Septintus metus visoje šalyje vykstanti akcija „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti knygas bibliotekoms. Šios akcijos iniciatorė, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kviečia žmones per šventinį sezoną aplankyti tą biblioteką, kurią vadiname savo biblioteka – arčiausiai esančia, mėgsta­miausia, o gal dar neatrasta – ir padovanoti jai gerų, naujų knygų.

Prisiminkime savo biblioteką

„Šiais metais akcijos organizatoriai kviečia dovanoti knygą savo bibliotekai. Tai graži idėja – kad buvę moksleiviai, studentai, buvę gyventojai prisimintų savo biblioteką, galbūt mėgstamą biblio­tekininkę ir galėtų atsidėkodami padovanoti naujų knygų“, – pasakojo Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Knygų fondo komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vedėja Virginija Genienė.

Pasak pašnekovės, galbūt žmonės taip norės prisidėti prie mokyklos, kurią baigė, gerovės, gal atneš knygą į savo gimtojo miestelio biblioteką, o tuo pačiu taps nuolatiniais bibliotekos skaitytojais. Jei nusprendėte prisidėti prie šios gražios iniciatyvos, bib­liotekininkai prašo pirmiausia susisiekti su jais ir pasiteirauti, kokių knygų bibliotekai labiausiai trūksta. „Pavyzdžiui, mūsų viešajai bibliotekai labai trūksta knygų mokinių užklasiniam skaitymui. Žinoma, jų yra ir mokyklose, ir mes turime, bet juk visiems dažniausiai jų prireikia vienu metu“, – šypsojosi V. Genienė.
Beje, visą Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešajai bibliotekai reikalingų grožinės literatūros knygų sąrašą bus galima rasti knygyne „Pegasas“, kuris yra nuolatinis akcijos „Knygų Kalėdos“ draugas. Čia pat galėsite nupirkti reikiamą knygą ir įdėti ją į akcijai skirtą dėžę.

Taip pat galima kreiptis į biblio­tekos Knygų fondo komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vedėją, kurios telefono numeris 8 347 50 210, el. pašto adresas: komplektavimas@kedainiai.rvb.lt.

Dovanos jau keliauja į kaimo bibliotekas

„Labai smagu, kad tokių kalėdinių dovanų jau sulaukėme. Visai neseniai elektroninį laišką man parašė moteris, kuri norėjo padovanoti knygų būtent biblio­tekos Pelėdnagių filialui. Perdaviau jai kontaktus, ji susisiekė su bibliotekininke ir išsiaiškino, kokių knygų bibliotekai reikia labiausiai“, – pasakojo V. Genienė.

Dar viena didelė dovana jau pakeliui ir į Aristavos filialą. Tai – dar viena gerumo ir pasidalinimo istorija. Iš Aristavos gyvenvietės kilusi leidyklos „Šviesa“ direktorė Jurgita Nacevičienė padovanojo leidinių vaikų ugdymo įstaigai, o bibliotekos filialui – leidyklos „Alma littera“ grožinės literatūros knygų vaikams ir suaugusiems. „Tarpininkaujant šiai moteriai, Aristavos bibliotekos skaitytojai galės mėgautis net 106 naujomis knygomis“, – pasidžiaugė pašnekovė.

Beje, esami ir buvę kraštiečiai savo bibliotekos nepamiršta ištisus metus – žmonės kreipiasi į bibliotekos darbuotojas siūlydami padovanoti naujų ar neseniai įsigytų ir jau perskaitytų knygų.

Sutelkia bendruomenę

Žinoma, daug kas priklauso ir nuo bibliotekos darbuotojų aktyvumo, bendravimo su vietos žmonėmis. Juk kaime bibliotekininkas yra vienas iš bendruomenės šviesulių, o biblioteka – tai bendruomenė.

