Dar viena miesto atrakcija tampanti unikalioji Džiazo gatvė – nuo šiol dar gyvesnė ir spalvingesnė. Džia­zo vardu pavadintų gatvių pasaulyje yra vos keturios, o mūsiškė, nors ir nėra ilga, tačiau jau gali būti drąsiai vadinama viena originaliausiai atrodančių gatvių mieste.

Visai neseniai, gyvenamojo namo, esančio Džiazo gatvėje, vieną sienų papuošė įspūdinga, profesionalaus menininko Mariaus Skrupskio kurta freska, savo formomis bei spalvomis traukianti tiek kėdainiečių, tiek ir miesto svečių akį.

Ketvirta gatvė pasaulyje

Gatvei pavadinimas suteiktas ir visuomenei pristatytas prieš dvejus  metus. Ir nuo to laiko idėja papuošti šią gatvę buvo nuolat brandinama.

„Labai džiugu, kad ši gatvė apskritai atsirado, tam pritarė meras, tarybos nariai, visuomenė. Pasaulyje Džiazo vardu pavadintų gatvių yra tik Amerikoje, Suomijoje, Lenkijoje ir čia, pas mus. Ši gatvė privalo būti įdomi, patraukli tiek kėdainiečiams, tiek ir turistams. Taigi, buvo nuspręsta šioje vietoje sukurti 3D formato freską, kuri driektųsi per visą gyvenamojo pastato sieną. Tokią freską sukurti yra tikras iššūkis, todėl pradėjome ieškoti profesionalių dailininkų, kurie galėtų ją tokią sukurti“, – pasakojo Viačeslavas Čerenkovas, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas. Tokiai iniciatyvai pritarė ir pastato savininkas Vidmantas Urbonas.

Kūrė profesionalus menininkas

Freską sukūrė ir nutapė dailininkas Marius Skrupskis kartu su kolega Gediminu Soku. Šie kūrėjai yra žinomi gatvės meno kūrėjai,prisidėję prie vieno didžiausio ir įspūdingiausio grafiti „Senis“ ant „Baltischehaus“ pastato Kaune.

„Susisiekus su M. Skrupskiu, jis mielai sutiko atlikti šį darbą. Kartu pasitarėm, aptarėm viziją, kaip visa tai turi atrodyti ir bendrai padarėme galutinį sprendimą“, – pridūrė Vytautas Kundrotas, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vyr. architektas.

Pasaulyje Džiazo vardu pavadintų gatvių yra tik Amerikoje, Suomijoje, Lenkijoje ir čia, pas mus. Ši gatvė privalo būti įdomi, patraukli tiek kėdainiečiams, tiek ir turistams. Taigi, buvo nuspręsta šioje vietoje sukurti 3D formato freską, kuri driektųsi per visą gyvenamojo pastato sieną.

Įėjimą į Džiazo gatvę žymi ant šaligatvio nupiešti pianino klavišai. Tiesa, šis piešinys taip pat 3D formato. Atsistojus į specialiai pažymėtą vietą galima išvysti, kaip ant šaligatvio nutapyti klavišai tarsi atgyja, „iškyla“ iš žemės ir atrodo kaip tikri.

„Teko matyti nemažai žmonių, kurie fotografuojasi prie šios vietos, tačiau ne visi pastebėjo baltą, ant gatvės nupieštą tašką. Reiktų būtent ant jo atsistoti ir tuomet žvilgtelti į klavišus“, – šyptelėjo V. Čerenkovas.

Jungiasi ir patys gyventojai

Pašnekovai pridūrė, kad netolimoje ateityje šioje gatvėje numatyta įrengti ir dar daugiau su džiazo muzika susijusių įvairių akcentų: jau yra suprojektuotos gatvės apšvietimo ir muzikos klausymosi  instaliacijos, iškabų lenta, ant kurios bus kabinami renginių plakatai, Gatvę  puoš ženklai ir simboliai. Tikimasi, kad netolimoje ateityje visai šalia, Kranto2-joj gatvėje durys atidarys  Džiazo ir roko muziejus.

„Ši freska – dar tik pradžia. Toliau ant jos bus instaliuojamos pas mus koncertavusiu džiazmenų  nuotraukos ant keramikos, įvairi simbolika – taip mes kursime savo miesto džiazo istoriją. Jau 6 metus vyksta džiazo festivalis „Broma Jazz“. Be to, džiugu, kad auga jaunoji džiazo karta, kurios ugdymo kalvė – mūsų Muzikos mokykla“, – sakė V. Čerenkovas.

Prie freskos atsiradimo labai prisidėjo verslininkai, kurių dėka buvo surinkta 1700 eurų. Visi jie buvo panaudoti freskos sukūrimui. Šie remėjai bus pažymėti mūsų freskoje
V. Kundrotas pasidžiaugė, kad šios gatvės gyventojai yra patys suinteresuoti puošti savo gyvenamąją erdvę.

„Džiazo gatvėje gyvenantis Virginijus Stogevičius pats klausė ir siūlėsi, kaip galėtų prisidėti prie Džiazo gatvės gyvinimo. Buvo kalbėta ir su kitais gyventojais, kurie taip pat turi įvairių minčių. Džiugu, kad jie patys stengiasi kurti ir puoselėti Džiazo gatvės veidą. Tik visų mūsų pastangomis ji bus gyva ir patraukli“, – sakė V. Kundrotas.