Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos pirmininkė R. Švedienė (dešinėje) bei vaikų globos namų „Saulutė“ socialinė darbuotoja Indrė Razbadauskienė su pilnomis dėžėmis įvairių dovanėlių vaikams, kurias atsiuntė pastorė iš Švedijos.

Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos pirmininkė R. Švedienė (dešinėje) bei vaikų globos namų „Saulutė“ socialinė darbuotoja Indrė Razbadauskienė su pilnomis dėžėmis įvairių dovanėlių vaikams, kurias atsiuntė pastorė iš Švedijos.

Ačiū Jums už parodytą dėmesį ir dovanas. Jų tiek daug – vaikams bus tikras džiaugsmas“, – sakė vaikų globos namų „Saulutė“ darbuotojos, atsiimdamos gautą labdarą, atsiųstą iš Švedijos. Kėdainių lietuvių ir švedų draugijai buvo perduota švedų pastorės Walla Carlson surinkta labdara vaikų globos namuose augantiems įvairaus amžiaus globotiniams.

Šešios didelės dėžės, pilnos gražiai supakuotų dovanėlių – visa tai jau iškeliavo į „Saulutę“. Atsiųstose dėžėse buvo visiškai naujos kanceliarinės prekės, rūbeliai, megzti šalikėliai ir kepurės, keletas kuprinių, žaisliukų, dantų priežiūros priemonių vaikams. Ant kiekvienos dailiai supakuotos dovanos buvo nurodytas amžius, tad pagal tai buvo įmanoma paskirti dovanėlę konkrečiam vaikučiui.

Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos pirmininkė Rūta Švedienė džiaugėsi, kad draugystė su Jungtinės metodistų bažnyčios pastore iš Švedijos W. Carlson tęsiasi jau ne vienerius metus.

„Savo gerais darbais ji žinoma visoje Lietuvoje, 2010 metais ji netgi tapo „Žmonių auksinės širdies“ laureate (rinko DELFI skaitytojai). Paramą iš šios moters gauname jau ne pirmą kartą ir su malonumu ją perduodame tiems, kam ji yra siunčiama. Šįkart parama skirta vaikams“, − perduodama labdarą kalbėjo R. Švedienė.

Pasak pašnekovės, šiais metais taip pat buvo atvykę Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos draugai švedai Thomas ir Gunilla Larsoonai. Jie lankėsi Dotnuvos slaugos namuose su nedidele labdaros dovana – keliais neįgaliesiems ir seneliams reikalingais daiktais. Apžiūrėję Dotnuvos slaugos namus ir pasikalbėję su jų direktoriumi Vytautu Gogaičiu, jie išsivežė sąrašą būtinų priemonių, kurias pažadėjo pristatyti kitą kartą.

Dėžės buvo pilnos dailiai supakuotų dovanėlių.

Dėžės buvo pilnos dailiai supakuotų dovanėlių.

Pasak Sandros Sagatienės, globos namų direktorės, visa įstaigos bendruomenė yra labai dėkinga geradarei iš Švedijos už pastangas surinkti ir atsiųsti paramą jauniesiems kėdainiečiams. Beje, globos namai gauna paramą ir iš kitų aukotojų, gyvenančių Švedijoje.

„Mes jau trečius metus gauname paramą iš ten gyvenančios bendruomenės, kadangi pati bendrauju su viena švedų Barbro ir Rune Isaksson šeima. Jie savo šalyje inicijuoja paramos mūsų namams rinkimą. Paprastai rudeniop gauname nenaujų rūbų, avalynės, higienos prekių paramą, o jau antrus metus prieš šv. Kalėdas ši bendruomenė mums atsiunčia didelę siuntą negendančių maisto produktų (miltų, makaronų, kavos, kakavos, saldainių, prieskonių, sausainių), įvairiausių higienos prekių. Ši bendruomenė rudenį padėjo suorganizuoti vaikams kelionę į Druskininkus, parėmė mus lėšomis transporto paslaugai įsigyti“, − pasakojo direktorė ir pridūrė, kad yra dėkinga ir mūsų kraštiečiams, kurie savo parama prisideda prie šiuose namuose gyvenančių vaikų gerovės.

„Esame dėkingi iš tikrųjų labai nemažam ratui žmonių − ūkininkams, kurie jau daugelį metų mus paremia daržovėmis, verslo įmonėms, kurios paprašius, o kartais ir neprašytos, tiesiog savo iniciatyva, skiria mums paramą, padeda nupirkti vaikams edukacijos, stovyklos, transporto paslaugas. Patiki mumis ir žmonės, kurie skiria 2 proc. GPM , neatsisako padėti žinomos ir stiprios verslo įmonės, o mes tiesiog atsidėkojame gražiu žodžiu ir, žinoma, skaidriu lėšų, paramos panaudojimu“, − sakė S. Sagatienė.

Šiuo metu „Saulutėje“ gyvena 60 globotinių. Pasak direktorės, įstaigoje visada laukiama drabužių, avalynės, žaislų parama. O gal kas turi veikiantį, bet jau nebenaudojamą kompiuterį ar dviratį? Padovanokite jį „Saulutės“ vaikams!

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.