Dūmų detektoriai yra ne kažkokia „iš viršaus“ nuleista užgaida, bet reikalingas, gyvybes ir turtą gelbstintis daiktas. Tuo šiandien galėjo įsitikinti Kėdainių miesto vieno Josvainių gatvės daugiabučio gyventojai.

Būtent dėl kaukiančio aliarmo buvo išvengta didelių turtinių nuostolių, o gal net ir žmonių aukų.

Birželio 14 dieną, penktadienį, 10 val. 47 min. buvo gautas pranešimas iš piliečio, kad kaukia priešgaisrinė signalizacija, o prie Josvainių g. 46 namo kaimynai jaučia degėsių kvapą.

Į įvykį žaibiškai sureagavo tarnybos – tuoj pat buvo išsiųstos Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos automobilinės kopėčios, du gaisrų gesinimo automobiliai ir Pramonės ugniagesių komandos autocisterna, atvyko medikų brigada. Atvykę pareigūnai pamatė, kad pro atidarytą pirmo aukšto langą rūksta dūmai. Ugniagesiai atliko savo darbą – nukėlė ant viryklės prisvilusį puodą, išvėdino kambariuose susikaupusius dūmus. 

„Buto savininkas namuose buvo sumontavęs 3 autonominius dūmų signalizatorius (virtuvėje, koridoriuje, miegamajame). Šioje situacijoje tik dėl garsiai kaukiančių dūmų signalizatorių, kuriuos išgirdo kaimynai, buvo išvengta ne tik konkretaus buto nuostolių, bet ir galimai didesnių nelaimės pasekmių. Buto šeimininkas buvo labai dėkingas, kad šie prietaisai pasitarnavo“, – kalbėjo Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas. 

Nuo šių metų sausio 1 dienos Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos vyko į 158 gaisrus. 

One Response

  1. GSM

    Ohoo, va va. Taip ir būna. Mes turime viską,ir dūmų detektorius,ir signalizaciją su judesio davikliais, ir kameras.. Niekada nežinai, koks pavojus ateit gali.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.