P. Lukšio gatvėje esančiuose „Gyvenimo namuose sutrikusio intelekto asmenims “, kuriuose jaukiai įsikūrę dvi dešimtys neįgaliųjų, aidi praėjusios vasaros atgarsiai. Neseniai įstaigos aplinką papuošė dailių formų medinė pavėsinė, kurią įstaigai padovanojo daugybė geros širdies žmonių, pernai dalyvavusių Kėdainių moterų „Lions“ klubo surengtoje akcijoje „Gerumo gėlės“.

Dėkingi už iniciatyvą

„Pavėsinė mums buvo labai reikalinga, ji puikiai įsiliejo į mūsų aplinką. Esu dėkinga „Lions“ klubui už tokią gražią iniciatyvą. Noriu padėkoti visiems Kėdainių krašto žmonėms, pernai miesto šventės metu pirkusiems gerumo gėles, kurias gamino klubo moterys, prisidėjome ir mes, neįgalieji. Ši idėja pagaliau įgyvendinta ir matome rezultatą“, – draugyste su Kėdainių moterų „Lions“ klubu džiaugėsi įstaigos direktorė Asta Rekštienė.
Tai – ne vienintelis gražaus bendradarbiavimo pavyzdys. Klubas yra padovanojęs indų, vejapjovę, kuri įstaigai labai reikalinga – mat jos gyventojai patys prižiūri ir puoselėja žalią, žydinčią įstaigos teritoriją.

Visų kėdainiečių indėlis

Pasak „Lions“ klubo 2016–2017 metų prezidentės Linos Adomaitienės, iniciatyva surinkti lėšų pavėsinei gimė praėjusią vasarą. „Įstaigos vadovė užsiminė, kad namų gyventojai neturi kur praleisti gražių vasaros dienų, taip gimė idėja pagaminti sūriosios keramikos gėles, kurias pavadinome „Gerumo gėlėmis“, ir parduoti jas miesto šventės metu. Ši akcija puikiai pasisekė. Kėdainiečių ir miesto šventės svečių dėka pavyko surinkti beveik visas lėšas, reikalingas pavėsinei – 915 eurų. Kiekvieno jūsų indėlis yra šioje pavėsinėje, o mes tik padėjome įgyvendinti svajonę. Žmonės labai laimingi, ir mes laimingos, kad galėjome tarpininkauti ir padaryti gerą darbą“, – sakė L. Adomaitienė.

Trūkstamą nedidelę sumą įstaiga pridėjo pati – tam panaudojo gautą 2 procentų paramą. Tad šią vasarą jauki medinė pavėsinė atkeliavo iš Šilutės rajono meistrų.

Pradžiugino gyventojus

Dovana džiaugiasi dvi dešimtys įstaigos gyventojų, kurie dabar turi jaukų kampelį pasisėdėjimams, pokalbiams prie arbatos. „Čia gyvenantys žmonės nuo 18 iki 61 metų amžiaus – mano didieji draugai ir pagalbininkai. Džiugina jų pažanga, kurią darome mažais žingsneliais: mokomės savarankiško gyvenimo įgūdžių, organizuojame įvairias veiklas, gaminame maistą, skalbiame, kambarius tvarkomės. Čia – jų tikri namai“, – sakė A. Rekštienė.

Vadovė labai džiaugiasi ir savo darbuotojomis – nuo įstaigos įsikūrimo renovuotame ir šiai veiklai pritaikytame pastate 2010 metais joje tebedirba tie patys žmonės.

Pasak įstaigos vadovės, visuomenė į žmones su proto negalia žiūri geranoriškai. Įstaigos gyventojai patys nueina į šalia esantį nedidelį prekybos centrą „Iki“ apsipirkti, pardavėjos juos pažįsta, padeda ir pataria. „Lankome koncertus, su darbeliais dalyvaujame parodose, važiuojame į Vilnių. Turime nuostabių žmonių, kurie mums padeda. Kaimynai iš gretimo daugiabučio nuolat klausia, ko mums reikėtų, o rajono ūkininkai Vidmantas Kvedaras, Vidmantas Girdzijauskas, Saulius Dambrauskas nepamiršta aprūpinti daržovėmis“, – už pagalbą dėkinga A. Rekštienė.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.