Žiemišką trečiadienio popietę į Gudžiūnų seniūnijos pastatą rinkosi šventiškai nusiteikę mažieji šios seniūnijos gyventojai bei tėveliai. Dažnam vaikui buvo sunku nuslėpti jaudulį – juk vos po kelių akimirkų jam atiteks jo svajonių dovana!

Mažieji gudžiūniškiai dalyvavo visoje Lietuvoje vykusioje akcijoje „Vaiko svajonė“, kurios metu šalies gyventojai internetinėje svetainėje vaikosvajone.lt rinkosi kurio vaiko, gyvenančio sudėtingomis sąlygomis, kalėdinį norą įgyvendinti. Prieš pat šv. Kalėdas, surinktos dovanos smagaus kalėdinio renginio metu buvo padovanotos jų troškusiems vaikams.

Išpildytos 42 vaikų svajonės

„Mūsų seniūnija šioje kalėdinėje akcijoje dalyvauja jau ne pirmus metus ir džiugu, kad kasmet įgyvendiname vis daugiau vaikų svajonių. Šiais metais dovanomis buvo pradžiuginti 42 jaunieji šios seniūnijos gyventojai“, — pasakojo Rasa Kielienė, seniūnijos socialinė darbuotoja.

Ankstesniais metais dovanėlės buvo išvežiojamos šeimoms į namus ir nebuvo organizuojamos tokios kalėdinės šventės, kurių metu vaikai šoko, dainavo, spėliojo mįsles, bendrai praleido popietę.

„Akcija vyksta jau ne pirmus ir pastebiu, kad tėveliai gana mažai skatina vaikus svajoti. Tėveliai nori, kad vaikai norėtų ne žaislų, o rūbų, avalynės. Bet kiekvienas vaikas labiausiai nudžiunga gavęs žaislą – tai, ko ypatingai norėjo ir svajojo“, — teigė socialinė darbuotoja ir pridūrė, kad kuruoti šios akcijos įgyvendinimą seniūnijoje yra papildomas krūvis, tačiau visą šį triūsą atperka laimingos vaikų akys.

Mergaitės prašo lėlyčių, berniukai – konstruktorių

Deja, trečiadienio popietę ne visi žaislai spėjo atkeliauti iki Gudžiūnų seniūnijos, tačiau pašnekovė teigė, kad likusios dovanos tikrai pasieks mažuosius. „Taip jau atsitiko, kad ne visi suspėjo mums laiku persiųsti dovanas, jos dar keliauja iki mūsų“, — paaiškino R. Kielienė.

Projekte dalyvauja vaikai nuo 2 iki 14 metų. Mergaitės dažniausiai pageidauja lėlyčių, vežimėlių, meškiukų. Berniukai dažniausiai prašo konstruktoriai, lėktuvėliai, sunkvežimiai, šautuvai.

Kartais viešojoje erdvėje galima išgirsti, kad sudėtingiau gyvenančios, labiau socialiai pažeidžiamos šeimos, jose augantys vaikai nemoka vertinti gautųjų dovanų, yra išlepinti prieššventinio dėmesio. Tačiau socialinė darbuotoja, dirbanti ir kiekvieną dieną susitinkanti su tokiomis šeimomis mano priešingai. „Tų šeimų vaikams saldumynų, dovanėlių, dėmesio nėra per daug. Ir tie saldumynai jiems tinka bet kokie. Mat jų buitis ir gyvenimo sąlygos yra gana kuklios. Ir šiandien jie į tas dovanėles žiūrėjo didelėmis akimis ir sekė, kur gi padėta būtent jam skirtoji dovana“, — sakė Gudžiūnų seniūnijos socialinė darbuotoja R. Kielienė.

Akcija vyksta visoje Lietuvoje

Šiųmetės akcijos „Vaikų svajonės“ metu buvo įgyvendinta daugiau nei 13 tūkst. vaikų, gyvenančių sudėtingomis sąlygomis, svajonių. Savo dovanėlėmis džiaugiasi ir kitų Kėdainių rajono seniūnijų mažieji gyventojai.

Projekto veikla yra pagrįsta savanoriškumo principu: visi jį organizuojantys žmonės, projekto partneriai ir šiais vaikais besirūpinantys savivaldybių socialiniai centrai, projekte dalyvauja savanoriškai bei neatlygintinai, projekto įgyvendinimui aukodami savo asmeninį laiką ir kitus išteklius.

Projektas „Vaikų svajonės“ – tai tarpininkas tarp Lietuvos savivaldybių socialinių darbuotojų, kurie rūpinasi socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais, ir geros valios žmonių, kurie nori įgyvendinti šių vaikų svajones. Mes suteikiame galimybę vaikų svajonėms būti išgirstoms ir pastebėtoms, o geraširdžiams ir socialiai atsakingiems žmonėms – galimybę prisidėti prie pilietiškos ir neabejingos visuomenės kūrimo.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.