potencialą turintį plaukiką konsultuoja Lietuvos plaukimo rinktinės vyriausiasis treneris Žilvinas Ovsiukas, kuris taip pat treniruoja Lietuvos čempioną Giedrių Titenį“, – auklėtinio pasiekimais džiaugėsi T. Pakštys.
Vaikus moko plaukti
Treneris T. Pakštys konsultuoja bei padeda įgyvendinti sporto klubo „Bronas“ įgyvendinamą projektą „Mažasis jūrų arkliukas – III“, kuriam arti 18 tūkstančių litų skyrė Kūno kultūros ir sporto departamentas. Projektas vykdomas nuo rugsėjo iki gruodžio mėnesio. Vaikams suteikiamos profesionalių instruktorių 18 plaukimo pamokų ciklas. Plaukti mokomi Kėdainių, Jonavos rajonų vaikai. Šį rudenį su plaukimu susidraugavo apie 200 mokinukų.
Kėdainių „Aušros“ sveikatinimo ir sporto pagrindinės mokyklos baseine galima sutikti ne tik mokinukų, bet ir darželių auklėtinių. Jie, „Brono“ įgyvendinamame projekte „Varliaus pamokėles baigi – plaukti moki“, kurį finansuoja Kėdainių rajono savivaldybė, taip pat mokosi draugauti su vandeniu. Projektas vykdomas nuo balandžio mėnesio ir turėtų būti baigtas šių metų gale. Per tą laiką su plaukimo pagrindais susipažino ir plaukti išmoko apie 100 vaikų. „Šiais plaukimo projektais sporto klubas „Bronas“ siekia sudaryti sąlygas mokytis plaukti tiems vaikams, kurie gyvena atokesnėse kaimo vietovėse ar neturi finansinių galimybių plaukimo pamokoms. Situacija šalyje yra liūdna, juk net 50 procentų Lietuvos teritorijos neturi nė vieno baseino. Vadinasi, vaikai neturi galimybių išmokti plaukti. Nemokėjimas plaukti duoda prastų rezultatų, esame tarp daugiausia skaudžių nelaimių vandenyje patiriančių tautų. Džiugu, kad atsiranda galimybių įgyvendinti prevencinius projektus. Vaikai noriai ateina į baseiną, klusniai vykdo visus trenerių nurodymus ir, svarbiausia, pasibaigus užsiėmimams jau būna išmokę laikytis ant vandens“, – sakė plaukimo treneris T. Pakštys.