„Bibliotekos yra mūsų mokyklose, universitetuose, jos yra mūsų miestuose ir miesteliuose, o kartais – mūsų kaimynystėje. Jos padeda mums augti, mokytis, tobulėti, atrasti knygą, kurią skaityti yra tiesiog smagu. Biblio­teka – saugi erdvė visiems, tad šiemet į ją ypač kviečiame šeimas – ateikite su vaikais, sesėmis, broliais, seneliais“, – kviečia akcijos organizatoriai.

Prieš septynerius metus prasidėjusios „Knygų Kalėdos“ buvo visuomenės atsakas į sunkią tuo metu bibliotekų situaciją sąmoningai dovanojant naujas, skaitytojų mėgstamas knygas miestų ir miestelių, mokyklų bibliotekoms. Per šešerius akcijos „Knygų Kalėdos“ metus šalies bibliotekoms padovanota daugiau kaip 225 tūkst. knygų.

Ši akcija tapo visuotiniu, knygų bičiulius visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu, kuriame dalyvauja 1270 viešųjų bibliotekų ir 1500 mokyklų bibliotekų. Knygas praėjusiais metais tradiciškai dovanojo šalies gyventojai, bendruomenės, verslo ir visuomeninės organizacijos, leidėjai ir rašytojai, užsienio šalių ambasados.

Socialiai atsakingi yra ir akcijos „Knygų Kalėdos“ bičiuliai – Lietuvos miestų ir miestelių, mokyklų bibliotekų darbuotojai. Per šį trumpą laikotarpį iki Kalėdų jie suorganizuoja gausybę įdomiausių renginių, į kuriuos kviečiama ne tik skaitytojų bendruomenė, bet ir tie, kurie dar neradę savos knygos.

Akcija „Knygų Kalėdos“ vyks iki sausio 6 dienos.

Specializuotų knygų, kurios reikalingos Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešajai bibliotekai, sąrašas

Sveikos gyvensenos pagrindai. Jonas Petras Jankauskas. Leidėjas: Vilniaus universitetas, 2015 m.

Pokyčių valdymas. Algimantas Sakalas, Asta Savanevičienė, Lina Girdauskienė. Leidėjas: KTU leidykla „Technologija“, 2016 m.

Kaip veikia žemė. Geologijos pagrindai. Gediminas Motuza. Leidėjas: Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, 2013 m.

Vertybės ir ugdymas: tarp kaitos ir stabilumo. Vanda Aramavičiūtė. Leidėjas: Vilniaus universiteto leidykla, 2016 m.

Vaikystė ir grožis. Algirdas Gaižutis. Leidėjas: Lietuvos edukologijos universiteto leidykla, 2016 m.

Finansų rinkos ir institucijos. Daiva Jurevičienė. Leidėjas: VGTU leidykla „Technika“, 2016 m.

Europos integracijos procesai. Kęstutis Kriščiūnas, Leonas Žitkus, Jonas Urbanavičius. Leidėjas: KTU leidykla „Technologija“, 2016 m.

Užsienio šalių ir Europos Sąjungos administracinė teisė. Ieva Deviatnikovaitė. Leidėjas: Mykolo Romerio universitetas, 2017 m.

Lyginamoji konstitucinė teisė. Darijus Beinoravičius, Toma Birmontienė, Darius Butvilavičius ir kt. Leidėjas: Registrų centras, 2017 m.

Baudžiamojo proceso teisė. Bendroji dalis. I knyga. Vadovėlis/Rima Ažubalytė, Raimondas Jurka, Jolanta Zajančkauskienė. Leidėjas: Mykolo Riomerio universitetas, 2016 m.

Turizmas: iššūkiai, plėtra, perspektyvos. Brigita Žuromskaitė, Vladimiras Gražulis, Jonas Jagminas ir kt. Leidėjas: Registrų centras, 2017 m.

Ekonomikos teorija. Daiva Andriušaitienė, Rolandas Drejeris, Algirdas Jakutis ir kt. Leidėjas: VGTU leidykla „Technika“, 2016 m.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.